Facebook YouTube
PFS »  Mládež »  Dětský fotbalový pohár

Dětský fotbalový pohár PFS pro žáky I. a II. tříd ZŠ

 

Pražský fotbalový svaz ve spolupráci s Asociací školních sportovních klubů (AŠSK) a za podpory Magistrátu hlavního města Prahy (MHMP) pořádá již třetí ročník největšího halového fotbalového turnaje pro žáky I. a II. tříd základních škol v Praze - Dětského fotbalového poháru.

Naším cílem je přilákat k fotbalu a ke sportu obecně chlapce a dívky ve věku od 6 do 8 let, kteří v řadě případů nejsou dosud registrováni v žádném sportovním klubu a pro které se tato akce může stát první motivací k organizovanému sportování.

Radost z fotbalu, seznámení se a osvojení si myšlenky fair play, zábava a spolupráce s kamarády – to jsou primární motivy, kterými se Pražský fotbalový svaz snaží oslovit malé fotbalisty, fotbalistky i jejich rodiče.

Turnaje se tradičně zúčastní i zástupci mládežnických sekcí pražských fotbalových klubů, pro které je turnaj exkluzivní příležitostí k oslovení malých hráčů i jejich rodičů. Mohou je seznámit s individuálními mládežnickými koncepcemi jednotlivých týmů a nabídnout tak dětem plnohodnotnou náplň jejich volného času, spojenou se zábavou, kamarády, pohybem a fotbalem."

Historie turnaje:

Historicky prvního ročníku Dětského fotbalového poháru organizovaného Pražským fotbalovým svazem v roce 2011 se zúčastnilo 24 týmů, což představuje cca 250 dětí. Vítězem prvního ročníku se stala ZŠ Hostýnská, která ve finálovém klání ve sportovní hale Na Děkance porazila ZŠ PORG 2:0.


Druhý ročník poháru se mohl pochlubit dvojnásobným počtem účastníků, do turnaje se tak zapojilo takřka 500 dětí z celé Prahy. Ročník 2012 nakonec ovládla ZŠ Mráčkova, která ve finále porazila ZŠ Dubeč 2:0. Finálový turnaj druhého ročníku poháru byl pořádán v prostorách ZŠ Petřiny-jih. 

Třetí pokračování oblíbeného poháru pražských základních škol přineslo přes šedesát účastnických týmů a šest stovek sportujících školáků. Třetím týmem pyšnícím se označením vítěz Dětského poháru se stala ZŠ Eden, jež ve finále předčila o jediný gól ZŠ Tupolevova.

Čtvrtého ročníku se zúčastnilo 69 týmů z 55 pražských škol, kdy se odehrálo 262 utkání, v nichž padlo 825 branek. O prvenství se ve finále střetla ZŠ Burešova se ZŠ Nový Porg, kdy se navíc oba finalisté střetli i v repríze finále během derby pražských "S" na Letné ve speciálních dresech. Oba duely vyhrála první zmíněná škola.

Pátý ročník již tradičního dětského poháru se zúsčastnilo 78 týmů z pražských základních škol a 707 malých fotbalistů a fotbalistek. Ve 13 turnajů padlo 889 branek. Z celkového vítězství se radovala ZŠ Žernosecká, následovaná druhou ZŠ Jílovskou a třetí ZŠ Eden. První dva nejlepší celky se také zúčastnili oficiálního nástupu v zápase Synot ligy mezi Bohemians Praha 1905 a Duklou Praha, kde si v poločasové přestávce střihly i reprízu finále.

Do šestého ročníku Dětského fotbalového poháru se přihlásilo 84 týmů a 746 dětí. V celkově 262 odehraných utkáních padlo 934 branek. Po penaltovém rozstřelu se z triumfu v poháru radovala ZŠ Vinoř. Poražení finalisté ze ZŠ Jižní ale nemuseli smutnit. Společně se soupeřem se totiž stali doprovodem hráčů během ligového utkání Dukly Praha a Slavie Praha a během poločasové přestávky spolu na Julisce sehráli odvetné utkání.  

Sedmý ročník Dětského fotbalového poháru opět lámal rekordy. Do turnaje se totiž přihlásilo 96 týmů z 61 pražských základních škol. Na palubovkách čtyř hal se vystřídalo 871 hráčů, kteří ve 291 utkáních vsítili 861 gólů. Poprvé v historii DFP navíc došlo k obhajobě titulu potom, co si ZŠ Vinoř svými skvělými výkony dokráčela pro celkové vítězství. Vítěz poháru, stejně jako poražený finalista ze ZŠ Nebušice, obdržel sadu dresů, ve kterých si zahraje odvetu finále během poločasové přestávky vybraného ligového utkání první fotbalové ligy.

Základní informace o turnaji:

Účastníci turnaje: Žáci I. a II. tříd ZŠ v Praze, počet hráčů 4+1, na soupisce max. 10 hráčů (kluci i holky).

Počet účastníků turnaje: Přihlášky do turnaje doposud nebyly uzavřeny, příhlášky možno zasílat na adresu detskypohar@fotbalpraha.cz 

Hrací systém: tříkolový - Kvalifikační turnaje - 12 skupin - 2 postupující z každé skupiny, semifinále - 3 skupiny / 8 týmů - 3 postupující z každé skupiny, Finále - 9 účastníků (při přihlášení 96 týmů, pokud bude počet přihlášených nižší, tak se počet skupin upraví)

Kdy a kde: leden - březen 2018

Termíny a místa všech turnajů včetně finále naleznete zde

Kontaktní osoby pro Vaše dotazy: Jan Gruber tel.: 733 141 394, email: gruber@fotbalpraha.cz , Martina Veselá (koordinátorka Dětského fotbalového poháru), tel.: 702 210 006, email: detskypohar@fotbalpraha.cz

 

Více informací o turnaji na www.detskypohar.cz

 

Partner projektu:

 

 

 

 

 

O průběhu předcházejících ročníků Dětského fotbalového poháru se můžete dočíst zde:

Ročník 2017

Sedmý ročník DFP

Ročník 2016

Šestá ročník DFP

Ročník 2015

Průběh finálového turnaje DFP

Fotogalerie ze všech odehraných turnajů DFP

Ročník 2014

Průběh finálového turnaje DFP

Fotogalerie ze všech odehraných turnajů DFP

Ročník 2013

Průběh finálového turnaje DFP

Fotogalerie ze všech odehraných turnajů DFP

Ročník 2012

Průběh finálového turnaje DFP

Fotogalerie z finálového turnaje DFP

Ročník 2011

Průběh finálového turnaje Dětského fotbalového poháru 2011

Rozhovor s učitelem TV vítězného týmu ZŠ Hostýnská Peterem Stolárikem

 

Dětský fotbalový pohár PFS 2016 - propozice

Stáhnout soubor (465,2 kB)

 

Soupiska týmu

Stáhnout soubor (221,3 kB)

 

Soutěže

Soutěže