Facebook YouTube
PFS »  Soutěže

DOBOJOVÁNO!

Turnaj žáků pořádaný PFS má vítěze: ZŠ Hostýnská

Je dobojováno! Po únorové kvalifikační části zazněl poslední hvizd i ve finále a Turnaj žáků I. a II. tříd ZŠ pořádaný Pražským fotbalovým svazem je minulostí. Vzešly z něho pozitivní ohlasy – jak od pořadatelů, tak od samotných účastníků. „Naprostá spokojenost, jedině tak mohu vyjádřit stručné hodnocení,“ usmívá se profesionální trenér mládeže Zdeněk Srba. Akce se tedy vydařila!

Ze základní čtyřiadvacítky týmů vzešla po trojici kvalifikačních turnajů devítka nejlepších, kteří si to rozdali v hale na Děkance o titul šampionů mezi nejmenšími školáky. A vítězem se stala ZŠ Hostýnská. Finálový turnaj byl organizován jinak než základní kola. Nejdříve byly všechny týmy zařazeny podle umístění v kvalifikačním kole do třech skupin. V každé skupině byl jeden vítěz, jeden druhý a jeden třetí tým ze základních turnajů a družstva odehrála miniturnaje pro rozřazení. Podle umístění v těchto skupinách bylo posléze nejlepších osm týmů zařazeno do vyřazovacího pavouka a dál se hrálo až do finále. „Pro nejlepší tři družstva jsme měli připravené krásné poháry, jež jejich držitelům předal místopředseda PFS Michal Fischer,“ podotýká Zdeněk Srba, že úspěšné školy rozhodně neodjely z Děkanky s prázdnou.

Jenže výsledky nebyly až tak důležité jako smysl celé akce. A tím bylo zapojit do akce co nejvíce potenciálních fotbalistů. „To, že se turnaje zúčastnilo cca 250 dětí, je sice pozoruhodné, ale podle okamžitého ohlasu se příštího ročníku může zúčastnit až desetinásobek týmů a tedy i hráčů! Proto je ale nutné dostat turnaj do povědomí vedení škol,“ plánuje profesionální trenér mládeže na Pražském fotbalovém svazu. Aktivní zapojení učitelů a učitelek z prvního ročníku by mohlo být slušným příslibem.

Jak je známo, celá akce letos proběhla pod hlavičkou PFS ve spolupráci s AŠSK a jediným aktivním organizátorem vedle Zdeňka Srby byl Jiří Janeček, který kromě nutných oficialit odřídil většinu zápasů jako rozhodčí. „Jestliže se opravdu podaří pro příští rok zapojit většinu pražských škol, bude nezbytné vytvořit širší organizační skupinu, která by se podílela na pořádání jednotlivých turnajů. Základní části musejí běžet současně, a to se ve dvou lidech zvládnout nedá,“ tvrdí Srba, jehož ovšem úspěšnost a ohlasy celé akce samozřejmě potěšily. A případné zájemce o pomoc sympatickému projektu s potenciálními fotbalisty rád uvítá.

Výsledky:

Finále: ZŠ Hostýnská – ZŠ Nový PORG 2:0. O 3. místo: ZŠ Radotín – ZŠ gen. Peřiny 3:1. Finálového turnaje se účastnily též týmy: ZŠ Lyčkovo nám., Květnového vítězství, Lipence, Sázavská a Jana Masaryka.

Soutěže

Soutěže