Facebook YouTube
PFS »  Mládež

Projekty na podporu mládeže Pražského fotbalového svazu

Pražského fotbalového svazu si je jako organizátor soutěží nejpopulárnějšího sportovního odvětví v Praze vědom své společenské odpovědnosti v oblasti výchovy dětí a mládeže k aktivnímu životnímu stylu v duchu fair play.

Fotbal je pro většinu dětí prvním sportem, se kterým se v průběhu života setkají, ať už v rodině, ve škole nebo s vrstevníky na hřišti před domem. Všestranný rozvoj pohybových aktivit dětí a mládeže jakožto i psychický a morální vývoj tak musí být a je prioritou PFS. Ve svých aktivitách se pak PFS neorientuje jen na talentované jedince či výběry, nýbrž na všechny děti v Praze.

 

V současnosti Pražský fotbalový svaz realizuje následující projekty:

 

 • Projekt DĚTSKÝ FOTBALOVÝ POHÁR PFS pro žáky a žákyně I. a II. tříd pražských základních škol - je největší pražský halový fotbalový turnaj pro děti od 6 do 8 let.

 

 • Náborový projekt MŮJ PRVNÍ KLUB sdružuje náborové akce pražských klubů a díky interaktivní mapě usnadňuje rodičům ve výběru vhodného klubu ve svém okolí.

 

 • FOTBALOVÉ BESEDY nabízejí základním školám v Praze vzorovou ukázku hodiny tělesné výchovy se zaměřením na fotbal, po které následuje moderovaná beseda s fotbalovou osobností.

 

 • Projekt NEBERTE NÁM NAŠI HRU - se zaměřuje na výchovu rodičů (diváků), trenérů i funkcionářů a klade si za cíl zlepšit atmosféru na pražských stadionech během utkání dětí a mládeže.

 

 • Projekt TOUR DE CLUB - propojuje profesionální a amatérské fotbalové kluby v Praze. Profesionální tým odborníků za podpory fotbalových hvězd a osob z managementu a marketingu může navštívit i Váš klub.
   
   
 • Projekt MĚSÍC NÁBORŮ - přináší ve dvou náborových měsících květnu a září sérii eventových akcí na seznámení dětí s fotbalem. Akce, kterých na území Prahy je 8 ročně, jsou podpořeny Fotbalovou asociací ČR a Pražským fotbalovým svazem po finanční i materiální stránce. Manuál organizátora

 

 • REPREZENTAČNÍ VÝBĚRY PFS - představují ty nejlepší hráče hrající za pražské týmu v kategorii U13 a U14. Dále neligový tým U12, ženský tým WU16 a neligový výběr U17.

 

 • Projekt LÉTAJÍCÍ TRENÉŘI- společný projekt PFS a FAČR, který přivádí do klubů profesionální tým odborníků na moderní metody tréninku dětí a mládeže.

 

Soutěže

Soutěže