Facebook YouTube
PFS »  Zpravodajství »  Derby se Stodůlkami i fotbalové legendy. Řeporyje oslaví 90 let

Derby se Stodůlkami i fotbalové legendy. Řeporyje oslaví 90 let

Derby se Stodůlkami i fotbalové legendy. Řeporyje oslaví 90 let

21. června 2018 10:00 » Devadesát let = krásné kulaté výročí. A právě takové narozeniny se chystají v sobotu 23. června oslavit fotbalové Řeporyje. Na programu bude bohatý program, kde se pobaví celé rodiny. „Celý den bude věnovaný fotbalu, k vidění bude řada osobností, chceme, aby to byl pro všechny zážitek,“ říká Petr Vosmík, místopředseda FK Řeporyje, které skončily na 11. místě A skupiny I. B třídy.

Oslava devadesátin přichází týden po skončení soutěží. Prozradíte, co bude v rámci oslav k vidění?
Utkání odehrají všechny naše výběry od nejmenších mládežníků až po starou gardu. Její zápas proti výběru Arabela bude vrcholem fotbalové části programu. Součástí budou i doprovodné akce pro děti i dospělé. Od skákacího hradu přes střelbu na branku až po tradičně bohatou tombolu. Všechno startuje v deset hodin dopoledne a bavit se lidé budou až do večera. Hrát budeme proti Stodůlkám, které jsou naším největším rivalem, to by všemu mělo dodat náboj. (směje se)

Na pozvánce figurují i známá jména ze všech možných sfér. Na koho se mohou fanoušci těšit?
Jména se pořád mění. Ale z ligových hráčů bych rád jmenoval třeba Václava Kolouška, Tomáše Skuhravého, Lumíra Mistra, jedná se i o dalších známých jménech z fotbalového světa. Já můžu slíbit, že kdo z fanoušků přijde, určitě neprohloupí. Přijdou i osobnosti z jiných oblastí, třeba režisér Jan Hřebejk, nebo herečky Alice Bendová, Šárka Ullrichová a taky herec Roman Skamene. Počítáme s tím, že by Alice Bendová měla mít čestný výkop. Šárka Ullrichová se pak zapojí do nějakých doprovodných soutěží.

Co dalšího jste pro fanoušky připravili?
Přijde showman Dan Nekonečný, k vidění bude ohňostroj. Součástí akce bude prodej klubových předmětů, vznikne fanshop, aby měli fandové něco na památku, nebo prostě měli šanci nákupem podpořit klub. My chceme, aby si naši oslavu všichni užili, od dětí až po dospělé. I na zápasech dětí bude slavnostní, moderovaný nástup. Chceme, aby měly dojem, že nastupují k velkému výjimečnému zápasu.

Do 13 hodin je vstup zdarma, pak se platí padesát korun. S jakou účastí počítáte?
Myslím, že by se u nás v sobotu mohlo objevit třeba 750 lidí. Kdyby se povedlo tohle číslo překonat, tak bych se určitě nezlobil. (usměje se) Snažili jsme se celou akci dostat do podvědomí lidí. Máme podchycený facebook, v okolí je řada plakátů, připravili jsme videopozvánky, informace byly k mání i na radnici. Snad jsme udělali maximum.

Možná bych čekal, že v rámci sezony, kdy slavíte kulatiny, přijde i útok na postup. Ten se ale nekonal, jste na jedenáctém místě. Proč?
Jdeme postupnými kroky. Před rokem a půl začal v Řeporyjích pracovat nový výkonný výbor, dává se to všechno dohromady. Cíl je jediný, chceme, aby byl fotbal v Řeporyjích v centru dění. V okolí se staví Západní město, cílem je oslovit co nejvíce mládež. Budeme mít také nové travnaté hřiště, na nějž jsme dostali dotaci. Dva dny po oslavách se začne s jeho budováním. Před dvaceti lety jsme se dočkali travnatého hřiště, teď ho budeme předělávat. Tehdy přijela Amfora a teď přijede tým Arabely.

To je hezký plán. Chystáte se tedy pracovat na vylepšení zázemí?
Máme výhodu v tom, že máme v areálu i další prostory k využití, a tak bychom byli rádi, aby se povedlo vybudovat hřiště s umělým povrchem. To pak dá víc možností pro trénink, samozřejmě především během zimy.

Podle všeho nemáte v klubu problém s mládeží, malých fotbalistů máte dost. Kdy začne z téhle líhně těžit první tým?
Do čtyř let by nám mohli kluci vyrůst a přejít do chlapů. Ohledně mládeže opravdu nemáme problém. Musíme se zaměřit taky na to, abychom měli u všech týmů i kvalitní trenéry. Plánů a cílů máme dost.

Během téhle sezony se sice neútočilo na postup, přesto do očí bouchne domácí výhra 12:2 nad Malešicemi. Proč to takhle nešlo pořád?
Na tom utkání bylo sto lidí, co nás podporovalo. Musím říct, že zápas úplně zlomil až náš třetí vstřelený gól. Jinak to určitě tak dobře nevypadalo. Až poté nám tam napadalo snad všechno, co jsme poslali na branku. To jsme měli štěstí, které u nás předtím nestálo.

Myslíte na vylepšení umístění v příští sezoně?
Pro mě osobně by bylo dobré, kdybychom se pohybovali v klidném středu tabulky. Loni se hrálo o udržení do posledního kola, teď jsme sice taky dole, ale podobné starosti jsme neměli. Směrem do budoucna věříme, že by to mohlo a mělo být lepší. Máme rozjednané hráče, co mají k Řeporyjím vztah. Samozřejmě by posily mohly slyšet i na tu novou trávu.

A co dlouhodobější výhled? Než klub oslaví stovku, budete třeba v přeboru?
Bylo by to hezké, I. A třída a taky přebor se v Řeporyjích hrály. Musíme jít postupnými kroky. Kdo ví, co bude za deset let, ale určitě bych se nezlobil, kdyby v době, kdy bude klub slavit sté narozeniny, už v přeboru pár let byl. Na tyhle úvahy je ale ještě hodně brzy, teď chceme se všemi oslavit devadesát let řeporyjského fotbalu.

René Machálek

Soutěže

Soutěže