Facebook YouTube
PFS »  Zpravodajství »  Byl bych rád, abychom za rok byli zpátky, říká kapitán Újezdu Kovář

Byl bych rád, abychom za rok byli zpátky, říká kapitán Újezdu Kovář

Byl bych rád, abychom za rok byli zpátky, říká kapitán Újezdu Kovář

20. června 2018 06:00 » Vyhrát na půdě soupeře 4:1, to se počítá. Tři body z Ďáblic však měly pro fotbalisty Újezdu nad Lesy trochu hořkou příchuť. Tým dostaly jen z posledního místa tabulky, na tom, že se oba celky budou pakovat z nejvyšší pražské soutěže do I. A třídy, se nic nezměnilo. "Aspoň jsme měli příjemnější dokopnou. Je to zvláštní, ale my když máme zápisné, nebo dokopnou, tak vyhrajeme," usmíval se kapitán Petr Kovář.

Vypadá to, že máte vážně radost. Těch výher bylo asi málo, že si ji tak vychutnáváte...
Je pravda, že je to vítězství takové sladko-hořké, ale jsme za něj rádi. Chtěli jsme zvládnout ten poslední zápas, protože sestupovat z posledního místa jsme nechtěli a aspoň jsme si trošku zpříjemnili závěr. Naladili jsme se na dokopnou po nepodařené sezoně a nepodařeném jaru. I když to bylo nepodařené spíš výsledkově. Herně to mnohdy tak špatné nebylo, ale nedá se nic dělat, sestupujeme.

Od začátku to vypadalo, že máte větší chuť i vůli po vítězství. Vnímal jste to na trávníku?
Docela mě to překvapilo. Jasně, v uvozovkách řečeno už ani o nic nešlo, ale nikdo nechce být poslední. Bojovali jsme o to, abychom nebyli ti nejhorší. Myslím, že na hřišti bylo vidět, že jsme chtěli za každou cenu ukázat divákům i sami sobě, že i když jsme spadli, tak nemáme zase až takový odstup od celků, co jsou třeba ve středu přeboru.

Je pravdou, že podle zápasů, které jsem viděl, nebyla vystoupení žádným propadákem. Jenže scházely body.
Výkony nebyly špatné. Tady v Ďáblicích byl ale jeden podstatný rozdíl proti mnohým jiným zápasům. V Ďáblicích se nám povedlo po krásných akcích dávat góly. Jenže v důležitých zápasech, kdy jsme prohrávali 0:1, tak jsme třeba trefili z podobné situace tyč, nebo to chodilo těsně vedle. Soupeř naopak z minima vytěžil maximum a my jsme šli ze zápasu smutně s prohrou. Fakt nás to stálo hodně bodů a jsme tam, kde jsme.

Jenže v Ďáblicích jste také mohli prohrávat. Přežili jste penaltu, ulevilo se vám?
To byl nejspíš rozhodující moment. My jsme tam sice měli dvě velké šance, kdy jsme mohli jít do vedení, ale nedali jsme je. Bylo to 0:0 a kdybychom dostali branku z penalty, mohlo to být úplně jiné. Jenže Ďáblice jí nedaly a my jsme pak vstřelili dva góly. Tím jsme utkání strhli na svoji stranu. 

A z kabiny zněl docela hlasitý pokřik. Užili jste si ho, i když sestupujete?
Určitě ano. My si pokřiky vychutnáváme, zvláště když jsme jich v téhle sezoně mnohokrát nekřičeli... O to sladší, v uvozovkách řečeno, pak ty pokřiky jsou. Užili jsme si to.

Sezona právě skončila a Újezd nad Lesy dostal padáka. Už máte v hlavě, zda přijde útok na okamžitý návrat?
Věděli jsme už před sezonou, že budou padat čtyři týmy. O to bylo všechno složitější, když se namočíte do boje o záchranu. Byl to celkově jeden z nejkvalitnějších ročníků přeboru, co pamatuji, co jsem zažil. Bohužel jsme to nezvládli a sestupujeme. Co se týče myšlenek na návrat, tak jakmile člověk zabředne v I. A třídě, nebo obecně o soutěž níž, tak se to hůř vykopává. Takže budeme hned chtít, abychom se vrátili. Za rok abychom byli zpátky.

Když se podíváte na závěr sezony, když už bylo o sestupu jasno. Jak se hledá motivace k tomu dál naplno trénovat a třeba něco neošulit?
I když už víte, že spadnete a není tam možnost, nějak to strhnout, tak ten fotbal prostě milujete, máte ho rád odmalička. Soutěž je amatérská, hrajeme fotbal proto, že nás baví, že ho máme rádi, chceme se udržovat v kondici. Na tréninky už nás nechodilo tolik, jako na začátku jara, to je pravda, ale ti, co je to baví, tak chodili, a teď jsme potvrdili.

Zápas jste odjezdili. Pomáhá vám třeba i v tomhle směru přítomnost Jaromíra Blažka, který tým diriguje? 
Určitě. Celkově vzato máme v týmu plno mladých kluků i zkušených borců, je to namíchané. Takže ta lajna, vlna mladí versus staří je vyrovnaná a je to fajn. Ukazujeme mladým, jak by se měli do budoucna chovat a jak by to mělo všechno fungovat. 


Očima trenéra Josefa Šimka
"Vždycky je před utkáním důležité najít si cíl, o který se bude hrát. A my jsme nechtěli skončit poslední. Samozřejmě si někdo řekne, že jsme sice získali tři body, ale stejně sestupujeme. Ale dá se na to koukat i ze druhého úhlu. Vyhráli jsme venku, podali dobrý výkon a užili si i vítězný pokřik, který je tradiční. A taky jsme vyhráli jasně, 4:1. A čím víc gólů dáte, tím je to směrem k další sezoně lepší. Jsem za tuhle výhru rád."
René Machálek
Soutěže

Soutěže