Facebook YouTube
PFS »  Zpravodajství »  Podzim nabídne pět pražských derby v divizi a třetí lize. Ta se bude hrát i v Radotíně

Podzim nabídne pět pražských derby v divizi a třetí lize. Ta se bude hrát i v Radotíně

Podzim nabídne pět pražských derby v divizi a třetí lize. Ta se bude hrát i v Radotíně

25. června 2018 06:00 » Léto teprve nabírá dech a fotbalisté v nižších soutěžích se chystají vyrazit za odpočinkem. Už nyní je ale jasné, jak na tom Pražané budou ohledně soupeřů. Losovací aktiv soutěží pro Čechy potvrdil, že hlavní město bude mít ve třetí lize nově tři zástupce: k Loko Vltavín a Vyšehradu se přidává Olympie Praha. Ta se propadla do ČFL ze druhé nejvyšší soutěže, i když neskončila na sestupových příčkách. Nakonec se ale rozhodla hrát třetí ligu v Radotíně. V divizi bude mít Praha čtyři zástupce - Admiru, Aritmu, Meteor a Motorlet. Soutěže začínají o víkendu 11. a 12. srpna.

Losovací aktiv byl očekáván s napětím. Kvůli nezaplaceným sběrným fakturám i dalším problémům hrozily dodatečné odečty bodů a mohlo se měnit pořadí na prvních místech i sestupových příčkách. U účasti některých týmů pak byl týdny před koncem sezony otazník. Třeba takové Brozany dlouho řešily, zda do třetí ligy znovu jít, nebo to zabalit a hrát divizi. Spekulací se objevilo hodně, nakonec se ale nic zásadního nestalo. Ke zmíněným bodovým odečtům sice skutečně v některých případech došlo, ale pořadí na špici tabulky to neovlivnilo.

Z pohledu Vltavínu bohužel. Vítěz soutěže a suverénní lídr z Chrudimi totiž přišel nakonec o šest bodů, což ho mohlo stát první pozici, jenže dodatečné manko nabral i pražský klub z Holešovic. Tomu byly odečteny tři body. Vedení "Lokády" sice jasně deklarovalo, že postup by byl pro klub tématem jedině v případě vítězství v soutěži, jenže kdyby v případě Pražanů k odečtu nedošlo, mohl Vltavín vážně první skončit. Bez ohledu na to, jak by se nakonec v otázce případného postupu do druhé ligy rozhodl (nejspíš by výš stejně nešel).

"Odečteny byly body i Čížové. Nikoho dalšího se dodatečný postih ve třetí lize netýká," poznamenal Jan Hořejší, vedoucí sekretář Řídící komise soutěží pro Čechy.

Mezi ohroženými týmy byl totiž původně také Vyšehrad, ale tam se povedlo před losovacím aktivem vše vyjasnit a žádný minus nepadl.

Pražané se tak v následující sezoně mohou těšit hned na čtyři městská derby. Na dvě vyrazí do Radotína, kde bude působit nováček - Olympia. Tým trenéra Oldřicha Pařízka dozná během léta výrazných změn, mužstvo se může klidně ze tří čtvrtin proměnit, takže těžko mluvit o konkrétních cílech a ambicích pro následující sezonu.

To třeba Vyšehrad má jasno, zpackanou sezonu musí Šemíci hodit za hlavu a soustředit se na směr k té příští. "Je třeba si jasně říct, že tato sezona byla z naší strany absolutně katastrofální, vyloženě se nám nepovedla," povzdechl si na klubových stránkách Milan Kopřiva, jeden z trenérů.

Očekávání byla velká, předpokládalo se, že se povede kádr stabilizovat a přijde útok na špičku tabulky. Jenže opak byl pravdou. Výsledné čtrnácté místo a bídných posledních deset kol, kdy Vyšehrad uhrál jen tři body, potvrzují, že o spokojenosti na Vyšehradě nemůže být řeč ani náznakem. "Takže jsme znovu na prahu. Změny jsou nezbytné, ale nejen u samotného mužstva. I jeho okolí potřebuje okysličení," naznačil Kopřiva, že během léta na Vyšehradě může dojít k rošádám.

Nový ročník ČFL bude posledním, který bude hrát osmnáct celků, následně by se formát soutěže změnil a do třetí ligy by se zapojily juniorky ligových klubů. Co to pro účastníky znamená? I když by vše mohlo svádět k myšlence, že žádný z týmů nedostane padáka, bude se i tentokrát sestupovat. „Ale jistě půjde dolů jen poslední klub,“ upozorňuje Hořejší. To, zda jich bude víc, bude záviset na konečné tabulce druhé ligy podle složení dua sestupujících.

V divizi A má Praha dva zástupce. K vidění bude pražské derby mezi Admirou a Aritmou. Termín je naplánovaný už na 12. srpna a domácí prostředí bude mít klub z Kobylis. Ten se po roční zkušenosti v divizi C nejspíš rád přesunul do áčka. Tam je naopak tradičním účastníkem vokovická Aritma, která v minulé sezoně přepisovala klubová maxima. Nakonec skončila druhá a pokud bude chtít ke sto letům existence klubu nadělit lepší dárek, má se trenér Tomáš Kubr na co těšit, protože ve Vokovicích bude hodně fotbalové radosti.

Ve skupině B na sebe narazí jiná pražská dvojice – Meteor a Motorlet. V uplynulé sezoně se oba týmy potkaly a ve vzájemných duelech slavil výhru vždy domácí tým. Jinonický klub chytil na jaře báječnou formu a pokud si ji přenese i do podzimu, mají se fanoušci na co těšit. I Meteor se po příchodu trenéra Jindřicha Tichaie zvedl a jistě bude rád na všechno navazovat. První pražské derby v „béčku“ se bude hrát 26. srpna a doma nastoupí Meteor.


Přehled účastníků ČFL

FK Olympia, a.s.
SK ZÁPY
FK Loko Vltavín, z.s.
Tělovýchovná jednota Jiskra Domažlice, z.s.
Fotbalový klub Králův Dvůr, z.s.
SK Benešov, z.s.
Tělovýchovná jednota Slovan Velvary, z.s.
FC Slavia Karlovy Vary, a.s.
Fotbalový klub Dobrovice
SK Převýšov, z.s.
SK Viktorie Jirny
SK Sokol Brozany, z.s.
Tělovýchovná jednota Štěchovice, z.s.
FC Písek fotbal, z.s.
FC Slavoj Vyšehrad, a.s.
Tělocvičná jednota Sokol Živanice
FK Litoměřicko, z.s.
Tělovýchovná jednota Jiskra Ústí nad Orlicí, z.s.

Divize A
SK KLATOVY 1898
FK Admira Praha, z.s.
FK HOŘOVICKO, z.s.
FK JINDŘICHŮV HRADEC 1910
Český lev-Union Beroun, z.s.
TJ Spartak Soběslav, z.s.
MFK Dobříš
Fotbalový klub Tachov, z.s.
TJ Sokol Čížová, z.s.
FC VIKTORIA Mariánské Lázně, z.s.
SK Rakovník, z.s.
SK SENCO Doubravka, z.s.
TJ TATRAN SEDLČANY, z.s.
Tělovýchovná jednota Přeštice, z.s.
SK Aritma Praha, z.s.
FC MAS Táborsko, a.s. B

 

Divize B
Tělovýchovná jednota Sokol Libiš, z.s.
Fotbalový klub Ostrov, z.s.
SK Kladno, z.s.
SK Český Brod, a.s.
Sportovní sdružení Ostrá, z.s.
Sokol Hostouň, z.s.
TJ TATRAN Rakovník, z.s.
FK Zbuzany 1953, z.s.
FK Meteor Praha VIII, z.s.
Fotbalový klub Motorlet Praha, s.r.o.
FK Baník Souš, z.s.
FC CHOMUTOV, s.r.o.
FK Olympie Březová, z.s.
FK Neratovice-Byškovice, s.r.o.
Fotbalový klub Brandýs n. L.
Mostecký fotbalový klub, o.p.s.

 

Pražská derby na podzim

Fortuna Česká fotbalová liga

3. kolo: Sobota 25. srpna 10:15 Loko Vltavín - FK Olympia
17. kolo: Středa 19. září 17:00 Vyšehrad - Loko Vltavín
15. kolo: Sobota 17. listopadu 10:15 Vyšehrad - FK Olympia

Fortuna divize A
1. kolo: Neděle 12. srpna 10:15 Admira - Aritma

Fortuna divize B
3. kolo: Neděle 26. srpna 10:15 Meteor - Motorlet

René Machálek

Soutěže

Soutěže