Facebook YouTube
PFS »  Mládež »  Tour de club

Projekt Tour de club

          Ještě více propojit a vzájemně provázat profesionální a amatérské celky. Tento cíl si před sebe dal nový projekt Pražského fotbalového svazu nesoucí název "Tour de club". Prvoligové pražské celky v jeho rámci navštíví "menší" kluby, aby je inspirovaly a napomohly dalšímu rozvoji. To vše za účasti hráčů, členů realizačního týmu ale i marketingových odborníků ze Synot ligy.

     "Projekt Tour de club jasně poukazuje na to, že pražské prvoligové celky nejsou jen osamocenými vyslanci na vrcholu. Právě elitní kluby chtějí stavět na silných základech, které tvoří menší týmy. I z toho důvodu je důležitá spolupráce mezi profesionálním a amatérským fotbalem. Předat zkušenosti, poradit, inspirovat. To je úkol prvoligových klubů v tomto projektu," říká Dušan Svoboda, předseda Pražského fotbalového svazu.

     Co hráči a činovníci klubů z nižších soutěží absolvují? Trénink na domácím hřišti, který připraví mládežničtí trenéři prvoligových celků, prezentaci správné práce s mládeží, diskuzi zástupců klubu s rodiči a trenéry, ale také přímou účast vybraných prvoligových hráčů na dané tréninkové jednotce.

     "Pomocí týmu odborníků z prostředí ligových týmů chceme vzdělávat pracovníky a trenéry menších klubů v oblasti práce s mládeží. Za pomoci nejlepších trenérů mládežnických kategorií ukážeme v tréninkové praxi nové trendy v práci s dětmi na hřišti. Zároveň v průběhu tréninku probíhají diskuse rodičů hráčů s profesionálními trenéry o zdravotních rizicích při fotbalu a o protiúrazové prevenci," prozrazuje Luboš Zákostelský, grassroots trenér mládeže Pražského fotbalového svazu.

     "Samotný trénink je veden v úzké spolupráci s oddílovými trenéry, kteří tak mají možnost konzultovat své představy o vedení tréninku se zkušenějšími kolegy. Velikým lákadlem každé akce je nepochybně také účast známých ligových hráčů, kteří se v průběhu tréninku pohybují mezi trénujícími žáčky a kteří radami a ukázkami fotbalových dovedností akce ještě více zatraktivňují," dodává Zákostelský.

     Projekt Tour de Club započal svou cestu v říjnu 2013 a pokračovat by měl i v následujících měsících. Zapojily nebo se do něj zapojí všechny prvoligové pražské celky. Tedy FK Dukla Praha, SK Slavia Praha, Bohemians Praha 1905 i AC Sparta Praha.

     Účast v projektu je pro kluby PFS zdarma.

     V případě jakýchkoliv dotazů kontaktujte marketingového manažera PFS p. Grubera na čísle 733 141 394 či elektronicky na gruber@fotbalpraha.cz

Partner projektu:

 

Soutěže

Soutěže