Facebook YouTube
PFS »  Zpravodajství »  Zbraslavi vdechl nový život v nastavení z penalty Žižka

Zbraslavi vdechl nový život v nastavení z penalty Žižka

10. června 2018 15:53 » Zbraslav přijela na Motorlet s vědomím, že jen vítězství jí může udržet naději na záchranu. V 90. minutě byl stav stále 0:0 a vzhledem k vývoji ostatních zápasů, kde se hrálo o udržení, byla nálada na lavičce hostů na bodu nula. Navíc Zbraslav dohrávala bez vyloučeného Kocourka. Pak ale přišla druhá minuta nastavení a po střetu domácího brankáře Bártla se Sýkorou se pískala penalta. Tu proměnil Žižka a hosté zůstali ve hře.

Domácí nastoupili s dorosteneckou stoperskou dvojicí Hůlka - Bedrna a oba svou premiéru mezi dospělými zvládli velmi dobře. První šanci měli hosté už v 5. minutě. Hašek se po levé straně dostal přes
M. Rajnocha, odcentroval do vápna, ale Čumpelíkův volej byl nepřesný. Domácí odpoveděli dalekonosnou střelou Ducha, která branku minula asi o metr.

Ve 25. minutě obelstil hostující Janda opět M. Rajnocha, navedl si míč na pravačku a střelou zazvonil na pravou tyč domácí branky. Během tří minut si další dvě šance připravili domácí. Ve 28. minutě po kombinaci Šahiniho se Sodomou skončila střela nad brankou. Další pokus Sodomovi připravil Tylšar, ale i tentokrát střela skončila mimo brankovou konstrukci.

Úvod druhé půle patřil domácím. Dvakrát v zakončení selhal Tylšar a hlavičku Šahiniho bravurním zákrokem zlikvidoval Zich. Tito dva se střetli i podruhé. Po chybě v rozehrávce hostů se do šance dostal Šahini, ale nakonec byl u míče o krůček později než vybíhající Zich.

V rukavicích Zicha skončila i střela Zdichynce. Další střelu stejného hráče Motorletu srazil na roh Žižka. A do třetice Zdichynec. V 80. minutě doběhl před brankou míč, ale ve skluzu jej mezi tyče usměrnit nedokázal.

V 82. minutě se hostující Kocourek mylně domníval, že byl faulován a zle vyčinil panu rozhodčímu. Žlutá karta ho neuklidnila, tak ho hrubě urazil a dostal i kartu červenou. Jeho hněv nebral konce a tak do sudího Fazekaše ještě zezadu strčil.

Mužem posledních minut byl kapitán Zbraslavi Žižka. Vysunul se na hrot a v 87. minutě parádní střelou zatřásl břevnem. Pak už přišla zmiňovaná druhá minuta nastavení. Brankář domácích vyběhl na centrovaný míč, střetnul se se Sýkorou a hlavní arbitr souboj posoudil jako nedovolený ze strany mladého domácího gólmana. Penalta a žlutá karta pro Bártla.

Žižka nabídnutou šancí nepohrdl a přesnou střelou zápas rozhodl. Zbraslav žije, ale osud nemá ve svých rukou. Pokud za týden doma porazí lídra z Třeboradic, nemusí jí to stačit.

Motorlet B - Zbraslav 0:1 (0:0)
Branka: 90.+2 Žižka z penalty. ŽK: 90. Bártl - 68. Trkovský, 76. Žižka, 82. Kocourek.
ČK: 82. Kocourek (Zbraslav). Rozhodčí: Fazekaš - Gotthard, Andras. Diváků: 50.
Motorlet B: Bártl - M. Rajnoch, Hůlka, Bedrna, Jonáš - Kotrba - Tylšar (84. Březina), Sodoma, Š. Scharf
(58. Zdichynec), Duch - Šahini. Trenér: Jiří Hakl.
Zbraslav: Zich - Konečný (50. Souček), Kudrna (78. Vodička), Žižka, Kocourek - Dlouhý (46. Trkovský,
87. Kovář), Sedláček, Čumpelík, Janda - Hašek (84. Pollák), Sýkora. Trenér: Martin Vnouček.

Hlasy trenérů
Jiří Hakl (Motorlet B): „Pro nás je ta porážka krutá. Celý zápas jsme byli jasně lepší. Měli jsme omlazenou sestavu a musím říct, že ti mladí kluci si svou roli splnili na sto procent. Patřili k oporám týmu. S tím je spokojenost, ale máme nula bodů. Udělali jsme jednu chybu a byli jsme za ní potrestaní.”
Martin Vnouček (Zbraslav): „Kdybych měl hodnotit držení míče, tak to bylo tak osmdesát procent pro domácí. Do větší šance jsme je ale nepustili, bylo to jen po vápno. My jsme nastřelili tyč, břevno a měli další dvě velké příležitosti. Když se nechal nesmyslně vyloučit Kocourek museli jsme hrát vabank. Nakonec to vyšlo. Penalta podle mě byla jasná, rozhodčí stál blízko a viděl to dobře. Máme tři důlěžité body a ještě je to otevřené.”

Nejlepší hráč Motorletu B: Martin Bedrna.
Nejlepší hráč Zbraslavi: Lukáš Zich.
Nejlepší hráč podle fotbalpraha.cz: Jakub Jonáš (Motorlet B).