Facebook YouTube
PFS »  Zpravodajství »  Žákovský pohár ovládla Aritma, v dorosteneckém finále zvítězily Vršovice

Žákovský pohár ovládla Aritma, v dorosteneckém finále zvítězily Vršovice

31. května 2017 11:00 » Žáci i dorostenci mají za sebou finálová utkání svých pohárových soutěží. V obou zápasech, které se uskutečnily na hřišti ve Štěrboholech, měla zastoupení Aritma, ale úspěšná byla jen z poloviny: v žákovské kategorii tým z Vokovic porazil Střešovice 3:1. To mezi dorostenci se radovali fotbalisté Vršovic, kteří sice podle postavení v přeborové tabulce nebyli favoritem, ale Aritmu zdolali 3:2. Ceny vítězům předávali členové VV PFS Karel Horčík, Michal Šrámek a člen Komise mládeže Miroslav Jíra.

Žáci
Prvních deset minut se hrálo vyrovnané utkání, ale pak si Aritma vytvořila převahu a zaslouženě se dostala do vedení 2:0. Přesto se Střešovicím podařilo do poločasu snížit a po pauze nastoupily s odhodláním srovnat stav. V pasáži, kdy se střídaly rychlé protiútoky, však Aritma definitivně zlomila odpor soupeře třetím gólem.

Aritma – Střešovice 3:1 (2:1)
Branky: Ridzák, Zahrádka, Houška – Řehák. Rozhodčí: Toman – Jakl, Maiello.

Dorost
Za svou aktivitu byly Vršovice odměněny dvoubrankovým vedením do poločasu. A hned ve 47. minutě přišel třetí gól v síti Aritmy. Té se sice podařilo dotáhnout na rozdíl jediného zásahu, druhá branka však přišla až v 90. minutě… Utkání se dohrávalo za umělého osvětlení, čtvrt hodiny před koncem muselo být kvůli bouřce na několik minut přerušeno.

Aritma – Vršovice 2:3 (0:2)
Branky: Kraus, Hordoš – Turek 2, Bažant. Rozhodčí: Maiello – Jakl, Toman.

Na fotogalerii z finálového zápasu žáků od Pavla Jiříka st. se podívejte ZDE a na fotogalerii z finále dorostenců ZDE