Facebook YouTube
PFS »  Zpravodajství »  XTG Sparta Cup 2007

XTG Sparta Cup 2007

24. srpna 2007 07:50 » Ze Sparty se poháry neodvážejí

XTG Sparta Cup 2007 

   Ani z druhého fotbalového turnaje, konaného ve Fotbalovém centru mládeže Strahov si pohár pro vítěze nikdo jiný neodvezl. Opět zůstal doma. Tentokrát se v rámci fotbalových turnajů pořádaných agenturou XTG group ve spolupráci s AC Sparta Praha bojovalo o pohár Jozefa Chovance. Utkali se o něj borci v kategorii U – 16, což jsou v současnosti hráči roč. 1992. Po oba dny, v úterý 21.8. a ve středu 22.8., se sváděly na Strahově tvrdé a velmi kvalitní boje. O vysokou úroveň jak sportovní, tak i profesionální, se postarali nejen výborně připravení hráči všech týmů, ale i rozhodčí a pořadatelé.
  Největším suverénem se ukázala být pražská Sparta. Přes trochu ospalejší rozjezd v prvním dni turnaje proti mužstvu z Běloruského Minska, kdy pouze v uvozovkách remizovala 0:0, se suverénně vydala za konečným vítězstvím. Postupně porazila týmy: Marilu Příbram 3:0, Akademii AC Sparta Trenčín 5:0, Radnik z Bosny a Hercegoviny 8:0. Až závěrečný hvizd rozhodčího zastavil tuto rozjetou rudou mašinu, která pod vedením trenéra Petra Janouška, asistenta Davida Holoubka a vedoucího mužstva Stanislava Varcaby, rozdrtila do té doby velmi kvalitně hrající Nitru, vítěze skupiny „B“, poměrem 4:0. I ostatní udělovaná ocenění dokazují naprostou převahu Sparty. Nejlepším gólmanem, kterého vybírali společně trenéři všech zúčastněných mužstev, byl vyhlášen brankář Sparty Martin Jungr, který udržel svou svatyni po celý turnaj bez pohromy.
  Titul nejlepšího střelce si vystřílel kapitán Sparty Pavel Kadeřábek počtem 5 gólů. Individuelní cenu Jozefa Chovance pro nejlepšího hráče turnaje obdržel útočník FC Nitra, borec s číslem 11 Kanyczka.
   Pohár převzali hráči Sparty z rukou prezidenta AC Sparta Praha pana Jozefa Chovance. Další ocenění borcům předali také sportovní manažer mládeže AC Sparta Praha pan Jiří Plíšek a ředitelka turnaje paní Hana Karafiátová. Závěrem Hana Karafiátová převzala jako poděkování za zdárný průběh turnaje kytici od vedení AC Sparta Praha.

Výsledkový servis:
Skupina „A“                          Skupina „B“                 Zápasy o konečné umístění
Sparta : Minsk 0:0               Kladno : Nitra 0:2           O 9. místo: Příbram : Motorlet 1:0
Trenčín : Radnik 6:0            Plzeň : Teplice 2:2          O 7. místo: Radnik : Kladno 1:2
Příbram : Sparta 0:3            Motorlet : Kladno 0:1      O 5. místo: Trenčín : Teplice 2:3
Minsk : Trenčín 0:3              Nitra : Plzeň 1:1              O 3. místo: Minsk : Plzeň 0:1
Radnik : Příbram 3:0            Teplice : Motorlet 1:1      O 1. místo: Sparta : Nitra 4:0
Sparta : Trenčín 5:0            Kladno : Plzeň 1:3
Minsk : Radnik 1:0               Nitra : Teplice 2:1   
Příbram : Trenčín 1:0           Motorlet : Plzeň 0:2
Sparta : Radnik 8:0              Kladno : Teplice 1:2
Minsk : Příbram 3:1              Nitra : Motorlet 2:1

   Všechna utkání řídili pánové rozhodčí delegovaní PFS: Zdeněk Buřil, Ivan Grégr, Jan Peřina, Petr Dvořák, Miroslav Havel, Miroslav Rod, Petr David, Jiří Musil. Jim i ostatním díky!!!!

- kafe -

Soutěže

Soutěže