Facebook YouTube
PFS »  Zpravodajství »  Výběr U13 na zlato nedosáhl, ve finále krajských výběrů skončil druhý

Výběr U13 na zlato nedosáhl, ve finále krajských výběrů skončil druhý

7. června 2017 13:00 » V Plzni se uskutečnilo republikové finále mezikrajské soutěže kategorie U13, za účasti výběrů Plzeňského KFS, Jihomoravského KFS, Moravskoslezského KFS a Pražského FS. Celou soutěží procházel výběr Prahy suverénním způsobem a vyhrál všechna utkání. Až v posledním duelu padl s výběrem Moravskoslezského KFS 3:5. Tato porážka znamenala, že obsadil druhé místo. Nejlepším hráčem turnaje byl vyhlášen Atsuta Shoya z Pražského výběru.

Hodnocení: První den finálového turnaje tým zvládl velice dobře. V úvodním utkání s výběrem Plzeňského kraje hrajícím velmi kompaktně a s rychlým přechodem, jsme museli otáčet nepříznivý vývoj po poločase. Kluci tuto situaci zvládli skvěle a po trpělivé hře s větším důrazem na zakončení a přímočařejším přechodem na polovinu domácích jsme zvítězili. Pochvalu za předvedenou hru ale každopádně zaslouží oba týmy. V odpoledním utkání s Jihomoravským výběrem jsme byli prakticky po celou dobu utkání lepším týmem. Zlepšili jsme rozehrávku, byli jsme klidnější na míči a ve finální fázi i efektivnější v zakončení. Druhý hrací den nás čekalo jediné utkání – Moravskoslezský výběr. Soupeř nás nechal hrát, bránil vlastní polovinu ve dvou tříčlenných řadách a po každé naší ztrátě míče vyrážel do nebezpečných protiútoků. Bohužel jsme si s tímto systémem nedokázali poradit a první poločas jsme soupeři k tomu darovali tři branky. Ve druhém poločase se kluci ještě snažili utkání zvrátit, což už se však nepovedlo. I když jsme se několikrát dostali do slibných možností, často nám v těchto situacích scházelo více síly, nebo nás zradilo technické provedení. Gratulujeme Moravskoslezskému výběru k celkovému vítězství a našim klukům děkujeme za výbornou reprezentaci Prahy.

Výsledky
Pražský FS – Plzeňský KFS 5:3 (1:2/4:1)
Branky Prahy: Soukup, Penxa 2x, Krejčí, Trédl.

Pražský FS – Jihomoravský KFS 11:4 (4:1/7:3)
Branky Prahy: Novák 2x, Penxa, Tischler, Ševinský 2x, Beneš 2x, Lilling, Rott, Atsuta.

Pražský FS – Moravskoslezský KFS 3:5 (0:4/3:1)
Branky Prahy: Jinoch, Atsuta, Ševinský.

Sestava I.: Bašta – Trédl, Sobotka, Michl, Novák, Skořepa, Tischler, Krejčí, Penxa, Soukup, Špaténka.
Sestava II.: Špitálský – Beránek, Sládek, Rott, Ševinský, Lilling, Jinoch, Gerža, Beran, Atsuta, Vais.