Facebook YouTube
PFS »  Zpravodajství »  Výběr Prahy U14 ovládl finálový turnaj mezikrajských výběrů

Výběr Prahy U14 ovládl finálový turnaj mezikrajských výběrů

7. června 2017 12:00 » Na stadionu FK Velké Losiny se uskutečnilo republikové finále mezikrajské soutěže věkové kategorie U14. Do něj postoupily výběry Ústeckého KFS, Moravskoslezského KFS, Olomouckého KFS a Pražského FS. Na velmi dobře připravené travnaté ploše, která v prvním hracím dnu odolala i přívalu deště a krup, bylo v průběhu dvou dnů odehráno šest velice kvalitních utkání. Výběr Pražského fotbalového svazu nenašel na turnaji přemožitele a získal první místo. Nejlepším hráčem turnaje byl vyhlášen Martin Vitík z výběru Prahy.

Hodnocení: Vstup do turnaje byl velice těžký, protože výběr Ústeckého kraje zvolil fyzicky náročný, agresivní styl a po celých 60 minut byl nepříjemným soupeřem. Zasloužené dvoubrankové vedení Prahy korigoval až v 60. minutě a ihned po rozehrání rozhodčí utkání ukončil. Takže závěrečné drama se nekonalo. Ještě v kabině trenéři upozorňovali hráče na to, že v dalších utkáních musí přidat na rychlosti, důrazu a agresivitě v osobních soubojích. Odpoledne Pražany čekal výběr Moravskoslezského kraje. Utkání začalo nešťastně a po nedorozumění obrany s brankářem Praha už ve 2. minutě prohrávala 0:1. Nátlakovou hrou, kterou se výběr od začátku snažil prezentovat, tým soupeře v 15. minutě donutil k chybě, ze které padla branka na 1:1. Ve druhém poločase výběr PFS zcela ovládl hru a postupně přidal další tři góly – byl to nejlepší poločas na turnaji. Podle výsledků ostatních zápasů bylo jasné, že druhý den čekal přímý souboj o první místo s Olomouckým krajem. Pražští fotbalisté od začátku kontrolovali hru a v každém poločase vstřelili branku. Byla na nich vidět velká koncentrace a touha turnaj vyhrát. Je třeba pochválit soupeře, který kvalitní hrou přispěl k vysoké úrovni tohoto souboje.