Facebook YouTube
PFS »  Zpravodajství »  Výběr PFS U14 vyhrál finálový turnaj Mezikrajské soutěže

Výběr PFS U14 vyhrál finálový turnaj Mezikrajské soutěže

5. června 2018 06:00 » Na stadionu FK Velké Losiny se uskutečnilo republikové finále Mezikrajské soutěže věkové kategorie U14. Do letošního finálového turnaje postoupily výběry Jihočeského KFS, Moravskoslezského KFS, Jihomoravského KFS a Pražského FS. Během dvou dnů každý výběr odehrál tři utkání po 2x30 minutách, což bylo vzhledem k horkému letnímu počasí fyzicky velice náročné. K vysoké sportovní úrovni svými výkony přispěly všechny výběry. Hrál se velice kvalitní fotbal a po prvním dnu byly tři týmy, které mohly dosáhnout na první místo. V posledním utkání výběr Pražského fotbalového svazu porazil Jihomoravský KFS 4:1, čímž si zajistil celkové prvenství v turnaji. Všem hráčům, trenérům výběru, ale i trenérům z klubů je třeba poděkovat za celý ročník Mezikrajské soutěže.

Sestava PFS: Martin Bašta (Josef Špitálský) - Martin Fatrdle, František Rott, Jakub Středa, David Beránek, Ondřej Lilling, (Hynek Hruška), Lukáš Ambros, David Novák, (Enes Osmani), Daniel Michl, (Tomáš Beran), Penxa Lukáš, (Filip Špaténka), Jiří Tesař, (Josef Jinoch).

Výsledky

Pražský FS – Jihočeský KFS 1:1 (0:0)
Branka:
Tesař.

Pražský FS – Moravskoslezský KFS 2:1 (2:1)
Branky:
Novák, Tesař.

Pražský FS – Jihomoravský KFS 4:1 (0:1)
Branky:
Novák, Lilling, Beran, Osmani.

Turnaje se zúčastnilo – 5 hráčů SK Slavie Praha, 5 hráčů AC Sparta Praha, 4 hráči Bohemians 1905, 1 hráč FK Dukla Praha, 1 hráč FC Tempo Praha a 1 hráč Viktorie Žižkov.

Nejlepším hráčem turnaje byl vyhlášen: Ondřej Lilling – Pražský FS (Bohemians 1905).

Hodnocení: „I přes kumulující se únavu většiny kluků po náročných víkendových turnajích jsme odehráli velmi slušné zápasy. Snažili jsme se o konstruktivní, kombinační hru a až na pasáže v utkání s vyspělým Moravskoslezským výběrem se nám to i celkem dařilo. Těší nás také, že kluci ukázali i silný vítězný charakter. I přes nepříznivě se vyvíjející průběh hry ve všech utkáních šli silně za vítězstvím a byli za to odměněni. Poděkování patří všem klukům za výbornou reprezentaci Prahy na hřišti i mimo hřiště,“ zhodnotil turnaj trenér výběru Jaroslav Žipaj.