Facebook YouTube
PFS »  Zpravodajství »  Vršovice ukončily sezónu nakládačkou od Tempa

Vršovice ukončily sezónu nakládačkou od Tempa

18. června 2018 16:27 » Domácí s vědomím, že jsou zachránění. Hosté s nadějí na konečnou čtvrtou příčku tabulky. Tak vstupovaly Vršovice a Tempo do vzájemného duelu. Od začátku byli aktivnější hosté ze Lhotky. V první půli dvakrát vedli a domácí dokázali dvakrát srovnat. Po přestávce už padaly góly jen do sítě domácích a skóre se zastavilo na výsledku 2:6.

Půlhodinu to bylo ospalé, ale pak se to spustilo. Ve 30. minutě si na půlce převzal míč hostující Bláha a postupoval s ním dopředu. Asi si vzpomněl na známé pravidlo „když nevíš co s míčem, tak vystřel.” Ze třiceti metrů se do něj opřel a šestnáctiletý mladíček v domácí brance Smetana plachtil vzduchem marně - 0:1.

Do půlky padly překvapivě ještě tři góly a byl to fofr. Ve 37. minutě střílel domácí Tomaides a trefil ruku Prucka. Penalta! Tu bezpečně proměnil Protivínský, který poslal míč do opačného kouta branky než kam
se vrhnul Pacovský.

Za minutu už hosté vedli podruhé. A opět to byl Bláha, který dva metry před vápnem svou pravačkou zakroutil míč přesně k tyči. I tentokrát se Smetana vrhal k tyči marně - 1:2. To ještě pořád nebylo vše. Uplynula jen další minuta, když na druhé straně Minařík posunul míč Borovičkovi, ten jej od brankové
čáry poslal před branku a Špulka jej pohotově dorazil na 2:2.

Po pauze už padaly góly jen do sítě Vršovic. Ve 47. minutě se Bláha pasoval do role nahrávače. Našel před brankou Adámka, kterému ještě Smetana stačil míč vyrazit, ale jen před Geisslera, který ho napálil pod břevno.

Definitivní podobu výsledku dala až poslední čtvrthodina. Výkopu od domácí branky se zmocnili hosté. Následoval rychlý protiútok, Toman s míčem proklouzl do vápna křížnou střelou zvýšil na 2:4. Uplynuly
jen tři minuty a Smetana smutně vyndal míč ze své sítě popáté. Frei se lacino u rohového praporku dostal
k míči. Poslal jej do vápna Čechovi, který jej bez rozpaků napálil pod břevno.

Brankový účet se rozhodl v 89. minutě podepsat gólman Tempa Pacovský. Za jeho dlouhým výkopem
se vydal Frei, Růžička jej ve vápně povalil a na svět byla druhá penalta zápasu. Růžička dostal žlutou kartu, stejně jako protesující Protivínský. Dostal jí i Pacovský, který nejdříve z bílého bodu napálil míč přesně
k pravé tyči a na oslavu kroužil svlečeným dresem nad hlavou.

Vršovice - FC Tempo 2:6 (2:2)
Branky: 37. Protivínský z penalty, 39. Špulka - 30. a 38. Bláha, 47. Geissler, 75. Trojan, 78. Čech,
89. Pacovský z penalty. ŽK: 29. Tomaides, 44. Špulka, 83. Jeřábek, 89. Protivínský, 89. Růžička - 38. Prucek, 60. Netušil, 89. Pacovský. Rozhodčí: Jeřábek - Šaróka, Mesežnikov. Diváků: 60.
Vršovice: Smetana - Minařík, Ursacher, Protivínský, Borovička - Jeřábek, Tomaides - Zukal (73. Růžička), Bažant, Turek (22. Kubelka) - Špulka. Trenér: Jaromír Tomaides.
FC Tempo: Pacovský - Prucek, Štěpánek (41. Čech), Netušil, Klajbl - Šmídek, Perl - Bláha (82. Barták), Tománek (64. Frei), Geissler (71. Toman) - Adámek (46. Žalud). Trenér: Martin Vanko.

Hlasy trenérů
Jaromír Tomaides (Vršovice): „První poločas jsme byli o něco lepší, dokázali jsme vyrovnat, ale ve druhém odešli fyzicky. Už moc netrénujeme, otevřeli jsme hru, dostali dva rychlé góly a bylo to. Nastoupili za nás čtyři dorostenci a ten první poločas to docela šlo.”
Petr Vanko (Tempo): „Chtěli jsme se rozloučit výhrou, což se nám podařilo. Měli jsme ještě šanci posunout se před Horní Měcholupy na čtvrté místo a jsem opravdu rád, že jsme k tomu přistoupili dobře. Dali jsme šest gólů, z toho tři byly opravdu nádherné. Rozlučku jsme si užili.”

Nejlepší hráč Vršovic: Marek Borovička.
Nejlepší hráč Tempa: Dan Bláha.
Nejlepší hráč podle fotbalpraha.cz: Dan Bláha (Tempo).