Facebook YouTube
PFS »  Zpravodajství »  Uhelky vybojovaly na Čafce bod potřebný k záchraně

Uhelky vybojovaly na Čafce bod potřebný k záchraně

3. června 2018 12:00 » V horkém sobotním dopoledni přijel do Záběhlic na nové hřiště Čafky tým Uhelných skladů. Ten potřeboval vybojovat k definitivní jistotě záchrany bod a to se mu nakonec povedlo, zápas totiž skončil remízou 1:1. Tento výsledek je zklamáním pro domácí, kteří byli zejména ve druhé půli aktivnější. A v jejich situaci, kdy se jich bezprostředně týká boj o přežití, je bod málo.

Přesto, že se hrálo za velkého horka, tak diváci sledovali rychlý a útočný fotbal. Žádné vyčkávání na soupeře a šetření sil. Šance si vytvářeli hráči obou celků, ale o žádné vážnější ohrožení soupeřovy branky nešlo.

Po čtvrt hodině hry začali být o něco nebezpečnější domácí. Ti nejprve přečkali závar po trestném kopu Uhelek a pak se pustili sami do útočení. Na Fitzelovu přihrávku před branku ale nedosáhl ani jeden ze dvou nabíhajících spoluhráčů a parádní střelu Žárského zastavila tyč Kučerovy branky.

Pravidlo „nedáš - dostaneš” už bylo použito nesčíselněkrát a ještě tomu tak v budoucnu bude. A přesně podle tohoto otřepaného pořekadla udeřilo na druhé straně, kdy se po rychlé akci a přesné střele prosadil Belán.

S domácími mohlo být ještě hůře, ale gól Klána pět minut před koncem poločasu kvůli ofsajdovému postavení neplatil.

Před odchodem do šaten se ale skóre přece jen měnilo. Ve druhé minutě nastavení (rozhodčí během
první půle dal hráčům krátkou přestávku k osvěžení) se po rohovém kopu prosadil nehlídaný Kaliba - 1:1.

Domácí fotbalisté byli po důležité vyrovnácí trefě při chuti a aktivitu si přenesli i do druhé půle. Ze standardních situací si vytvořili několik závarů, ale gól z toho vytěžit nedokázali a museli si také hlídat zadní vrátka, protože hosté podnikali nebezpečné protitútoky.

Dobrou střelu si v 71. minutě připsal domácí Bláža, ovšem brankář Kučera se natáhl a skvělým zákrokem míč vyrazil na roh. Hned poté se obranou individuáně probíjel Varjan, ale ani jeho akce nevedla k vedoucí trefě.

A když se domácí neprosadili ani po trestném kopu Fitzela, kdy jeden z jeho spoluhráčů tečoval míč hlavou těsně vedle tyče, skončil zápas dělbou bodů, ze které měli o hodně větší radost fotbalisté Uhelných skladů. Ti tak slaví jistotu záchrany, Čafka o ni ještě bude muset v závěrečných dvou kolech tvrdě bojovat.

ČAFC - Uhelné sklady 1:1 (1:1)
Branky: 45.+2 T. Kaliba - 35. Belán. ŽK: 61. Zilvar, 85. Steinocher (oba US). Rozhodčí: Kalcovský - Zelený, Hlaváč. Diváků: 95.
ČAFC: Drahorád - Zahradník, Nagy, Chvátal (41. Kamenik), T. Kaliba - Varjan (76. Jerie), Fitzel, Bláža, Žárský - Wulkan, Deré. Trenér: Zdeněk Andrlík.
Uhelné sklady: Kučera - Pártl, Hrazdíra, Studnička, Majerčin - Koubek, Koc, Steinocher, Belán - Klán
(76. Borský), Zilvar. Trenér: Robert Hlavica.

Hlasy trenérů
Zdeněk Andrlík (ČAFC): „Opět jsme si zasloužili vyhrát, ale bohužel se k nám to štěstíčko obrátilo. Musíme některé věci řešit opačně, říkáme si to pořád dokola, malujeme si to v kabině a pak jsou kluci na hřišti zbrklí, nevím, co se děje. Fotbalově na to určitě máme, byli jsme o něco lepší, ale štěstí nám zkrátka nepřeje.”
Robert Hlavica (Uhelné sklady): „Potřebovali jsme bod k tomu, abychom se definitivně zachránili. Poslední zápasy máme problémy, abychom se sešli v jedenácti, v takovém počasí je to složité bez možnosti střídání. Museli jsme dávat do hry i gólmana, před hráči smekám, že to zvládli. Zaplaťpánbůh, že už je konec. Jsem unavený a těším se na dovolenou.”

Nejlepší hráč ČAFC: Jan Žárský.
Nejlepší hráč Uhelných skladů: David Belán.
Nejlepší hráč podle fotbalpraha.cz: Tomáš Kaliba (ČAFC).