Facebook YouTube
PFS »  Zpravodajství »  Smršť červených karet skončila v Lysolajích inzultací

Smršť červených karet skončila v Lysolajích inzultací

7. listopadu 2006 18:00 » Čtyři červené karty a inzultace rozhodčího. Tak dopadl zápas II. třídy mezi Lysolajemi a Nebušicemi B. Všichni vyloučení byli na straně domácích, a když rozhodčí Jan Štěrba vyloučil posledního Tomáše Filouse, byl jím napaden. Po tomto incidentu sudí Štěrba utkání ukončil. Případ bude řešit disciplinární komise.

Už poslední vzájemný duel Lysolají a rezervy Nebušic byl hodně vyhecovaný. A historie se opakovala. „Měli jsme s nimi problémy už na jaře. Rozhodčí tenkrát nezvládl situaci a nedopadlo to tam dobře,“ vzpomíná Miroslav Kašpar, trenér béčka Nebušic.

Až do závěru prvního poločasu nic nenasvědčovalo tomu, že se zápas nedohraje. Domácí Lysolaje sice hrály hodně agresivně, ale rozhodčí jejich prohřešky proti pravidlům trestal napomínáním. Jenže ve 38. minutě už musel tasit červenou kartu. A to hned třikrát!

„Do tohoto okamžiku se přitom jednalo o celkem poklidné utkání,“ řekl rozhodčí Štěrba. Lysolajský Marek Schierreich fauloval a poté ještě slovně napadl hlavního rozhodčího. Ten jej poslal předčasně do kabin. „Toto rozhodnutí vyvolalo bouři emocí. Já jsem poměrně klidné povahy a vím, že nemá cenu se s rozhodčím bavit. Každý takový ale není,“ řekl bratr vyloučeného, jinak též předseda Lysolají Radek Schierreich, který nastoupil na místě pravého obránce.

Za následné urážky a výhružky byli vyloučeni ještě Pavel Tržický a kapitán Michal Kučera. V té době už hosté vedli 2:0, když se trefili Dobušev a Kunc.

Ve druhém poločase přidal svou druhou branku Dobušev a hosté si s přehledem šli pro tři body. „Hráli jsme spíše na údržbu, nechtěli jsme, aby se někdo zranil,“ řekl trenér Kašpar.

Jenže běžela 85. minuta a u postranní čáry obránce hostí odzbrojil Tomáše Filouse. Ten se následně po soupeři ohnal a sudí Štěrba musel udělit čtvrtou červenou kartu. To vyloučený Filous neunesl a hlavního rozhodčího napadl. „V té době jsem byl ošetřován a situaci jsem neviděl," řekl lysolajský předseda Schierreich.

Štěrba utkání ukončil. Při odchodu do kabin jej prý ještě napadl domácí Pavel Beneš, který jej nakopl do hýždí a brankář Lysolají Zdeněk Ráž mu prý ještě slovně vyhrožoval. „Chci poděkovat Nebušicím, že mi pomohli bezpečně odjet,“ řekl sudí Štěrba.

„Divím se, že se něco podobného stalo až nyní. Oni mají problémy neustále,“ přidal se trenér Kašpar.

Jaký dostanou Lysolaje trest? Předseda disciplinární komise Alexander Károlyi mladší si nějaké větší problémy s tímto mužstvem nevybavuje. „Myslím, že tam byli nějací vyloučení, ale to je u každého mužstva. V minulosti jsme podobný problém ve spojitosti s Lysolajemi neřešili.“

O osudu utkání a vynesení případných trestů bude disciplinární komise jednat ve čtvrtek.

MĚL JSEM ZATMĚNÍ, ŘEKL VYLOUČENÝ FILOUS

Čtvrtým vyloučeným hráčem Lysolají byl Tomáš Filous. Ten poté, co uviděl červenou kartu, napadl hlavního rozhodčího, který následně zápas ukončil.

Tomáši, jaký je váš pohled na sobotní duel?

Rozhodčí to podle mého názoru absolutně neukočíroval. Před námi pískal žáky a řízení toho zápasu také nezvládal. Otáčel některé fauly.

Řídil utkání vašeho týmu někdy v minulosti?

Ano, myslím, že na Zbraslavi.

Proč jste rozhodčího napadl?

Bylo to asi pět minut před koncem. Šel jsem házet aut a protihráč mi dal facku. Já jsem mu jí vrátil. Čekal jsem, že budeme oba vyloučeni a on vyhodil jen mě. V ten moment do mě píchlo, a tak jsem do něj strčil.

Rozhodčí ale tvrdí, že jste jej chytil za dres a cloumal s ním. Bylo to tak?

Ne, přišel jsem k němu a jen jsem do něj strčil. On poté zápas ukončil. V životě jsem rozhodčího neuhodil. Bylo to zatmění. Potom mě spoluhráči odtáhli, měl jsem rudo před očima. Já mám metr šedesát pět, já nemohu někoho inzultovat.

Měl jste v minulosti problémy s disciplínou?

Já jsem byl naposledy vyloučený asi před šesti lety a to bylo za faul.