Facebook YouTube
PFS »  Zpravodajství »  Sedm kulí jako... V Třeboradicích

Sedm kulí jako... V Třeboradicích

11. června 2018 13:18 » Dekorace letošního vítěze Pražská teplárenská přeboru měla gólovou předehru. Třeboradice sice s Tempem prohrávaly 0:1, ale do poločasu stihly vyrovnat. Po přestávce se gólově rozparádily a do sítě Tempa padal jeden gól za duhý. Skóre se nakonec zastavilo za stavu 7:1! Pak už hráči juchali s pohárem a medailemi, které převzali z rukou předesedy PFS Dušana Svobody.

Půlhodinu se hrál vyrovnaný a zajímavý fotbal. Přesně ve 30. minutě se celkem lacino dostali hosté
k přímému kopu. Do zdi se postavili i čtyři hráči Tempa, ale Bláha svůj obstřel nasměroval na druhou stranu zdi než stáli a poslal míč přesně k levé tyči branky Třeboradic.

Domácí stihli ještě do přestávky srovnat. Ve 43. minutě nakopl motory na levé straně Kadlec, dostal
se až před Pacovského a poslal podél něj míč přesně ke vzdálenější tyči - 1:1.

Ráz druhému polačasu dala 47. minuta. Domácí měli výhodu přímého kopu asi z pětadvaceti metrů.
S jeho rozehráním chvíli váhali, až se nečekaně rozeběhl Kadlec a poslal míč do stejného místa, jako
v prvním poločase Bláha - 2:1.

A pak už to šlo ráz na ráz. V 54. minutě do vápna z pravé strany proklouzl Viktorin a překvapil Pacovského střelou na bližší tyč - 3:1. Následně si domácí dopřáli desetiminutovou pohodičku a udeřili počtvrté. A byla to paráda. Hruška si na levé straně převzal míč od Jandy, navedl si jej do středu hřiště a práskl do něj tak skvěle, že skončil v levém horním růžku za zády Pacovského - 4:1. Spoluhráči mu na oslavu vyleštili pravou kopačku.

V 76. minutě našel Krch před vápnem Junka, ten jako lasička proklouzl mezi třemi obránci a ocitl
se před Pacovským. Střelu sice namířil do tyče, ale snadno se dostal k odraženému míči a podruhé
už nezaváhal - 5:1.

A to pořád ještě nebylo všechno. V 79. minutě si naběhl za obranu Viktorin a s přehledem přidal šestý gól. Pověstných sedm sarajevských kulí padlo i v Třeboradicích, do kožichu Tempa. V 84. minutě Farkaš exkluzivní přihrávkou našel Kadlec a ten v klidu prostřelil vybíhajícího Pacovského.

To byla gólová paráda hodná čerstvého vítěze Pražská teplárenská přeboru.

Třeboradice - FC Tempo 7:1 (1:1)
Branky: 43., 47. a 84. Kadlec, 54. a 79. Viktorin, 64. Hruška, 76. Junek - 30. Bláha. ŽK: 62. Kadlec,
88. Viktorin - 20. Netušil, 61. Tománek, 85. Šmídek. Rozhodčí: Hrivík - Tikal, Zloch. Diváků: 70.
Třeboradice: Prebsl - Benda, Faitl, Červenka, Hruška - Janda (74. Krch), Brunclík (46. Čáp), Viktorin, Grznár (46. Farkaš) - Kadlec, Junek. Trenér: Jiří Tesař.
FC Tempo: Pacovský - Prucek, Štěpánek, Schwank (58. Klajbl), Netušil - Šmídek - Bláha, Tománek
(69. Barták), Trojan (69. Schätz), Čech - Adámek. Asistent: Martin Vanko.

Hlasy trenérů
Jiří Tesař (Třeboradice): „První poločas byl ještě relativně vyrovnaný. Přesto, že jsme měli víc šancí, tak jsme po trestňáku prohrávali. Naštěstí se nám do poločasu podařilo vyrovnat a ve druhém jsme dominovali a soupeře jasně přehráli, dali šest branek a mohli přidat i víc. Byl to jeden z nejpodařenějších poločasů sezony.”
Petr Vanko (Tempo): „Výsledek vypadá hrozivě. Měli jsme to výborně rozehrané, navíc za stavu 1:0 pro nás nám brankář Třeboradic nahrál do tutové šance, kterou jsme ale nedali. Pak to byla obehraná písnička, kdy si z naší útočné fáze nebo držení míče soupeř vypracoval všechny šance, ze které dával góly. Na šance to bylo ve druhém poločase snad 6:4 a prohráli jsme ho 6:0. Ukázala se obrovská zkušenost a kvalita soupeře, proměnili úplně vše. A na druhé straně naše nezkušenost a naivita. Soupeři gratuluji k výsledku