Facebook YouTube
PFS »  Zpravodajství »  Rozlučka se sezónou vyšla lépe Uhelným skladům

Rozlučka se sezónou vyšla lépe Uhelným skladům

17. června 2018 10:57 » Poslední měsíc se fotbalistům od letiště vůbec nevydařil a bodově naprázdno vyšli i v závěrečném letošním zápase před vlastními fanoušky proti Uhelným skladům. Zajímavostí utkání bylo, že se mezi střelce zapsali domácí Vácha s hostujícím Kučerou, profesí brankáři, kteří dnes nastoupili v poli. Hostující hráč to navíc vyšperkoval krásným vysunutím Zilvara před třetí brankou.

Utkání se zahájilo převážně hrou ve středu pole. K prvnímu střeleckému pokusu se po pěkné kombinaci dostal domácí Vágner, ale Borský vyrazil na rohový kop. V 15. minutě se gólově z dorážky prosadil Pospíšil, ale bohužel stál v ofsajdovém postavení. O dvě minuty později se poprvé do zakončení dostali hosté,
ale Klán nasměroval centr Zilvara vedle branky Jelínka.

Na přelomu dvacáté minuty nejprve Studnička zablokoval nadějný pokus Pospíšila a na druhé straně zamířil z trestného kopu vysoko nad Klán. Za tři minuty to již hostům vyšlo. Steinocher si našel na ose hřiště míč a parádně přehodil Jelínka - 0:1. O dvě minuty později opět zakončoval s chutí hrající Steinocher, ale tentokrát rozměr branky netrefil.

Ve 31. minutě zakončoval Flaks podél celé brankové čáry a dorážka Řežábka skončila v náruči Borského.
V dalším průběhu utkání domácím několikrát selhala finální přihrávka do zakončení. Ve 40. minutě se po rozehrání trestného kopu ocitl v zakončení nepokrytý Bláha, ale Borský byl opět pozorný. Poslední vážnější příležitostí prvního poločasu bylo jedovaté zakončení Klána z rohu malého vápna, které Jelínek reflexivně vyboxoval.

Druhý poločas začali aktivněji hráči v modročervených dresech. V 51. minutě Flaksovu dělovku Borský stačil vyrazit před dobíhajícího Řežábka, jehož zpětná přihrávka nikoho ze spoluhráčů nenašla. Hosté kontrovali únikem Zilvara, jehož pas netrefil přesně Belán. Svěřenci trenéra Votta se snažili o vyrovnání,
ale několik pokusů Řežábka, Pospíšila a Flakse buď našly připraveného Borského nebo se nevešly mezi
tři tyče.

Tak udeřilo hned dvakrát na opačné straně a do hlavní role se obsadil Antonín Kučera. Nejprve usměrnil svoji kopačkou Majerčinem rozehraný trestný kop a za svoji oslavu branky viděl z ruky rozhodčího Maretty žlutý kartónek - 0:2. A za tři minuty načasoval vysunutí Zilvara, které hostující kapitán zakončil hokejovým blafákem 0:3.

Ještě nedozněla radost hostů ze třetí branky a domácí korigovali stav. Řežábkův centr si našel na přední tyči Vácha a i on se mohl radovat ze vstřelené branky - 1:3. Domácí tým se do konce ještě snažil o přidání další branky, ale pokus Pospíšila si našel Borský a když včasným vyběhnutím zastavil i nadějný průnik Buzka bylo jasné, že se tři body budou stěhovat do Košíř.

Přední Kopanina - Uhelné sklady 1:3 (0:1)
Branky: 78. Vácha - 23. Steinocher, 74. Kučera, 77. Zilvar. ŽK: 29. Čihák, 75. Vágner - 15. Steinocher,
45. Zilvar, 65. Belán, 74. Kučera, 88. Borský. Rozhodčí: Maretta - Fazekaš, Hrivík. Diváků: 40.
Přední Kopanina: Jelínek - Melničuk, Čihák (76. Huleš), Bláha - Buzek, Flaks, Zadina, Vágner, Řežábek - Machálek (76. Vácha), Pospíšil. Trenér: Daniel Vott.
Uhelné sklady: Borský - Pártl, Hrazdíra, Studnička, Majerčin - Bartůněk, Kučera, Steinocher, Belán - Zilvar, Klán. Trenér: Robert Hlavica.

Hlasy trenérů
Daniel Vott (Přední Kopanina): „Gratuluji soupeři k dnešnímu vítězství, byli efektivnější, dali tři góly oproti jednomu našemu za stavu 0:3. Když ze všech našich šancí nejsme schopni dát branku, tak nemůžeme vyhrát.”
Robert Hlavica (Uhelné sklady): „Jsme rádi, že jsme zakončili sezónu vítězstvím a alespoň po těch zpackaných začátcích jak na podzim, tak i na jaře, skončili v té lepší polovině tabulky. Budeme muset asi přes léto hledat gólmana, protože Kučera si dnešním výkonem na pozici desítky, jak se dnes moderně nazývá a vstřeleném gólu říká o místo v poli.”

Nejlepší hráč Přední Kopaniny: Robert Vágner.
Nejlepší hráč Uhelných skladů: Adam Borský.
Nejlepší hráč podle fotbalpraha.cz: Štěpán Hrazdíra (Uhelné sklady).