Facebook YouTube
PFS »  Zpravodajství »  Rezerva Střešovic neprohrála v mistrovském utkání už 18 měsíců

Rezerva Střešovic neprohrála v mistrovském utkání už 18 měsíců

6. prosince 2006 08:00 » U béčka Střešovic působí trenér Jiří Vajnar už 18 měsíců. A za tu dobu ještě nepoznal, jaké to je prohrát. Tým dokázal pod jeho vedením postoupit ze třetí třídy a nyní bez ztráty bodu vévodí ve skupině A třídě druhé. „Konečně jsme stabilizovali kádr. Jsem rád, že jsme takto úspěšní,“ říkál Vajnar.

Problémem by se tak pro rezervu mohlo paradoxně stát áčko Střešovic, které je po podzimu na poslední příčce 1. A třídy. Pokud by sestoupilo, nemohly by hrát dva celky z jednoho klubu ve stejné soutěži, I. B třídě.

„To by nám překazilo naše plány,“ řekl Vajnar. „Všichni ale pevně věříme, že se soutěž podaří zachránit. Přišel trenér Gregor, který dal týmu nový impuls. Přes zimu se snad podaří sehnat nějaké posily.“

Vajnar působil sedm let u dorostenců Střešovic a po sestupu rezervy mužů se rozhodl, že pomůže toto mužstvo dostat zpět na ztracené pozice. K tomu mu pomáhá i množství odchovanců, které v minulosti vedl.

„V kádru jsou hráči, kteří vyšli z dorostu nebo se nevešli do A mužstva. Někteří z nich nestíhali tréninky,“ objasnil Vajnar.

Tým trénuje dvakrát týdně a v mistrovským utkáních preferuje zónovou obranu. K tomu, aby dokonale zvládl tento systém hry, je zapotřebí mít dostatek fotbalistů, kteří pravidelně chodí na tréninky, kde nácvik probíhá.

V tomto ohledu je Vajnar s přístupem svých svěřenců zatím spokojen. „Chodí nás pravidelně okolo deseti. To je na tuto soutěž dobré.“

V případě nedostatku hráčů se Vajnar nebojí sáhnout do dorostu. „Raději si vezmu dorostence, který si osahá fotbal v mužské kategorii než někoho z áčka.“

Oporami mužstva jsou fotbalisté, kteří v minulosti prošli právě pod jeho rukama. „Ve středu zálohy se daří Martinu Tichému s Martinem Pačandou. V obraně se po zranění mohu spolehnout na Michala Kašpara. Ten má kvalitu i na první tým, ale zatím se na to po zranění necítí,“ pochválil Vajnar své svěřence.

Nespokojen je však s úrovní rozhodčích. „Myslím si, že někteří už nestačí ani na tuto soutěž.“

Nerad má hlavně duely s Lysolajemi, a to i přesto, že tam v minulosti hrával. „Oni mají problémy v každém zápase. V utkáních proti tomuto týmu vyžadujeme vždy tři rozhodčí. Chceme tak předejít zbytečným konfliktům,“ řekl Vajnar.

Velkým problémem Střešovic je pouze jedna travnatá plocha, která je k dispozici pro všechny týmy. V okolních klubech většinou disponují hřištěm s umělým povrchem a Vajnar se bojí, že by tento nedostatek mohl vyústit v exodus mládežníků. „Pro děti je určitě lepší, když hrají na umělce než na škváře. Věřím ale, že se nám podaří tento problém v brzké době vyřešit.“

-kou-

Soutěže

Soutěže