Facebook YouTube
PFS »  Zpravodajství »  Radotín vystrčil hlavu nad hladinu, záchraný kruh mu hodila Libuš

Radotín vystrčil hlavu nad hladinu, záchraný kruh mu hodila Libuš

30. listopadu -0001 00:00 » Poslední radost z vítězství poznali fotbalisté Radotína na podzim 28. října doma v souboji s Uhříněvsí, když vyhráli 3:1. Od té doby nic. Až v sobotu s Libuší opět na domácí půdě cinkly do domácí pokladnice tři body. Nutno říct, že hosté jim k nim pomohli malátným výkonem v první půli, kdy si Radotín vypracoval dvoubrankový náskok a řadu šancí ještě zazdil. Díky střídajícímu Josefu Moravcovi hosté nakonec stáhli skore na 4:3.

Souboj prvního s posledním od začátku patřil domácímu Radotínu. Byl mnohem aktivnější a úvodní gól na sebe nenechal dlouho čekat. Pokrovskij si šikovně naběhl na kolmou přihrávku za obranu a s přehledem uklidil míč do sítě. To běžela 13.minuta.

Ve 26.minutě si Pokrovskij našel volný prostor na levé straně, kam dostal i přihrávku. Vřítil se do vápna, kde jej poslal k zemi Nekola. Nařízenou penaltu s jistotou proměnil Mašlej. Domácím se hned líp dýchalo a hosty prakticky do ničeho nepustili. Ve 35.minutě po přímém kopu hlavičkoval Císařovský k nohám Mašleje, který ze tří kroků napálil jen ruce brankáře Libuše Michálka.

Za minutu mohlo být nečekaně vyrovnáno, ale Pavlů centrovaný míč hlavou usměrnil těsně mimo domácí branku. Ve 38.minutě si Nessipbayev vyměnil míč s Berešem, ale v koncovce selhal, z několika kroků branku netrefil. Po další akci Pokrovského nezakončil dobře Mašlej  a následný pokus Pleyera skončil mimo branku. Ve 42. minutě se míče zmocnil Nessipbayev, ale ani nepřihrál, ani nevystřelil.

Do druhého poločasu poslal trenér hostů Hruška do útoku zkušeného Josefa Moravce  a hra hostů dostala jinou dimenzi. Ti však museli nejdříve spolknout další hořkou pilulku. Ve 49.minutě jim totiž Nessipbayev dal třetí gól. V 61.minutě se však do vápna prodral právě Josef Moravec a po jeho střetu s brankářem Krystyníkem se pískala penalta. Tu bezpečně proměnil Hruška.

V 69.minutě však Sluka s velkým přehledem uvolnil na levé straně Bereše, ten si míč zasekl na pravou nohu stylem alá Pilař a podobně přesně pravačkou poslal míč přes celou branku k tyči. Domácí podlehli uspokojení a mohli toho litovat. V 86.minutě totiž po centru Pohořelého Moravec hlavou dal druhý gól Libuše a za dvě minuty i třetí. To domácí obraně pláchl po pravé straně Kalfař a jeho centr před branku Moravec s přehledem usměrnil za záda Krystyníka. Víc už hosté nestihli.

Radotín se tak po dlouhé době posunul s posledního místa a hluboce si vydechl. Záchranářské práce však trvají.

SC Radotín – FSC Libuš 4:4 (2:0)
Branky: 13. Pokrovskij, 26. z penalty Mašlej, 49. Nessipbayev, 69. Bereš - 61. z penalty Hruška,
86. a 88. J. Moravec.  ŽK: 32. Sluka - 26. Nekola. Rozhodčí: Horváth - Vlček, Šplíchal. Diváků: 80.
SC Radotín: Krystyník - Tyburec, Císařovský, Baroch,  Neumann  - Bereš, Sluka, Pleyer (46. Vodecký), Pokrovskij (52. Dvořák) - Nessipbayev (73. Berenreiter), Mašlej. Trenér: Rudolf Kahle.
FSC Libuš: Michálek - Růžička, Brabec, Putík, Čížek - Nekola (50. Kalfař), Dvořák, Pohořelý, Hruška - Pavlů (67. Dlouhý), Havlák (46. J. Moravec). Trenér: Zdeněk Hruška.

Hlasy trenérů
Rudolf Kahle (SC Radotín):
Hráli jsme dobře. V první půli jsme dali dva góly a mohlo jich být víc. Nakonec vedem 4:1 a uděláme z toho drama. Nevím čím to je. Místo abychom to dohráli v klidu, začneme se bát  o výsledek. Tyhle body nám snad pomohou a zlidní se to.
Zdeněk Hruška (FSC Libuš): Soupeř byl lepší a vyhrál zaslouženě. Děláme hrubé chyby. Musí hrát hráči,kteří netrénují a to je pak znát. V situaci v jaké jsme to lepší nebude.

Nejlepší hráč Radotína: Petr Pokrovskij
Nejlepší hráč Libuše: František Brabec
Nejlepší hráč pod fotbalpraha.cz: Tomáš Sluka (Radotín)

Lubor Mírek

Kompletní fotogalerii od Pavla Slavíčka z tohoto zápasu  najdete ve zpravodajství, sekce fotogalerie!