Facebook YouTube
PFS »  Zpravodajství »  Pražské výběry chlapců i dívek byly v akci

Pražské výběry chlapců i dívek byly v akci

23. května 2017 05:00 » I dívky mají své výběry, které reprezentují Prahu. Během května se utkaly se svými vrstevnicemi z dalších krajů. Výběr U13 a U14 se představil na akci, která byla součástí finálového turnaje mistrovství Evropy hráček do 17 let. Ten hostila Česká republika. To chlapci z výběru U12 si zahráli na turnaji, který hostil Motorlet.

Výběr chlapců U12 odehrál kvalifikační turnaj pásma západ na republikové finále, které se bude hrát v Praze na začátku června (6. – 7. 6.). Turnaj se konal v areálu SK Motorlet Praha za účasti sedmi týmů, ze kterých do finálového turnaje postupovaly první tři mužstva. Přestože pražský výběr U12 nastřílel druhý největší počet branek (13) a inkasoval pouze dva góly, skončil se ziskem deseti bodů na nepostupovém čtvrtém místě.

Starší dívky byly výsledkově úspěšnější. Na turnaji v rámci finálového utkání mistrovství Evropy hráček do 17 let se představilo osm krajských výběrů. Přestože šlo o propagační turnaj dívčího fotbalu, odehrávaly se na hřišti nesmlouvavé boje, ale k vidění byly i krásné fotbalové akce a nádherné góly.

Výběr PFS obsadil druhé místo, když ve finále podlehl výběru Severomoravského KFS 0:2. Všechny celky se následně společně dívaly na finálové utkání ME mezi Německem a Španělskem, které se hrálo na stadionu Viktorie Plzeň.