Facebook YouTube
PFS »  Zpravodajství »  Postupem do II. třídy si fotbalisté 1999 Praha splnili životní sen

Postupem do II. třídy si fotbalisté 1999 Praha splnili životní sen

31. května 2006 08:00 » Tři kola před koncem bylo o postupujícím z B skupiny III. třídy rozhodnuto. Hráči týmu 1999 Praha definitivně odrazili nápor Záběhlic a oslavili historicky první postup do vyšší soutěže.

Fotbalový tým 1999 Praha byl založen bratry Martinem a Michalem Macourkovými a Andrejem Šnajderem před sezónou 1999/2000. Klub si ihned vytkl svůj sportovní cíl: Náš dlouhodobý cíl ovšem hovoří o postupu do II. třídy. Letos se tedy dočkal cíl naplnění. Spoluzakladatel A. Šnajder v současnosti vykonává funkci sekretáře a při krátkém rozhovoru prozradil, že s oslavami postupu se nečekalo na závěr sezóny.

„Hned jak bylo jasné, že postupujeme, okamžitě jsme to oslavili,“ přiznává s úsměvem. Okolnosti vzniku klubu prozrazují, že kromě sportovního zápolení je pro všechny důležitý i duch týmu. „Klub jsme založili s kamarádama z gymnázia. Postupně se nabalovali další kamarádi, především další spolužáci z VŠE,“ hledí do nedaleké historie Šnajder.

O dobré partě svědčí i webové stránky oddílu, na kterých naleznete také řadu sarkastických poznámek do vlastních řad. Citujme: Všechny naše hráče spojuje do menší či větší míry velké nadšení pro fotbal a to jak jeho hraní tak i jeho sledování. Většina našich hráčů fandí Spartě, její výkony aktivně sledují na stadionech v Čechách i v Evropě. Mnozí naši hráči z Moravy fandí Sigmě Olomouc či Baníku. Fandit Slavii by u nás bylo spíše faux-pas.

„Máme ale mezi sebou i jednoho slávistu,“ přiznává Šnajder v narážce na výše uvedené věty. „Ale to víte, že dostává pravidelné kapky.“ Ty tréninkové si však budou muset dát vzájemně i parťáci v kopačkách po postupu. Přeci jenom budou hrát o třídu výš... „My jsme si splnili postupem náš velký sen a budeme mít jediný cíl – udržet se,“ nemá velké oči jeden z duchovních otců týmu. „Většina našich hráčů nikdy organizovaný fotbal nehrála nebo končila v žákovském či dorosteneckém věku, takže tím, že budou hrát druhou třídu dosáhnou svého dosavadního maxima,“ vesele pokračuje náš průvodce.

O vyhlídkách do vyšší soutěže na závěr již vážně dodává. „Je to pro nás neznámá, nemáme se soutěží žádné zkušenosti. Ale určitě se budeme chtít udržet. A když se to podaří a zabydlíme se tam, třeba to zkusíme i výš.“ Svoje poslední utkání III. třídy sehraje tým 1999 Praha v neděli 4. 6. 2006 od 14 hodin s FC Inferno.

-kal-
Soutěže

Soutěže