Facebook YouTube
PFS »  Zpravodajství »  Pohár Josefa Bicana získal mladší dorost Nitry

Pohár Josefa Bicana získal mladší dorost Nitry

18. prosince 2006 11:50 » Poprvé v historii halového turnaje mladších dorostenců v Edenu si vítězství odvezl zahraniční účastník. O tom, že Pohár Josefa Bicana skončí mimo Českou republiku, se rozhodlo již v semifinále, ve kterém uspěly týmy Nitry a Rapidu Vídeň. Ve finále byli úspěšnější slovenští junioři, kteří vyhráli 7:5. V duelu o třetí příčku rozstřílela domácí Slavia České Budějovice 12:4.

Jeden z nejprestižnějších halových turnajů mladších dorostenců se odehrál během víkendu v pražském Edenu. Perfektně zorganizovaný dvoudenní turnaj přinesl několik novinek.

Tou nejvýraznější byla bezesporu hrací plocha. Organizátoři připravili pro hráče umělou trávu.

„Jedná se o nejmodernější typ. Musím poděkovat firmě Philipp, která zvládla povrch položit během páteční noci. Odvedla profesionální práci,“ řekl Michal Prokeš, ředitel turnaje.

Pro diváky byl připraven bohatý doprovodný program. Nechyběla hudba, roztleskávačky, světelné efekty i komentář k jednotlivým akcím. Třešničkou na dortu bylo nedělní utkání umělců proti bývalým hráčům pražské Slavie.

„Tento rok jsme se hodně zaměřili na doprovodné efekty,“ prozradil Prokeš.

Turnaje se zúčastnilo osm mládežnických družstev, které se v sobotu utkaly ve dvou základních skupinách.

„Z tradičních účastníků letos chyběla jen pražská Sparta a 1. FC Norimberk,“ řekl Prokeš.

Ve skupině A skončil na prvním místě Rapid Vídeň a v přímém souboji o postup ze druhé příčky byli úspěšnější domácí slávisté, kteří porazili Viktorii Plzeň 6:1.

Ze druhé skupiny postoupila Nitra a na druhé příčce skončily České Budějovice. V nedělních semifinálových duelech měli navrch zahraniční účastníci, kteří si to od 17 hodin rozdali o prvenství.

Z toho se po výhře v poměru 7:5 nakonec radovali junioři Nitry a stali se tak po 24 letech prvním zahraničním vítězem Poháru Josefa Bicana.

V utkání o třetí místo rozmetala Slavia České Budějovice 12:4.

Nejlepším hráčem celého turnaje byl vyhlášen slávistický kapitán Adam Klavík.

Nechme se překvapit, zda bude následovat loňského vítěze Lukáše Váchu, který na podzim dokonce jedenkrát nastoupil v první Gambrinus lize.

Nejlepším střelcem se stal Niemann z Rapidu Vídeň a brankářem Kopecký z Nitry.

 

Konečné pořadí Bican Cupu:

1. Nitra, 2. Rapid Vídeň, 3. Slavia, 4. České Budějovice, 5. Plzeň, 6. Žilina, 7. Příbram, 8. Bohemians 1905.

-kou-

Soutěže

Soutěže