Facebook YouTube
PFS »  Zpravodajství »  Naděje Chaber žila do 89. minuty

Naděje Chaber žila do 89. minuty

4. června 2018 08:11 » Záchranářská mise nováčka z Chaber pokračovala na hřišti Tempa. Nakonec byla neúspěšná. Po bezbrankovém poločase se dostali do vedení domácí, ale Palma parádní střelou z přímého kopu oživil bodovou naději hostů. Ta zhasla v 89. minutě, kdy chyboval brankář Dikusar a Adámek poslal Tempo podruhé do vedení. To v nastaveném čase pečetil Trojan.

První poločas toho moc nenabídl. Nejvíce diváky potešily dvě „zidanovky” za sebou, v podání domácího Čecha. Tempo mělo tři náznaky šancí. V 15. minutě po přihrávce Adámka střílel slabě Schwank.
Ve 32. minutě pronikl do vápna Bláha, ale jeho přihrávku netrefil ani Adámek ani za ním Tománek.
Ještě v poslední minutě první půle nedostal v slibné pozici míč mezi tyče Prucek.

Hosté toho předvedli ještě méně. Valenta i Linek se zakončením zaváhali. V 25. minutě se Dufek efektními „housličkami” dostal do vápna, přihrál Závitkovskému, jehož střelu vyrazil Kuchař.

Góly tak začaly padat až po přestávce. V 58. minutě pálil domácí Bláha z přímého kopu těsně vedle. Za dvě minuty dala obrana hostů dvakrát prostor a čas odcentrovat Freiovi. Po jeho druhém pokuse se zjevil na zadní tyči volný Perl a dorazil míč do sítě - 1:0.

V 75. minutě Schwank sestřelil před vápnem Dufka. Ten nakonec musel hřiště opustit na nosítkách. Přímý kop zahrával Palma a parádní ranou vyrovnal na 1:1.

I bod by byl pro hosty dobrý. Utekl jim mezi prsty v 89. minutě. Po rohu Bláhy byl u míče dřív než branář Dikusar Adámek a trknul jej do odkryté branky na 2:1.

Ve třetí minutě nastavení zpečetila osud hostů dorážka Trojana.

FC Tempo - Dolní Chabry 3:1 (0:0)
Branky: 60. Perl, 89. Adámek, 90.+3 Trojan - 76. Palma. ŽK: 74. Schwank, 90.+1 Netušil - 50. Olashyn,
61. Linek, 67. Jiroušek, 88. Palma. Rozhodčí: Chustecki - Laštovička, Maretta. Diváků: 150.
FC Tempo: Kuchař - Prucek, Štěpánek, Netušil - Šmídek (20. Frei), Perl - Bláha, Tománek (70. Trojan), Čech (61. Klajbl) - Adámek, Schwank. Asistent: Martin Vanko.
Dolní Chabry: Dikusar - Jiroušek, Olashyn, Palma, Barták - Valenta (90. Trkulja), Outlý, Janda, Závitkovský - Linek, Dufek (75. Červenka). Asistent: Petr Klouček.

Hlasy trenérů
Petr Vanko (Tempo): „Dneska to byla naprosto zasloužená výhra, ale strašný fotbal. Soupeř dal gól z jediné střely za zápas. Sice jsme to rozhodli až v závěru, ale celé utkání to bylo na jednu bránu.”
Petr Klouček (Chabry): „Věřil jsem bodu a myslím si, že jsme ho tady mohli uhrát. Nechci to opakovat, ale máme úplně rozhašené mužstvo. Sotva dáváme jedenáct hráčů dohromady. Ale všichni, co byli na hřišti, tak makali. I tak jsem bodu věřil, ale...”

Nejlepší hráč Tempa: Lukáš Adámek.
Nejlepší hráč Chaber: Daniel Palma.
Nejlepší hráč podle fotbalpraha.cz: David Perl (Tempo).