Facebook YouTube
PFS »  Zpravodajství »  Na Bican Cup by příště mohl přijet i anglický Reading

Na Bican Cup by příště mohl přijet i anglický Reading

19. prosince 2006 08:00 » Mládežnický halový turnaj Bican Cup, který o víkendu v Edenu vyhrála Nitra, patří k nejprestižnějším a tradičním kláním v republice. Letos však akce, kterou poprvé organizoval Michal Prokeš, doznala několika změn. Tou nejvýraznější byla instalace umělého povrchu.

Pane Prokeši, co pro vás organizování Bican Cupu znamená?

Je to pro mě obrovská čest. Pan Šrámek, který byl ještě loni ředitelem turnaje, v současnosti působí ve Slavii jako sportovní ředitel. Já jsem od něj dostal pověření k organizaci Bican Cupu.

 

Kolik lidí se na organizaci turnaje podílí?

Je to usilovná práce celého týmu trenérů mládeže na Slavii s podporou marketingového oddělení. Výrazně nám pomohli i hráči D dorostu. Dohromady to čítá asi 25 lidí.

 

Jak probíhá výběr týmů?

Jedná se o tradiční turnaj, a proto se v první řadě oslovují týmy, které se ho dlouhodobě účastní a mají s ním dobré zkušenosti. Z tradičních účastníků letos chyběla jen pražská Sparta a 1. FC Norimberk. Oslovili jsme i anglický Reading, ale tato záležitost se řešila na poslední chvíli, a tak se nám ji nezdařilo dotáhnout do úspěšného konce. Reading ale přislíbil účast v příštím ročníku.

 

Neuvažujete o rozšíření počtu účastníků?

Tento turnaj je spíše o tradici. Vždy se ho účastnilo osm mužstev a není důvod to měnit. Nechceme, aby turnaj byl bez silné domácí účasti, a tak uvažujeme o maximálním počtu čtyř zahraničních účastníků. Snažili jsme se zvednout kvalitu okolo. Letos se poprvé hrálo na umělé trávě. Dokonce se jedná o nejnovější typ tohoto povrchu.

 

A co ostatní efekty?

V loňském roce proběhl společenský večer, který je věnován Pepi Bicanovi, zápas osobností a byly tu i roztleskávačky. Letos jsme se ještě více zaměřili na další doprovodné efekty. O světelné i hudební efekty se starala profesionální firma. Poprvé se letos společenský večer uskutečnil přímo na ploše. Ten slouží k uctění památky Josefa Bicana a také jako poděkování všem, kteří se na organizaci tohoto turnaje podíleli.

 

Vzpomenete si na fotbalisty, kteří byli v minulosti vyhlášeni nejlepšími hráči tohoto turnaje?

Můžeme určitě uvést jména jako je Tomáš Rosický, Petr Čech nebo Vladimír Šmicer. Z posledních ročníků to byli Tomáš Necid a Lukáš Vácha, kteří se už prosadili do prvního mužstva Slavie. Ze Slavie můžeme jmenovat ještě Tomáše Hrdličku nebo Petra Jandu.

 

Co byste popřál turnaji do budoucna?

Nejdůležitější na celém turnaji je myšlenka, že člověk dokáže uctívat kvality někoho jiného. Pokud je někdo legendou, tak stojí za to si to neustále připomínat. Přál bych si, aby toto z turnaje nikdy nezmizelo. Chci, aby tento turnaj vždy byl o tom, že uznáváme osobnosti a legendy, které v životě něco dokázaly.

-kou-

Soutěže

Soutěže