Facebook YouTube
PFS »  Zpravodajství »  Loňské zklamání se nesmí opakovat, chceme postoupit, zní z klubu 1999 Praha

Loňské zklamání se nesmí opakovat, chceme postoupit, zní z klubu 1999 Praha

1. června 2011 07:00 » Postup do I. A třídy mají fotbalisté týmu 1999 Praha na dohled. Stejně jako před rokem. Tehdy ale nezvládli vypjatý finiš soutěže a výš šly Nusle. Teď se 1999 Praha přetahuje o první příčku s Bílou Horou. Tři kola před koncem sezony má tým k dobru jeden bod. „Věřím, že tentokrát to zvládneme. Nechceme, aby se opakovalo loňské zklamání,“ říká hrající předseda klubu Andrej Šnajder.

Před rokem vám postup proklouzl mezi prsty. V čem se tým změnil, aby vypjatou chvíli v boji o postup tentokrát zvládl?

Kádr jiný moc není, to je pravda. Ale právě po tom loňském zklamání vidím na týmu obrovskou chuť se o postup poprat. Chceme hrát vyšší soutěž. Před rokem jsme měli jako cíl postup, ale nevyšlo to. Nic podobného nechceme prožít znovu.

 

Podle tabulky máte nyní těžší soupeře než Bílá Hora. Vnímáte to tak?

My i Bílá Hora hrajeme jednou doma a dva zápasy venku. My doma končíme a rádi bychom slavili postup. Byl bych samozřejmě radši, kdybychom měli jistotu dřív, ale ani Bílá Hora moc bodů na jaře neztratila, takže si myslím, že rozhodne až úplně poslední kolo. Máme to naštěstí ve svých rukách.

 

Je pravda, že na bodovou shodu spoléhat nemůžete, protože má váš tým horší vzájemné zápasy. Na druhou stranu sází tým 1999 Praha soupeřům hodně gólů. Vystřílíte si postup?

Je to pravda. Na Bílé Hoře jsme prohráli 0:3 a doma vyhráli jen 2:1, takže jsme na tom hůř. Nejdůležitější pro nás ale je, že máme teď o bod víc. Musíme udělat všechno pro to, aby to tak zůstalo.

 

A co ty střelecké manévry vašeho týmu?

Máme zatím průměr tří vstřelených gólů na zápas, dáváme hodně branek. Na druhou stranu ale nemáme ani nejlepší obranu, takže nejsou neobvyklé třeba výsledky 5:2. Snažíme se dávat hodně gólů. Baví to hráče a spokojení jsou i fanoušci, co přijdou na naše zápasy. Když ale do konce soutěže vyhrajeme třikrát 1:0, tak budeme určitě stejně šťastní.

 

Na jaře jste ztratili body jen dvakrát. Doma prohrou s Modřany a divokou remízou na půdě GORDICU 6:6. Která ta ztráta vás s odstupem mrzí víc?

Určitě domácí porážka s Modřany. Ta nás štve hodně, protože jsme v tom zápase byli lepší a měli šance, abychom získali tři body. Jenže jsme nezískali ani jeden.

 

Na druhou stranu dát venku šest branek a nevyhrát, to by vás taky asi ani ve snu nenapadlo, že?

GORDIC hraje domácí zápasy na takové malé umělce, nehraje se nám tam dobře. V tom utkání jsme vedli 3:1, 4:3, 5:4 a 6:5. Nakonec to skončilo nerozhodně 6:6, nedá se nic dělat. Samozřejmě bych nevěřil, že když dáme v tomhle zápase šest gólů, tak přesto nevyhrajeme. Ale platí to i opačně. Nevěřil bych, že když dostaneme šest branek, je možné neprohrát. Víc nás fakt mrzí ty Modřany.

 

Který ze zápasů, co vás čekají, považujete za nejtěžší?

Dlouhodobě nás trápí Řepy, tam se nám nedaří, nemáme s nimi dobrou bilanci. Ale já si myslím, že všechny tři zápasy nebudou jednoduché. Čekají nás tam béčka a u nich nikdy nevíte, jestli náhodou nebudou mít nějaké posily. To je pak úplně jiný zápas.

 

Proč by si postup výš zasloužil právě váš tým a ne Bílá Hora?

Já bych řekl, že máme hodně kvalitní kádr. Na druhou stranu nemáme tak velkou tradici, takže by to byl pro nás vrchol. Spousta těch kluků tady kope od druhé třídy. Taky bychom byli pro soupeře neokoukaní. Moc bychom ten postup chtěli.

 

Mají hráči za postup slíbenou nějakou speciální odměnu?

Myslíte peníze? Tak to ne. My jsme hlavně parta, která to nehraje kvůli penězům, ale pro zábavu. Pokud by se nám povedlo postoupit, tak by každopádně byla velká oslava. Všichni bychom si to užili. Na tyhle myšlenky je brzy, nejdřív to ale musíme zvládnout na hřišti.

 

Pozn.: Tým 1999 Praha má nyní na kontě 47 bodů, druhá Bílá Hora pak 46. Pokud by došlo k bodové rovnosti, výš by šla Bílá Hora (má lepší bilanci vzájemných zápasů 3:0 a 1:2).

LOS V ZÁVĚRU I.B TŘÍDY, SKUPINY A

24. kolo: Řepy (9.) – 1999 Praha, GORDIC (13.) – Bílá Hora

25. kolo: Aritma B (4.) – 1999 Praha, Bílá Hora – Lochkov (8.)

26. kolo: 1999 Praha – Radotín B (7.), Lipence (11.) – Bílá Hora

-sks-

Soutěže

Soutěže