Facebook YouTube
PFS »  Zpravodajství »  KM PFS - Pražské výběry U13 a U14 postupují

KM PFS - Pražské výběry U13 a U14 postupují

5. května 2008 13:42 » Oba Pražské výběry ročníku 94 a 95 postupují na závěrečný turnaj, kde se utkají o prvenství se Středočechy a dalšími dvěma postupujícími z východní skupiny.

Borci ročníku 1994 pod vedením trenérů Vyhnala a Richtrmoce o tom rozhodli svým jednoznačným vítězstvím nad Ústeckým výběrem. Do závěrečného kola nastupovali s vědomím, že nesmějí prohrát. K zápasu přistoupili naprosto zodpovědně a po poločase 1:0 deklasovali soupeře nakonec 5:0. Ročník 1995 pod vedením trenérů Čiháka a Poustky měl již před zápasem postup jistý a přes svou herní převahu nakonec svým vrstevníkům z Ústeckého kraje podlehl 1:2.

U-14 reprezentovali:
Bricín, Reiter, Karafiát, Čermák, Brejcha, Kraus, Verner, Havel, Nerad, Slánský, Drobílek, Flaks, Mařík, Maršík, Kisugite, Eppert, Řehák branky: Kraus, Drobílek, Kisugite, Havel, Flaks
Hodnocení trenéra Vyhnala:
V rozhodujícím zápase o postup náš výběr podal velice kvalitní, soustředěný a spolehlivý výkon. Po celých 70 minut jsme kontrolovali průběh hry a soupeře jsme prakticky nepustili do jediné vážnější situace. Pět branek jsme nastříleli a mnoho dalších šancí jsme už nedotáhli do konce. Celému mužstvu je potřeba poblahopřát k postupu a už se těšíme na finálový turnaj.

U-13 reprezentovali:
Soukup, Jelínek, Simič, Vokoun, Hašek, Doupovec, Novák, Sulovský, Šonka, Nečas, Novotný, Prejza, Semerád, Kučera, Prosek, Hosnedl branka: Šonka

Hodnocení trenérů Čiháka a Poustky:
K poslednímu mistrovskému zápasu mezikrajské soutěže jsme zajížděli na umělou trávu do Brozan. Od úvodu tohoto utkání jsme jasně ovládali hru, dobře kombinovali a již v 8.min.jsme dokázali využít v pořadí už čtvrtou šanci ke vstřelení úvodní branky-po ideální křižné přihrávce Nováka se nemýlil Šonka. V dobré kombinační hře jsme pokračovali i nadále, ale nedařilo se nám v koncovce. Co se nedařilo nám, povedlo se soupeři! Z ojedinělého brejku dokázal potrestat chybu našich obránců a srovnal na 1-1. Ve druhé půli se hrálo pouze na jednu bránu, tu soupeřovu. Bohužel jsme neproměnili ani tutové příležitosti, a jak to už ve fotbale bývá, minutu před koncem udeřil soupeř podruhé a bylo hotovo! Klukům nelze upřít snahu a chuť do fotbalu, ale fotbal se hraje na góly a těch dal soupeř víc. My však doufáme, že střelecké štěstíčko si vybereme v republikovém turnaji v červnu.

Závěrem:
Doufáme, že výběry potvrdí svou kvalitu i v závěrečném turnaji, který se koná ve dnech 10.-13. června v kraji Pardubickém.