Facebook YouTube
PFS »  Zpravodajství »  KM PFS - Pohár Předsedy ŘK ČMFS pro Čechy

KM PFS - Pohár Předsedy ŘK ČMFS pro Čechy

28. ledna 2008 10:02 » Výběr Pražského fotbalového svazu vyhrál Pohár předsedy ŘK ČMFS pro Čechy, který se konal 18. a 19. ledna 2008 v Třeboni.

Halový turnaj krajských výběrů žáků

O POHÁR PŘEDSEDY ŘK ČMFS PRO ČECHY

V rybářské baště Čech - Třeboni připravil Jihočeský fotbalový svaz ve dnech 18.a 19. ledna halový turnaj krajských výběrů žáků roč. 1994. Třeboňská hala pro hráče Prahy není žádnou neznámou, již čtyřikrát se zde v rámci svých mateřských klubů zúčastnili velice kvalitních turnajů. Přestože chyběli hráči ze Slavie, která v tomto termínu absolvovala soustředění v Jizerských horách, podařilo se trenéru Richtrmocovi poskládat 14 ti členný tým, chtivý jít za vítězstvím. Hodinu před odjezdem od budovy PFS přišla nepříjemná rána v podobě onemocnění brankáře Marka Bruny. A tak veškerá zodpovědnost za strážení pražské svatyně ležela na novicovi ve výběrech, Michalovi Bricínovi z žižkovské Viktorky. Pozdější průběh turnaje však ukázal, že i tato volba trenéra Richtrmoce byla naprosto přesná.

Zápasy ve skupině začala Praha s výběrem Středočechů, s kterým přicestovala autobusem. Přes očekávaný těžký souboj bylo vítězství jednoznačné a zápas patřil do kategorie jednodušších, o čemž vypovídá i výsledek 4:1. Poté následoval opravdový oříšek. Výběr kraje Pardubického. Pražané se asi již viděli na bedně, neboť nástup do zápasu podle toho vypadal. Pardubice se brzy ujaly vedení 1:0. Pak Pražané svůj tlak zvyšovali, ale na důrazného soupeře to již nestačilo. Prohráli 1:2. V závěrečném utkání ve skupině bylo zapotřebí k postupu s Ústeckým výběrem alespoň remizovat, což se po důrazném pohovoru v šatně podařilo. Projevila se nervozita a již první minuta přinesla vedení Ústí 1:0. Pražané se do soupeře obuli a podařilo jim se vyrovnat, ale pak přišlo na řadu Ústí. Poměrně lehce po chybách pražské defenzívy vstřelilo další 2 branky. Pak vedení Prahy Pavel Trávník - profesionální trenér mládeže PFS a Pavel Richtrmoc zmobilizovalo síly mužstva a dotlačilo je k vytoužené remíze 3:3.

Druhý den v semifinále Prahu očekával výběr Libereckého kraje. Pražané byli mírným favoritem. Dvojice trenérů hráče perfektně připravila a namotivovala. Již v 15sekundě, po narážečce s Bartákem vstřelil Karafiát vedoucí branku. Nakonec Pražané zvítězili 5:2. Jako druhý postoupil do finále Pardubický kraj po vítězství nad Jihočechy 5:3. Přes velké odhodlání zvítězit visel nad Pražany stín utkání ze skupiny. Již v druhé minutě prohrávali 0:2. S vědomím posledního utkání, touhou po vítězství a toho, že již není co ztratit, se vrhli na soupeře. Do poločasu se podařilo dát kontaktní gól. V druhé půli se podařilo vyrovnat a vypadalo to, že je pouze otázkou času, kdy strhnou vítězství na svou stranu. Bohužel jim v koncovce chybělo trochu víc fotbalového štěstí. Musely rozhodnout penalty. Hned první gólman ze Žižkova chytil a trojice Kisugite, Dobiaš a Barták se nemýlila. Pohár se vezl do Prahy.

Hodnocení trenéra Richtrmoce: Úvodní den si hráči představovali, že turnajem projdou hladce a následně zjistili, že bez nasazení a bojovnosti se neprosadí. Druhý den jsem byl s výkonem spokojen, projevila se kvalita vybraných hráčů . Velmi oceňuji vnitřní sílu týmu, kdy dokázal zdánlivě prohrané zápasy srovnat a proměnit v konečný úspěch. Závěrem bych chtěl vyjádřit politování nad neúčastí nominovaných hráčů SK Motorlet, kdy bylo telefonicky sděleno trenérem Řepkou, že se nemohou zúčastnit „čestné“ reprezentace Prahy z důvodu soustředění. Bohužel se objevily signály, že se soustředění v termínu tohoto turnaje nekonalo. A proto si velice vážím pomoci klubů ( Sparta, Viktorie Žižkov, Bohemians ), které i přes svůj náročný přípravný program uvolnili více svých hráčů.