Facebook YouTube
PFS »  Zpravodajství »  Kauza Štěrboholy pokračuje

Kauza Štěrboholy pokračuje

7. října 2002 14:02 » Odvolací a revizní komise PFS nevyšla vstříc odvolání Štěrbohol proti kontumaci výsledku v Hájích. Štěrboholy se budou odvolávat dále.

ORK PFS na svém zasedání dne 30. září 2002 projednávala odvolání SK Viktoria Štěrboholy proti rozhodnutí Sportovně-technické komise, která rozhodla kontumovat zápas I. A třídy skupiny A FC Háje JM - SK Viktoria Štěrboholy z důvodu odstoupení Štěrbohol z utkání. Hostům byla na Hájích během prvního poločasu vyloupena šatna a odmítli nastoupit do druhé půle, neboť někteří hráči si odjeli zajistit své věci.

Sekretář Štěrbohol Karel Horčík odcházel z jednání Odvolací a revizní komise nespokojen. "Počkáme až to přijde písemně a budeme se odvolávat k vyšší instanci na Strahov," prohlásil.

ORK PFS své rozhodnutí opřela o skutečnost, aby se z této ostře sledované kauzy nestal precedens. "Mají strach, aby v případě kladného vyřízení našeho odvolání nebylo jejich rozhodnutí v budoucnosti zneužito," dodal Horčík. Jinými slovy jednoduše řečeno ORK PFS má obavu, že by se některá mužstva v momentě nepříznivého skóre a hlavně třeba v závěru soutěží rozhodla odstoupit z utkání z důvodu vykradení své šatny.

Komise stála před problémem morálního přístupu na jedné straně a výkladu řádů na straně druhé. Nakonec z již uvedených důvodů dala přednost řádům, které žádným článkem neumožňují klubům odstoupit z utkání z důvodu vyloupení šatny. Jiná situace by nastala, pokud by o přerušení utkání rozhodla Policie ČR. V tomto případě by samozřejmě následovalo nové utkání.