Facebook YouTube
PFS »  Zpravodajství »  Kanonýr Kotlík z Dukly Jižní Město míří na testy do druholigové Opavy

Kanonýr Kotlík z Dukly Jižní Město míří na testy do druholigové Opavy

Kanonýr Kotlík z Dukly Jižní Město míří na testy do druholigové Opavy

3. ledna 2018 07:00 » Odměna, na jakou tajně čekal. Střelec Dukly Jižní Město Ondřej Kotlík jde na testy do Opavy, která vede druhou ligu a na jaře bude hrát o postup mezi českou elitu. Přeborový kanonýr zaujal trenéra Romana Skuhravého, jenž se rozhodl autora třinácti podzimních tref pozvat do klubu na zkoušku. „Byl to takový předčasný vánoční dárek, o kterém jsem se dozvěděl už v listopadu, tedy tři zápasy před koncem podzimu,“ říká 24letý Kotlík. „Ale byl to nejkrásnější dárek.“

Gólů jste sázel mraky. V sezoně 2016/17 jste byl nejlepším střelcem Pražská teplárenská přeboru s 34 trefami, teď na podzim jste dal branek třináct. Měl jste nějaké náznaky, že by vás mohly kluby z vyšší soutěže oslovit?
Nějaký zájem byl z divize a taky ze třetí ligy, kterou jsem už hrál. To už byl i během léta před začátkem sezony. Ale, že by měl zavolat někdo přímo ze druhé ligy, která je už profesionální soutěží, to bylo překvapení. Já jsem se jen snažil dávat góly a čekal jsem, kdo se ozve.

A zavolala Opava. Počítám, že hráčského agenta asi nemáte. Už jste zjistil, jak na vás přišli?
Jako první mi o zájmu ze druhé ligy řekl trenér Světlík, asi se nějak spojili s trenérem Opavy. S trenérem jsem samozřejmě mluvil, ale na tohle jsem se neptal. Nepátral jsem po tom, kdo jim dal doporučení. Pro mě je v tuhle chvíli hlavní, že se ozvali a dají mi na testech šanci. V Opavě začínám čtvrtého ledna a pro začátek je v plánu, že tam budu na čtrnáct dní.

Asi byste si pobyt rád protáhl, že? I když by to znamenalo určitou komplikaci. Myslím v tom směru, že jste při působení v Dukla Jižní Město chodil normálně do práce...
Samozřejmě bych si to rád protáhl. Zatím jsem to vyřešil tak, že jsem si vzal na testy v zaměstání dovolenou. Pochopitelně, kdyby měla Opava zájem, tak by se to muselo nějak řešit. Když jsem hrál v přeboru, tak se to dalo nějakým způsobem s prací skloubit a zvládat.

Druhá liga by ale znamenala jiný tréninkový zápřah, delší cesty k zápasům. Změnil by se vám pořádně život, že?
Zatím jsem ještě ani neodjel na testy... Na tohle je ještě brzy. Když jsem se dozvěděl, že mě vyzkoušejí, měl jsem radost. Bylo to milé překvapení. Je pravda, že by to určitě bylo jiné. Opava není úplně nejblíž... Je to zkouška a taky velká výzva. Udělám všechno pro to, abych byl úspěšný. Budu bydlet v hotelu, který je přímo na stadionu, vím, že mají hodně fanoušků, kteří je podporují, klub má ambice.

Prošel jste mládežnickými výběry Dukly a teď válel v přeboru. Dokázal jste myšlenky na Opavu aspoň na chvíli pustit během volna z hlavy?
Byl jsem zatím nejvýše ve třetí lize, takže na to člověk samozřejmě myslí, protože tohle je šance, na kterou fotbalista čeká. I já jsem myslel na vyšší soutěž, ale znovu opakuji, jsou to zatím jen testy.

Ale první předpoklad, že o vás bude ve vyšší soutěži zájem, jste splnil. Rozebíral jste celou věc se spoluhráči a s trenérem Světlíkem?
Kluky v týmu pochopitelně zajímalo, co mi trenér chtěl, když si mě zavolal a všechno mi to oznamoval. Tak jsem jim o tom říkal. A samotný trenér mi říkal, jak moc mi to přeje, určitě mi drží palce.

Ve všech rozhovorech zmiňujete svého tátu, který byl na každém vašem utkání a nakonec začal fungovat i v Dukle Jižní Město. Co ten na nabídku z Opavy říkal?
Měl z toho radost. Ale taky mi hned říkal, abych se i po skončení podzimu udržoval. Abych měl naběháno, chodil do posilovny a přišel na testy připravený.

Takže jste Vánoce strávil běháním?
Na Štědrý den jsem si nějaké cukroví dal, to přece k Vánocům patří. Jinak jsem ale na sobě pracoval. Chodil jsem běhat a taky jsem něco naposiloval. Vím, jaká je přede mnou šance, takže to člověk rád udělal.

Vy máte také jednu specialitu. Aby se vám střelecky dařilo, tak se nesmíte holit. Dodržujete před cestou do Opavy tenhle rituál?
No jasně, že mám vousy. Když jsem se v minulosti oholil třeba před zápasem, tak mi to fakt na hřišti tolik nešlo, nebyl jsem se sebou spokojený. Takže teď se měsíc nebudu holit. (směje se)

A co na to říká přítelkyně?
Musela si na to zvyknout. (směje se) Ale ona mě podporuje, ví, že ty testy jsou pro mě velkou šancí, jak se posunout fotbalově výš a chce, abych byl spokojený. Takže je to v pohodě.

Závěr roku patří i nějakým těm oslavám. Jak jste na tom v tomhle směru?
Myslíte, jako že bych dělal rozlučku se spoluhráči? Tak na to nedošlo, vždyť není nic hotového. Ale kdybych se v Opavě chytil, tak by pak samozřejmě s klukama něco proběhlo.

V posledním roce a půl vám to tam v přeboru padalo neskutečně. I když vy sám tvrídte, jste střílel spíš ošklivé góly... Trenér Světlík o vás navíc říká, že budete hrát stejně za Kozojedy i AC Milán. Takže s jakými pocity na zkoušku do klubu z FNL vyrazíte?
Je pravda, že se mi dařilo, stejně jako to s těmi ošklivými góly. Na tom se asi nic nezměnilo. (směje se) Nějaká nervozita tam ale asi bude, přece jenom je to obrovská šance, o které jsem snil a na kterou jsem čekal. Udělám všechno, aby to dobře dopadlo. Moc se na tu výzvu těším.

René Machálek, sport.cz

Soutěže

Soutěže