Facebook YouTube
PFS »  Zpravodajství »  Jak Chabry začaly, tak skončily

Jak Chabry začaly, tak skončily

18. června 2018 22:12 » Nováček z Dolních Chaber už byl smířený se sestupem. Určitě se chtěl s vlastními diváky (těch přišla jen hrstka) i se soutěží rozloučit důstojně. Opak však byl pravdou. V úvodním kole celé soutěže domácí nafasovali ostudných sedm gólů od Braníku, to samé si zopakovali na závěr. Sedm gólů jim nasázela Dukla z Jižního Města. Domácí sice vedli 1:0, ale pak už se to sypalo jen do jejich sítě.

Debaklu domácích vůbec nic nenasvědčovalo. Navíc Palma ve 39. minutě vypálil parádně z přímého kopu a trefil levou šibenci branky hostů - 1:0. V první minutě nastavení úvodního dějství bylo vyrovnáno. Míče se po výkopu od branky domácích zmocnili hráči hostů. Následoval rychlý protiútok, Micka se protáhl do vápna a rutinérsky zakončil.

Do druhé půle si hosté přinesli pytel s góly a ten roztrhli hned v 50. minutě. Do vápna Chaber se vřítil Micka a Jiroušek jej poslal k zemi. Nařízenou penaltu proměnil Brabenec na 1:2.

V 59. minutě Micka elegantním obloučkem poslal míč za domácí obranu, kterou se prohnal Farkaš
a dloubáčkem poslal míč za záda Klímy potřetí.

Na čtvrtý gól čekali hosté do 70. minuty. Přetažený centr zleva si našel na zadní tyči Micka a hlavou zavěsil neomylně. Z domácí obrany se stal průchoďák a nekomromisní hosté to trestali.

V 79. minutě se po ztrátě míče domácích ocitl na středu hřiště úplně osamocený Brabenec a svůj samostatný nájezd bezpečně proměnil. Další díru ve středu domácí obrany našel v 85. minutě Novák, lehce se dostal do vápna, kličkou se zbavil Klímy a do prázdné branky pečetil krutý debakl domácích
na 1:7.

Dolní Chabry - Dukla JM 1:7 (1:1)
Branky: 39. Palma - 50. z penalty, 70. a 79. Brabenec, 45.+1 a 72. Micka, 59. Farkaš, 85. Novák.
ŽK: 55. Jiroušek - 32. Vrzal, 55. Janoušek. Rozhodčí: Havel - Chustecki, Čermák. Diváků: 30.
Dolní Chabry: Klíma - Jiroušek, Olashyn (46. Pavlovič), Polz, Barták - Veselý, Červenka, Outlý, Strnad - Linek, Palma. Trenér: Petr Klouček.
Dukla JM: Tlustý (46. Kundrát) - Solař, Markuzi, Vrzal - Farkaš (77. Novák) - Inneman (73. Laho), Micka, Janoušek (65. Konjevič), Jíra - Bičaník (65. Pařík), Brabenec. Trenér: Josef Světlík.

Hlasy trenérů
Petr Klouček (Chabry): „Co chcete slyšet, když dostaneme sedmičku. Soupeř byl jasně lepší. První půli to ještě nějak vypadalo, ale zranil se nám stoper a pak už to bylo špatné. Věděli jsme, že sotěž neudržíme, ale potřebovali jsme podržet mančaft. To se nám povedlo. Jsou tady mladí kluci, kteří příští rok budou v nižší soutěži hrát důstojnou roli a brzy se do přeboru můžeme vrátit.”
Josef Světlík (Dukla JM): „Jeli jsme si pro tři body a potvrzení druhé příčky. První poločas se nám nedařilo střelecky, kdy jsme nedávali i ty nejvyloženější šance. V druhém poločase jsme se střelecky zklidnili a utkání dovedli k jednoznačné výhře. Chtěl bych poděkovat hráčům a všem blízkým splupracovníkům za úspěšnou sezónu a všem příznivcům pražského fotbalu hezké prožití léta.”

Nejlepší hráč Chaber: Pavel Linek.
Nejlepší hráč Dukly JM: Vojtěch Brabenec
Nejlepší hráč podle fotbalpraha.cz: Jan Micka (Dukla JM).