Facebook YouTube
PFS »  Zpravodajství »  Hunal, Mašek i futsalová elita v Satalicích končí. Tým bude dál bojovat v I. B třídě

Hunal, Mašek i futsalová elita v Satalicích končí. Tým bude dál bojovat v I. B třídě

Hunal, Mašek i futsalová elita v Satalicích končí. Tým bude dál bojovat v I. B třídě

12. července 2017 07:00 » Dva roky a dost. Fotbalové Satalice čeká během léta zásadní proměna. V klubu z pražské I. B třídy totiž končí zkušení exligisté a současní špičkoví futsalisté, kteří do Satalic přišli s manažeren Františkem Drbalem z Ďáblic. Splnili cíl dostat klub ze druhé třídy, teď je ale spolupráce u konce. „Rozhodli se jít jinou cestou,“ říká Roman Hogen, bývalý hráč Slavie a nově i hrající trenér týmu.

Je tahle změna výsledkem nepovedeného jara, kdy tým hodně prohrával?
Bylo tam hodně problémů. Klíčoví kluci se zranili, futsalisté měli třeba ligové play off. Konec sezony se prostě nějak dohrával, nasazovali se do hry dorostenci. Ve výsledku ta naše spolupráce končí. Myslím, že i manažer Franta Drbal byl naštvaný, kam to dospělo, že mu kluci nechodili. Býval k zápasům připravený i on sám. Museli hrát kluci, co byli zranění.

Jak tedy zpětně hodnotíte to období, kdy u vás působili hráči jako je Tomáš Hunal, Daniel Mašek i další známá jména?
Určitě se rozcházíme v dobrém. V Satalicích se odehrála celá řada skvělých a krásných zápasů, ti kluci hrát fotbal pořád umějí. Když máte v obraně Tomáše Hunala, který má skoro 350 startů v lize, tak je to paráda, stejně tak další kluci. A když si naši mladí vedle takových hráčů měli možnost zahrát, tak to byla hodně velká zkušenost. Myslím, že třeba Adam Murín dokázal odvádět slušné výkony.

Ale taky tam z vaší strany letos na jaře byl jeden nedohraný zápas...
Tam se to všechno sešlo. O zraněních a absencích áčka už jsem mluvil a nebylo jak to doplnit. Bohužel ve stejný čas hrálo béčko i dorost. Tam bylo už v poločase hotovo, vysoko se prohrávalo a když přišla další zranění, byl konec. V dalších zápasech už to takhle nebylo, a i když jsme třeba prohráli, tak se utkání dohrála do konce.

Každopádně asi vznikne pořádný průvan v kádru. Jak to bude s hráči, co jsou na odchodu?
Slyšel jsem, že Franta Drbal by snad chtěl jít cestou, že by hráli staré gardy. Nevím, jak to bude. Je to tak, že sem do Satalic třeba zavolá nějaký klub a řekne: máme zájem o toho a toho hráče. Já jsem v kontaktu s Frantou Drbalem a ten řekne, ať hráče pustím. To se týkalo třeba hráče Zemana, kterého chtěly Ďáblice.

Zkusíte některé hráče oslovit, aby zůstali?
Levý obránce měl zájem u nás zůstat, tam se o tom bavíme. Ale jinak spíš počítáme s tím, že si ti kluci něco najdou. Přece jenom nejsou ze Satalic, půjdou někam do nižších soutěží, kde jsou doma.

Satalice budou pokračovat v B třídě?
Řešili jsme to, zda tuhle soutěž přihlásit. Ale nakonec jsme se rozhodli v B třídě zůstat. Přece jenom je to fotbal, kde zápasy rozhodují tři rozhodčí. Druhá třída, kde jsou na lajnách laici, to byla občas síla. Já jsem byl určitě pro hrát dál B třídu.

Jak to dáte dohromady personálně?
Je pravda, že jsme v téhle situaci sáhli ke zrušení béčka, nebyla jiná možnost. Co se týče kádru, tak nás bude patnáct, šestnáct. Přijdou k nám věkově mladí z dorostu, kteří už dostali šanci se otrkat a teď přijde další. Ale na dva týmy to prostě dohromady nebylo. Hodně hráčů v dorosteneckém věku končí, nevím, co ti mladí dneska dělají... Takže dáme dohromady jeden dospělý tým a k tomu udržíme dorost. Tam už ale moc posil pro případné doplnění hledat nemůžeme, těch bude v týmu asi čtrnáct. Každopádně to ale máme udělané tak, aby hrál dorost vždycky zápasy před námi a kdyby byla krizová situace, tak bychom si pomohli.

Satalice se známými jmény sypaly soupeřům mraky gólů. Jaké budou cíle pro následující sezonu?
Víme, že to bude náročné. Že bude těžké hrát ve středu tabulky. Ale nedá se nic dělat, jdeme do toho a mladí mají šanci se ukázat. Musejí se předvést.

Jste ústřední postavou satalického fotbalu. Jaká bude vaše role v týmu?
V první řadě bych chtěl trénovat, vezmeme to s kamarádem. No a samozřejmě je tu ještě jeden osobní cíl.

Chcete si ještě zahrát se synem?
Přesně tak. Už jsme si spolu v minulosti zahráli, je mu devatenáct a kopal hlavně za béčko. Teď dostane šanci v prvním týmu. Já se jen musím dát zdravotně dohromady.

Myslíte kondičně?
Ne. Urval jsem si koleno a v prosinci jsem byl na operaci křížových vazů, takže začnu s tréninkem. Musím se do toho zase dostat. Hrát zápasy se budou až v srpnu, tak bych to rád stihnul a s mladým si ještě v B třídě zahrál.


Očima manažera Františka Drbala
„Dali jsme se původně s klukama dohromady na rok a nakonec z toho bylo pět krásných let. Ať už v Ďáblicích za béčko, nebo teď v Satalicích. V Ďáblicích jsme dvakrát vyhráli celostátní soutěž ve Sportu, co se týče nastřílených gólů, to byla paráda. Tehdy nám to vystřílel hlavně Dan Mašek, tomu chci moc poděkovat, dával snad pětatřicet gólů za sezonu. Každý rok jsme se v létě scházeli na schůzi u mě na zahradě a při grilování se bavili o tom, co dál. Teď už to došlo tak daleko, že za celý rok nebyl ani jeden trénink. A čas nezastavíš. Taky se dařilo futsalistům, dostali se do finále ligy a nakonec to skončilo tak, že jsem šel na hřiště i já. Děkuji všem za to, co jsme za dokázali. V tuhle chvíli v Satalicích končíme, rozcházíme se v dobréím, kluci budou hrát jinde. Nabídky určitě mají.“

René Machálek, sport.cz

Soutěže

Soutěže