Facebook YouTube
PFS »  Zpravodajství »  Hodně hořká remíza: Chodov mačkal lídra z Kolovrat, ale nevyhrál

Hodně hořká remíza: Chodov mačkal lídra z Kolovrat, ale nevyhrál

Hodně hořká remíza: Chodov mačkal lídra z Kolovrat, ale nevyhrál

25. dubna 2017 07:00 » Obrovské emoce, kupa zahozených šancí, remíza 1:1 a potlesk pro domácí. To byl šlágr B skupiny I. B třídy. Herně utkání ovládl Chodov, který je v tabulce druhý a na první Kolovraty má propastnou ztrátu jedenácti bodů. „Nezasloužili jsme si bodovat, soupeř měl vyhrát,“ uznal sportovně trenér Kolovrat Roman Dubovči.

Že se hraje na Chodově šlágr, to muselo být každému jasné, když se podíval, kolik fandů dorazilo na zápas. I když byla docela zima, sešly se skoro dvě stovky lidí a to je na B třídu parádní číslo!

A od začátku se diváci nenudili. Domácí kotel bouřil při obrovských šancích Daniela Tačnera. Ten nejdřív sám před gólmanem zkoušel chytrý lob, jenže míč jen zazvonil na tyč. Brankář Janocsko měl kliku. „Řešení bylo správné, smůla byla, že to skončilo na tyči,“ krčil rameny Táčner.

O chvíli později měl tutovou šanci na noze znovu, i tady mu ale nebylo přáno. „Balon mi skočil a já to pak špatně trefil. Byla to moje chyba,“ krabatil čelo. Dobře věděl, kdyby obě šance skončily v síti, měl by Chodov lídra na lopatě. „Bylo to asi klíčové. Kdybychom vedli 2:0, tak by to dopadlo dobře,“ vykládal.

Na hřišti vydržel do 56. minuty a možná si pořádně oddechl, že nakonec jeho spoluhráči vydřeli alespoň bod. 
Zahozené tutovky totiž Chodov hodně mrzely. Zvláště když chvíli před přestávkou doplachtil do pokutového území vysoký míč a hostující stoper Petr Všetečka ho poslal do sítě. Domácím muselo být skoro do breku, Kolovraty jásaly a těšily se z nečekaného vedení, které jim spadlo do klína. „Udělali jsme vlastně jednu chybu a hned jsme dostali gól. Možná to bylo moje, zaspal jsem v bráně, ale on trochu foukl vítr,“ hájil se po závěrečním hvizdu gólman a hrající trenér Chodova Petr Gabriel. „Teď už to je jedno, je to za námi. Ale gól jsme dostali v době, kdy jsme nedali dvě tutovky, už jsme měli vést 2:0,“ povídal jmenovec bývalého reprezentanta.

Hosté pak mohli ještě náskok pojistit, ale míč skončil vedle. To už by bylo pro Chodov hodně kruté, ale někdy to tak ve fotbale chodí. Domácí fanoušci se během první půle hodně zlobili na rozhodčí a z výrazů, které létaly vzduchem, muselo být sudím docela úzko. Když pořadatelé vytahovali řetězy, aby vymezili prostor, kudy rozhodčí odejdou do kabiny, vysvětlovali, že tak činí na přání hlavního arbitra. Všechno ale skončilo u slovních ataků mužů s píšťalkou i hostů.

Kdo čekal, že první půle i slovní sprcha Kolovraty nastartuje, byl na omylu. Trenér Roman Dubovči marně nabádal tým ke zlepšení herního projevu. Neuspěl a hosté si koledovali o to, aby je Chodov potrestal. Jenže ten pálil šanci za šancí - a že po gólu doslova volaly. Nejméně tři měl na triku velmi aktivní Roman Soukup. Ten se nakonec také dočkal odměny v podobě vyrovnávacího gólu, ale domácím to zcela jistě bylo málo. „Byli jsme celý zápas lepší. Mohli jsme dát hodně gólů, ale koncovka nás sráží skoro v každém utkání, nepadá nám to tam,“ říkal po zápase s cigaretou v ruce gólman Gabriel. „Tahle remíza je pro nás hodně hořká,“ dodal.

Svůj díl viny připisoval i sudím. Jednou na hraně pokutového území zahrál hráč Kolovrat rukou. Domácí se dožadovali penalty, ale zahrávali jen trestný kop, z nějž branku nevytěžili. Podruhé skončil na zemi v pokutovém území Soukup, ale tady nechal arbitr pokračovat ve hře. A publikum tak opět přivedl do varu a nadávky už zase pršely. „Z mého pohledu jsme měli kopat dvě jasné penalty. Ale nevím, jak to vypadalo odjinud. Jednu za ruku a druhou po situaci, jak šel Roman Soukup mezi obránce, ta podle mého také byla,“ myslí si chodovský gólman, že sudí jeho týmu nepřáli. „Ale na druhou stranu: taky jsme měli tolik šancí, že jsme měli dát víc gólů,“ dodal sportovně.

Domácí tým pod vědomím velké ztráty nešel do zápasu s nožem na krku a povinností vyhrát, chtěl ale dokázat, že dostane rivala na lopatky. „Řekli jsme si, že buď to vyjde, nebo nevyjde. Žádný cíl v podobě postupu tady daný nebyl. Ale kdybychom vyhráli, mohlo to v tabulce vypadat jinak, lépe pro nás. Navíc v tuhle chvíli ani nevíme, zda půjde nahoru jeden, nebo nakonec dva týmy,“ vykládal Gabriel.

Při hodnocení překvapil informací, že ve šlágru modrobílým chybělo sedm hráčů z minulého týdne. „Museli jsme vzít lidi z béčka,“ poznamenal Gabriel.

Remízu s týmem Kolovrat nikomu z týmu vyčítat nebude, naopak hráče za výkon pochválí. „Kluci se rvali až do konce, chtěli to zvrátit. Fakt jim není co vytknout,“ říkal uznale. Mrzí ho spíš předchozí klopýtnutí. „Na Hájích jsme prohráli a navíc jsme hráli špatně. A taky nás spíš mrzí domácí ztráty z podzimu a porážka na Braníku,“ dodal.

Na fotogalerii ze zápasu Chodov - Kolovraty od Pavla Jiříka st. se podívejte ZDE

René Machálek, sport.cz

 

Soutěže

Soutěže