Facebook YouTube
PFS »  Zpravodajství »  Gólová paráda Grznára zlomila zápas Třeboradic s Motorletem

Gólová paráda Grznára zlomila zápas Třeboradic s Motorletem

3. června 2018 10:45 » Třeboradice si po pohárovém výbuchu pofoukaly bolístku tříbodovým ziskem s rezervou Motorletu. Gólově do zápasu vstoupili domácí už ve druhé minutě, ale hosté dokázali do přestávky vývoj zápasu otočit výstavní střelou dorostence Sloupa. Po přestávce si domácí vytvořili velkou převahu, spoustu šancí, ale až v 85. minutě zápas zlomili. Postaral se o to střeleckou parádou z přímého kopu Grznár.

Hned ve 2. minutě si domácí vybojovali první roh. Ten poslal před branku Viktorin a Faitl byl na bližší tyči
u míče dřív než brankář Grégr a nasměroval jej za jeho záda - 1:0.

Hosté se rychle otřepali a v 11. minutě bylo vyrovnáno. Z levé strany poslal dlouhé autové vhazování před branku Třeboradic Sodoma. Hlavičku Zdichynce ještě Prebsl vyrazil, ale s následnou dorážkou už neměl šanci - 1:1. Stejná dvojice byla i u další příležitosti Motorletu. Sodoma poslal nadýchaný oblouček za domácí obranu, ale Prebsl byl u míče o krok dřív než Zdichynec a ukopl jej do bezpečí.

Pak přišly zase okamžiky domácích. Dvakrát musel požár v šestnáctce Motorltu řešit razantním odkopem Sodoma. Ve 25. minutě nahodil turbo Kadlec, pronikl z levé strany do šestnáctky, přihrál Grznárovi, který ale pálil jen do boční sítě.

Závěr poločasu byl překvapivě v režii hostů. Šahiniho gól nemohl platit pro signalizovaný ofsajd.
Ve 28. minutě nacentroval zprava Sloup, Š. Scharf se šikovně uvolnil, střílel však jen do břevna a dorážku Šahiniho stačil Prebsl vyrazit na roh.

Ve 39. minutě už se hosté radovali a stálo to zato. M. Rajnoch vyvezl středem hřiště míč, postrčil ho Sloupovi, který se nerozpakoval a takřka ze třicet metrů se do něj opřel. Prebsl plachtil vzduchem marně, výstavní střela mu za zády zaplula do sítě - 1:2. Ješ ět ve 42. minutě Faitl v poslední chvíli stačil ukopnout míč před Šahinim.

Jak se hostům závěr prvního dějství vydařil, tak do toho druhého vstoupili prachbídně. Už ve 46. minutě nelapili do ofsajdové pasti Junka, ten sám před Grégrem přestřelil. Zaváhání M. Rajnocha ještě stačil napravit Grégr, ale v 50. minutě už kapituloval. U centrovaného míč byl později než Viktorin a pak už jen sledoval jak mu míči padá do sítě - 2:2.

Domácí vycítili šanci a hnali se za vítězstvím. V 56. minutě další nedorozumění ve středu obrany hostů využil Voktorin, ale svým obloučkem přehodil brankáře Gégra i branku. Přetížená obrana Motorletu s notnou dávkou štěstí tlaku domácích odolávala.

V 85. minutě už neodolala. Zítka před vápnem nesmyslně fauloval a Grznár z přímého kopu obstřelil zeď
k bližší tyči a trefil přesně pravou šibenici - 3:2.

Hosté se sice v závěru pokoušeli ještě výsledek srovnat, ale vážnější šanci si nepřipravili.

Třeboradice – Motorlet B 3:2 (2:1)
Branky: 2. Faitl, 50. Viktorin, 85. Grznár – 11. Zdichynec, 39. Sloup. ŽK: 48. Farkaš – 40. Sodoma,
67. Eppert, 86. Š. Scharf. Rozhodčí: Štípek – Bočok, Váša. Diváků: 40.
Třeboradice: Prebsl – Benda (89. Krch), Faitl, Červenka, Hruška (46. Farkaš) – Čáp -  Janda (46. Junek), Brunclík (58. Kadeřžábek), Viktorin, Grznár – Kadlec. Trenér: Jiří Tesař.
Motorlet B: Grégr – Eppert, Kotrba, M. Rajnoch, Zítka – Zdichynec, Duch, Sodoma (74. Řepka), Šahini –
Š. Scharf (86. Bártl), Sloup. Trenér: Jiří Hackl.

Hlasy trenérů
Jiří Tesař (Třeboradice): „Zápas s mladým týmem Motorletu má vždycky úroveň, má to nasazení. Myslím si, že až na několik minut prvního poločasu, kdy jsme měli takovou hluchou část, jsme byli lepším týmem. Měli jsme spoustu šancí, Motorlet je měl taky, nastřelil tam břevno. Bohužel jsme dát gól nemohli. Vypadalo to, že zase budeme na gól potřebovat dva zápasy. Pak to Grznár krásně trefil do šibenice na 3:2. Napravili jsme tu středeční porážku ve finále poháru.”
Jiří Hakl (Motorlet B): „Dneska se ten zápas hodnotí jednoduše. Asi už jsme zachránění a podle toho to vypadalo, i ta sestava. Přednost dostal A tým, který hraje těžký zápas v Novém Boru. Dávali jsme to ještě ráno dohromady a na poslední chvíli ještě vypadl nemocný Lukič. Museli jsme povolat dorostence. Myslím, že jsme zápas zvládli dobře. První půli jsme byli lepší a měli víc šancí. Nedali jsme víc gólů, které by nám ve druhé půli pomohli k vítězství. Dneska jsme dostali góly po třech hrubých chybách. Ve druhé půli mohly Třeboradic dát klidně pět gólů. My jsme přestali hrát, odešli jsme fyzicky. Přesto můžu celý tým pochválit, ostudu jsme tady určitě neudělali.”

Nejlepší hráč Třeboradic: Petr Viktorin.
Nejlepší hráč Motorletu B: Jiří Sodoma.
Nejlepší hráč podle fotbalpraha.cz: Václav Kotrba (Motorlet B).