Facebook YouTube
PFS »  Zpravodajství »  Fotbalisté ČZU prohráli šlágr s Duklou JM, trenér Nos je ale chválil

Fotbalisté ČZU prohráli šlágr s Duklou JM, trenér Nos je ale chválil

Fotbalisté ČZU prohráli šlágr s Duklou JM, trenér Nos je ale chválil

22. listopadu 2013 07:00 » Fotbalová značka ČZU byla před lety ozdobou divize a trenérsky byl u toho Jiří Nos. Nyní se mužstvo pod stejným názvem a vedením stejného muže pere se soupeři v A skupině druhé třídy. Nehraje už ale zápasy na Přední Kopanině, jejíž klub působí v Pražská teplárenská přeboru. „Mám na Kopaninu hezké vzpomínky, teď ale chceme povýšit ČZU,“ říká Jiří Nos, jehož tým přezimuje po porážce 1:3 s Duklou JM na 2. místě.

Po podzimu jste mohli být první, ale nezvládli jste poslední zápas s Duklou Jižní Město. Jak tedy hodnotíte první část sezony?
Začali jsme na ČZU systematicky pracovat, výsledky se zlepšují, jen je ve skupině vždycky nějaký lepší tým než my. Jsme spokojení s tím, jak jsme se posunuli. Dřív se tu trénovalo méně, teď se scházíme třikrát v týdnu, samozřejmě, že to nestíhají všichni hráči. Na zápasy se nás v minulosti scházelo jedenáct a na trénink přišlo šest lidí, teď je to daleko lepší.

No ale první místo vám uniklo…
My jsme ale s Duklou odehráli slušný zápas. Pro nás je to samozřejmě složité, získat k nám hráče. U nás kopou študáci. Není to o nějakém kupování fotbalistů, touhle cestou my nejdeme. Jsme součástí TJ ČZU, posouváme se po krůčcích, ale jde to. Je třeba si uvědomit, že Dukla JM je jinde, my se budeme prát o druhé místo.

Narážel jste na to, že soupeř proti vám nasadil zkušené hráče, včetně někdejšího kanonýra Luďka Zelenky?
No vidíte a stejně to bylo 2:1 pro Duklu až do poslední minuty. Dukla byla lepší, ale bod jsme uhrát mohli. Zelenka je prostě Zelenka, ale oni těch zkušených hráčů měli pět. Na tuhle soutěž jsou běhaví a fotbalově jsou o tři třídy výš. My takového hráče nemáme ani jednoho, tedy jeden snad kopal divizi. Jak jsem říkal, jdeme jinou cestou, zlepšujeme se, ale je to běh na dlouhou trať.

Zmínil jste, že máte v kádru studenty, to pro ně asi musel být zážitek, zahrát si proti hráči jako je Zelenka, že?
My jsme ten zápas samozřejmě brali prestižně, jako finále podzimu. Musím říct, že jsem kluky po utkání pochválil, jen jsme měli uhrát ten bod. Na tabulku by se koukalo o něco lépe. Kdybychom vyhráli, tak jsme o bod první, takhle jich ztrácíme hned pět. Na druhou stranu bych našel na podzim zápasy, kdy jsme vysoko vyhráli, třeba 6:0, a já jsem po utkání v šatně nadával. Tohle utkání s Duklou si ale kluci užili.

Zažil jste ČZU na úrovni divize a vedete jej i nyní. Dá se v něčem ta situace srovnávat?
Podmínky na ČZU máme dobré, samozřejmě, tam jsem měl hráče na úrovni divize, přišli i kluci z Kladna z druhé ligy, jako třeba Nedvěd nebo Strnadel. Ale když vezmu práci okolo, tak ta je stejná, samozřejmě na jiné fotbalové úrovni. Za sebe můžu říct, že já ke všemu přistupuji pořád stejně.

A chcete dostat ČZU do vyšší soutěže…
Bylo by to samozřejmě fajn, kdybychom se dostali výš. Ale nikam se netlačíme. Když se podívám na výsledky týmu, tak tam vidím sedmé místo, páté, třetí a teď by tam mohlo být zase lepší. V minulé sezoně šly výš dva týmy, tak se budeme snažit skončit co nejvýš. Dukla Jižní Město je jinde a o druhé místo se budeme prát.

Na Přední Kopaninu si ale určitě vzpomenete, chodíte tam na fotbal?
Musím přiznat, že jsem tam snad dva roky nebyl. Ale s šéfy klubu se vídám. Františka Cigánka potkávám občas na škole. Samozřejmě si na Přední Kopaninu vzpomenu, vždyť jsem tam sedm let, byť s přestávkou, trénoval.

No a nemohla by vám třeba Přední Kopanina dodat nějakou hráčskou kvalitu, která by vás posunula k postupu?
Samozřejmě jsem se na tuhle variantu ptal, ale myslím, že teď má béčko Kopaniny své starosti, takže si to zvládneme jinak. Určitě to neznamená, že by mezi kluby byly nějaké špatné vztahy, to určitě ne. Nějaká jejich mládež u nás trénuje a my když jsme pořádali akademické mistrovství, tak se pro změnu některé zápasy hrály na Přední Kopanině.

René Machálek

Soutěže

Soutěže