Facebook YouTube
PFS »  Zpravodajství »  Dukla smetla Kopaninu za třicet minut

Dukla smetla Kopaninu za třicet minut

4. června 2018 10:30 » Jen úvodní půlhodina stačila Dukle JM k výhře na hřišti Přední Kopaniny. Už ve třetí minutě skóroval Brabenec a další dvě branky přidal Micka. Na hostech se ve druhé půli začala podepisovat únava z pohárového finále a tak iniciativu převzali domácí. Připravili si řadu příležitostí, ale s výsledkem se jim až do konce pohnout nepodařilo.

Běžela teprve třetí minuta, když hosté zahrávali rohový kop. Míč se odrazil na vápno k Brabencovi, který se do něj opřel a Váchovi proklouzl do sítě - 0:1. Vzápětí pronikl do vápna Micka, ale místo přihrávky na volného Bičanika zakončoval sám a křížnou střelou branku minul.

Vše si vanyhradil ve 23. minutě. Míč mu z další standardní situace posadil na hlavu Vrzal a Vácha kapituloval podruhé. Za pět minut volil Micka z přihrávky na dva spoluhráče, nebo střely. Vybral si to druhé. Míč před Váchou zaplaval a zapadl mu za záda - 0:3.

Micka mohl zkompletovat hattrick. Po centru Janouška mu radost zkazil zázračně Vácha.

Do druhé půle vstoupili hosté, unavení po středečním finále poháru, především s cílem tříbrankový náskok uhájit. Nakonec se jim to podařilo, ale jen díky mizerné koncovce domácích.

Vágnerova střela jen olízla břevno. Řežábkovu střelu vyrazil na roh Tlustý a po něm hlavičkoval těsně nad břevno Bláha. V 62. minutě míč nečekaně vyplaval za obranou hostů, dostal se k němu Řežábek, ale se střelou váhal tak dlouho, až mu míč sebral Tlustý. V 74. minutě pronikl do vápna Vágner a napálil pravou tyč. Odražený míč úplně volný Buzek mezi tyče poslat nedokázal.

Na výsledku se tak už nic nezměnilo a tři body se z Kopaniny stěhovaly na Jižní Město.

FC Přední Kopanina - Dukla Jižní Město 0:3 (0:3)
Branky: 3. Brabenec, 23. a 28. Micka. ŽK: 45. Huleš, 49. Zadina, 57. Buzek (všichni FCPK).
Rozhodčí: Gotthard - Hlaváček, Popelka. Diváků: 84.
Přední Kopanina: Vácha - Huleš (68. Vik), Melničuk, Bláha, Tržický (85. Fárka) - Buzek, Vágner, Zadina, Řežábek - Pospíšil, Machálek (86. Sýkora). Trenér: Daniel Vott.
Dukla JM: Tlustý - Solař, Markuzi, Vrzal (77. Laho) - Farkaš - Inneman, Micka, Janoušek (86. Li Zechen), Jíra - Bičaník (71. Konjevič), Brabenec. Trenér: Josef Světlík.

Hlasy trenérů
Daniel Vott (Přední Kopanina): „Mě to mrzí, protože výsledek průběhu zápasu úplně neodpovídá. Propadli jsme při prvních dvou standardkách, kdy jsme to špatně pokryli. Další gól ze střely, kterou šlo chytat. Před druhou půlí jsme si něco řekli a začali to plnit. Druhou půli jsme byli lepší. Měli jsme minimálně čtyři příležitosti ke vstřelení gólu. Bohužel jsme je nedali, a tak to dopadlo, jak to dopadlo.”
Josef Světlík (Dukla JM): „Věděli jsme, že když tady rozhodneme co nejdřív, tak od toho se nám to bude líp dohrávat. Nám docházely síly. Po poháru je naše šťáva na nule. My jsme všechno vrhli do prvních třiceti minut, hrát co to dá a podařilo se nám dát tři branky. Tahat se s Kopaninou do devadesáté minuty bychom dneska fyzicky nedali.”

Nejlepší hráč Přední Kopaniny: Robert Vágner.
Nejlepší hráč Dukly JM: Jan Micka.
Nejlepší hráč podle fotbalpraha.cz: Martin Inneman (Dukla JM).