Facebook YouTube
PFS »  Zpravodajství »  Dukla Jižní Město ve šlágru počítá se Zelenkou. Chce si dát dopředu dárek k Vánocům

Dukla Jižní Město ve šlágru počítá se Zelenkou. Chce si dát dopředu dárek k Vánocům

Dukla Jižní Město ve šlágru počítá se Zelenkou. Chce si dát dopředu dárek k Vánocům

15. listopadu 2013 07:00 » Opravdové finále, bitva dvou nejlepších týmů, bude k vidění v závěrečném podzimním kole druhé třídy skupiny A. Vedoucí Dukla Jižní Město hraje doma s ČZU. K dobru má lídr tabulky dva body. „Víme o síle ČZU, ale chceme uspět. Dali bychom si tak předčasně pěkný dárek k Vánocům,“ má jasno trenér Dukly z „Jižáku“ František Bureš.

Podzim vašemu týmu vychází náramně. Jak těžký bude poslední zápas?
To se teprve uvidí. Musím říct, že my jsme odehráli moc těžký zápas teď v Modřanech proti jejich béčku. My hrajeme technický fotbal plný krátkých přihrávek, domácí vsadili na bojovnost, byli důraznější a já si moc vážím toho, že jsme to utkání vyhráli. Mladí kluci se snaží vedle těch zkušených, nádherně se to kloubí dohromady.

No ale teď vás čeká ČZU, které vás může sesadit z první příčky. To bude mít ještě větší náboj, nemyslíte?
Víme o síle soupeře. Já se totiž chodím na naše soupeře koukat, fotbal je můj život. Mají vysoké kluky, nikam se neženou, takže tuším, že s něčím podobným mohou vyrukovat i do utkání u nás. Mají šikovné hráče, určitě si nemyslím, že jsme v tom zápase nějakým favoritem. Ale kdybychom to zvládli, tak by bylo moc fajn, mít pět bodů k dobru.

Vy ale můžete vytasit podzimní trumf v podobě exligisty Luďka Zelenky. Kde se ve vašem klubu vzal a počítáte s ním pro šlágr s ČZU?
Musím se přiznat k jedné věci: když jsem slyšel, že má za nás hrát právě Luděk Zelenka, tak jsem nevěřil, že přijde, že půjde ze Všenor zrovna k nám. Přivedl ho Martin Lafek, je to ohromná posila, stejně jako další zkušení fotbalisté jako Prokeš nebo Kristen. Když tyhle zkušené hráče máme, je to znát. Na hře i na výsledcích.

No a počítáte se Zelenkou pro finále podzimu?
Pokud je mi známo, tak by měl nastoupit, samozřejmě v případě, když do toho nevstoupí nějaká nemoc, nebo nenadálá služební cesta. Ale věřím, že bude hrát.

Když se v týmu objeví takový hráč, jak to zapůsobí na tým?
Jsem strašně mile překvapený, je to takový parťák, vůči klukům se chová skvěle. Žádné proslovy v kabině nejsou, ale na hřišti je usměrní. A mladí si dají říct. Je to skvělé. V mužstvu mám dvaadvacet kluků, skvěle to funguje, snažím se, aby si zahráli všichni, sestava rotuje.

Takového borce jako je Luděk Zelenka na lavičku ale asi neposadíte, že?
Nedělám trenéra hrdinu, samozřejmě bych ho neposadil.

Nějaká privilegia v tréninku ale asi zkušení hráči mají…
Na všechny tréninky z těch zkušených chodí poctivě Karel Kristen. Moc mi to pomáhá, že ho v týmu mám. Mladí kluci vedle něj makají. Je pochopitelné, že ti zkušení hráči mají svoje pracovní povinnosti. Jak jsem říkal, při zápasech to funguje, a to je hlavní.

Jak jste spokojený s herním projevem? Vedete tabulku, ale váš sobotní soupeř dal nejvíc branek v soutěži a naopak nejméně inkasoval. Má skóre 48:9. Co vy na to?
My jsme v obou těchto kritériích na třetím místě (Dukla JM má skóre 42:17). Co se týče hry dopředu, tak nám to tam padá. U nás chtějí všichni útočit, jenže taky kvůli tomu nemáme vyřešený post defenzivního záložníka. (usměje se) Pak je tam obrana, tam musím říct, že mě mrzí, že dostáváme školácké góly. Chtěl bych, abychom byli v defenzivě důslednější.

I tak ale vedete tabulku, jak to vypadá s ambicemi Dukly JM na postup do vyšší soutěže?
No, kdybychom šli výš, asi bychom nejspíš hráli někde uprostřed tabulky. Je fakt, že v přípravě s námi chtějí hrát i celky z I. A třídy. Ale na tyhle myšlenky je hodně brzy, soutěž ještě není ani v polovině a čeká nás ještě hodně těžkých zápasů.

Žádný úkol postoupit tedy od klubových šéfů nezazněl?
Zatím mi to takhle řečeno nebylo. V plánu je to ve chvíli, až bude tým zralejší, třeba během dvou let. Ale samozřejmě je to slušně rozjeté, tak proč to nezkusit dotáhnout? Budeme chtít vyhrávat i dál, to je jasné. Teď by bylo fajn, abychom zvládli zápas s ČZU a dali si dopředu hezký dárek k Vánocům.

René Machálek

Soutěže

Soutěže