Facebook YouTube
PFS »  Zpravodajství »  Dorostenci Podolí vedou přebor a myslí na divizi

Dorostenci Podolí vedou přebor a myslí na divizi

22. listopadu 2006 08:00 » Pražskému přeboru dorostu v letošní sezoně vládne Podolí. V podzimní části soutěže svěřenci trenéra Antonína Mola ani jednou neprohráli. Ztratili jen dvakrát, když remizovali 0:0 na Meteoru a doma se rozešli smírně 1:1 s druhými Horními Měcholupy.

„Projevuje se, že jsou kluci delší dobu pohromadě. Loni jsme se prali o postup a nevyšlo to. Kluci už nabrali nějaké zkušenosti, poctivě trénují a zatím se nám daří plnit náš cíl,“ řekl Mol.

Tím je postup do divize. V Podolí hrají tuto soutěž zatím jen v žákovské kategorii. „Byli bychom rádi, kdyby divize byla vrcholem i v dorostu. To je ale ještě daleko,“ dodal Mol.

Svému nejbližšímu pronásledovateli z Horních Měcholup uteklo Podolí na rozdíl pěti bodů. Propast mezi vedoucími týmy mohla být ještě větší, vždyť ve vzájemném duelu Podolí doma vedlo ještě minutu před koncem 1:0. Nakonec skončilo střetnutí remízou. „Náš brankář si vybral slabší chvilku,“ objasnil Mol příčinu vyrovnání hostí.

Podolí přitom působí v nejvyšší dorostenecké soutěži v Praze teprve druhým rokem. Před třemi lety převzal mužstvo po předsedovi klubu Antonínu Vejvodovi trenér Antonín Mol a hned v první roce u týmu se radoval z postupu z 1. A třídy.

V následující sezoně již celek proháněl mužstva na čele přeboru a umístil se na konečné čtvrté příčce s odstupem 11 bodů na vítězný Motorlet. „Myslím si, že letos je soutěž mnohem vyrovnanější,“ zhodnotil úroveň přeboru Mol.

O některé talentované hráče už projevily zájem kluby z vyšších soutěží. O tom, že na Podolí je výborný kolektiv svědčí i fakt, že prozatím nikdo neodešel. Podolí se muselo v průběhu soutěže pouze vyrovnat s nepříjemnou ztrátou tří hráčů, kteří onemocněli mononukleózou. Proto byl z mladšího dorostu povolán perspektivní brankář Michal Vonderka, který odchytal pět celých utkání.

I on se může ocitnout v hledáčku ligových klubů. „Kluci drží hodně pohromadě. Jejich cílem je postup. Proto nikdo na nabídky nezareagoval,“ říká Mol.

Družstvo je složeno především z hráčů, kteří bydlí na Jižním Městě. Několik fotbalistů dojíždí z Prahy 2. Největší osobností mužstva je kapitán Ondřej Kadlec, který diriguje hru uprostřed záložní řady. „Je to velká osobnost. Přestože měl zdravotní problémy, tak byl obrovsky platným hráčem,“ pochválil Mol svého svěřence.

Mužstvo nastřílelo soupeřům ve třinácti kolech 44 branek. Přesné zásahy jsou rozloženy mezi všechny hráče.  „Je to dáno hlavně tím, že při našem stylu hry hodně zakončují záložníci. Nejvíce branek ale nastřílel útočník Pavel Dvořáček. Je rychlostně dobře vybavený a vyhovuje mu hra na rychlé protiútoky. Pravdou ovšem je, že toho také hodně zavraždil,“ hodnotí Mol.

Obrannou fázi mají dorostenci Podolí dokonale zažitou. Prozatím defenziva kapitulovala jen sedmkrát. „Nacvičujeme poziční bránění, způsob přebírání hráčů a také věnujeme čas nácviku standardních situací,“ prozradil Mol.

Podolí čeká na jaře ještě třináct kroků k vysněnému cíli. Hned ve druhém kole narazí na Horní Měcholupy. Tento duel o postupujícím hodně napoví.

-kou-

 

Soutěže

Soutěže