Facebook YouTube
PFS »  Zpravodajství »  Dorostenci Podolí v závěru zkolabovali, přesto myslí na double

Dorostenci Podolí v závěru zkolabovali, přesto myslí na double

12. dubna 2007 16:00 » Ještě pět minut před koncem přeborového utkání vedlo Podolí o dvě branky. Vlastní nekoncentrovaností ale domácí dorostenci dopomohli Braníku srovnat na konečných 4:4. Přitom v případě vítězství by si před svým pondělním soupeřem vybudovali desetibodový náskok a jednou nohou by již vkročili do vyšší soutěže.

Obrana dorostenců Podolí jakoby se nemohla probrat ze zimního spánku. A to byla propracovaná defenziva doménou mužstva. Na podzim inkasovali svěřenci trenéra Mola pouhých sedm branek. Ale na jaře se fotbalistům v zadních řadách příliš nedaří. Během tří utkání totiž Podolí obdrželo tolik branek, jako za celý podzim.

„Obrana hraje katastrofálně, nemohou se tam nějak domluvit. Přitom na všech postech zůstali stejní hráči jako na podzim,“ řekl trenér Podolí Antonín Mol.

Po prvním poločase odcházela mužstva do kabin za vyrovnaného stavu 1:1. V té chvíli by brankovou přestřelku s nečekaným rozuzlením nikdo nečekal. Ve druhém dějství ale mělo Podolí navrch a ještě v 85. minutě vedlo 4:2. V myslích hráčů již v tu dobu zřejmě kolovaly myšlenky na velikonoční oslavy důležitého vítězství. Kolaps v závěru si trenér Mol neuměl vysvětlit.

„Místo toho, abychom míč odkopli, tak se naši hráči snažili u postranní čáry přejít jeden na jednoho a to se nepovedlo. Navíc potom ještě faulovali.“

Vyrovnávací branka byla z kategorie vyloženě nešťastných. Domácí Vaňous, který přišel na hřiště jako náhradník v průběhu druhého poločasu, vstřelil v 90. minutě vlastní branku. Ve snaze odhlavičkovat míč do bezpečí při standardní situaci jej hlavou tečoval tak nešikovně, že míč skončil v síti.

„Závěr jsme nezvládli hlavně po taktické stránce. Zbytečně jsme faulovali poblíž pokutového území a díky tomu jsme se také dostali pod tlak,“ dodal Mol.

Na podzim mužstvo svými výkony táhnul kapitán Kadlec. I ten ale na jaře zůstává za očekáváním.

„Má teď nějaké problémy ve škole, na fotbal se úplně nesoustředí. Jsou před ním zkoušky na vysokou školu a on k tomu přistupuje velmi svědomitě,“ poodhalil Mol možnou příčinu špatných výkonů vůdce mužstva.

Trenér Mol byl nespokojen zejména s malým nasazením u některých svých svěřenců. Braník podle něj předvedl mnohem bojovnější výkon než domácí fotbalisté. Možná, že to bylo způsobeno i tím, že se zápas za pěkného slunečného počasí odehrával na umělé trávě.

„Já jsem chtěl, abychom hráli na umělce, protože naše přírodní tráva je hodně hrbolatá. Kluci se toho báli. Braník je totiž na umělce porazil. Je možné, že jsem tím zkazil náladu v mančaftu,“ řekl Mol sebekriticky.

I přes neúspěch v závěru utkání si dorostenci Podolí udrželi na čele sedmibodový náskok a postup mají stále ve svých rukou.

Vzhledem k tomu, že se pro většinu fotbalistů jedná o poslední rok v dorostenecké kategorii, tak by se hráči chtěli rozloučit opravdu stylově. Kromě postupu do divize by chtěli uspět i v Poháru PFS. „Kluci by chtěli na závěr své mládežnické kariéry získat double,“  prozradil Mol cíle mužstva.

První krok mohou dorostenci Podolí udělat již příští středu ve čtvrtfinále poháru proti Střešovicím.