Facebook YouTube
PFS »  Zpravodajství »  Dočkají se dorostenci Horních Měcholup tří bas šampaňského?

Dočkají se dorostenci Horních Měcholup tří bas šampaňského?

30. května 2008 07:00 » Jednu trofej už mají starší dorostenci Horních Měcholup v letošní sezoně jistou: ve středu vyhráli Pohár Pražského fotbalového svazu. Teď před nimi stojí další výzva, poprat se o vítězství v přeboru, které by jim zaručilo postup do divize. „Před sezonou jsme si řekli, že chceme postoupit, bohužel už to nemáme ve svých rukách,“ lituje trenér Jindřich Všetečka, jehož tým ztrácí 4 body na první místo. A v neděli se představí ve šlágru kola od 17 hodin právě na hřišti vedoucího Braníku. Tento tým porazili měcholupští i ve finále poháru.

Pane Všetečko, může mít finále poháru na nedělní zápas nějaký vliv?

Myslím, že to nebude nic zásadního. Oba týmy se tak trochu oťukávaly, bylo to dané i tím horkem, které bylo. V neděli to bude asi hektičtější.

 

Máte s Braníkem napjatější vztahy?

Neřekl bych. Finále poháru bylo korektní, řekl bych v klídku. Ani žádné ostré zákroky tam nebyly, jen dvě žluté karty na obou stranách. Všichni chtěli hrát fobtbal, tak je to správné.

 

Jak vůbec zápas vypadal?

Ze začátku to bylo hlavně o vyčkávání, nikdo nechtěl udělat chybu. Šance se rodily těžko. My neproměnili jeden samostatný nájezd, soupeř ano, takže vedl. Srovnali jsme dvanáct minut před koncem z penalty. Myslím, že byla jasná. Pak přišel na řadu penaltový rozstřel, proměnili jsme všechny pokusy, Braník jednou netrefil branku.

 

Jako cíl jste si před sezonou vytyčili postup. Na ten teď, tři kola před koncem, ztrácíte 4 body. Pokud se vám to nepovede, bude pro vás zisk poháru aspoň malou náplastí?

Samozřejmě jsme moc rádi, že jsme pohár vyhráli. Ten už nám nikdo nevezme. A soutěž je takhle rozehraná, bohužel už to nemáme ve vlastních rukách. I když všechny zápasy do konce vyhrajeme, nemusí to na postup stačit. Ale každopádně to bude hodně zajímavý závěr, který můžeme hodně ovlivnit: teď hrajeme na Braníku, pak máme Aritmu a končíme na Meteoru, který je druhý o bod za Braníkem.

 

To zní zajímavě. Co se stane, když se vám postup nezdaří?

Zajímavé to ještě bude. Před sezonou jsme si řekli, že postoupit chceme, protože v Měcholupech máme vždycky ty nejvyšší cíle. Ale nemáme od nikoho nařízené, že musíme postoupit za každou cenu.

 

Ale vypadá to, že máte od někoho nařízeno hrát útočně. V sezoně jste dali už 81 gólů, což je suverénně nejvíc v soutěži.

Potřebujeme vyhrávat, tak nás to nutí hrát ofenzivně, pak hrajeme hodně na riziko.

 

Čím si tedy vysvětlujete, že se ve finále poháru šance rodily těžko, jak jste sám říkal? Šetřili jste se na neděli?

To vůbec ne. Na hráčích obou klubů byla patrná nervozita. Když budu mluvit za nás, tak určitě. V téhle kategorii je to hodně v hlavách hráčů. Možná kluky trochu svazovalo, že mohou něco vyhrát, možná byli přemotivovaní, ještě prostě nejsou v těhle letech tak vyzrálí, každopádně ten výkon nebyl stoprocentní.

 

Nebojíte se tedy z tohoto pohledu trochu neděle?

Doufám, že to kluci zvládnou. Když se bavíme před zápasem, tak všechno odkývou, ale do hlavy jim nikdo nevidí.

 

Jak se snažíte hráče před takhle důležitými zápasy odreagovat?

Tréninky jsou vedené tak, aby to kluci dostali z hlav, aby do toho nešli s tím, že musí, ale spíš, že se nic neděje.

 

A vy jste nervózní?

Já jsem nervózní před každým zápasem, ale nesmím to dát najevo. Musím být nad věcí, snad se mi to daří.

 

Kdo bude podle vás favoritem nedělního šlágru?

Nikdo, myslím, že šance jsou vyrovnané. Braník sice hraje doma, ale nesmí si dovolit ani remizovat, jinak je může předskočit Meteor, mají nad sebou strašáka. I to nám může pomoct.

 

V lize bylo vidět, že ani čtyřbodová ztráta tři kola před koncem nemusí být nedosažitelná. Motivovalo vás do závěru soutěže nějak vedení Horních Měcholup?

Ne, to ne.

 

A vy jste nějak svůj tým motivoval?

Před pohárem jsem klukům řekl, že když vyhrají, mají u mě basu šampaňského. Když vyhrají v neděli, mají u mě dvě basy.

 

Takže na šampaňské hráči slyší?

Tak, tak (směje se).

 

Předpokládám, že vaše výkony neunikly trenérovi A-týmu panu Trávníkovi. Jak je to s přesunem vašich svěřenců do divizního A-mužstva?

V zimě s áčkem pět kluků trénovalo, byl by o ně zájem i teď, ale protože jsme na tom tak, jak na tom jsme a ještě o něco hrajeme, kluci jsou tady. V létě se ale určitě tři můžou prosadit. O tom je práce s mládeží, šanci dostanou, bude záležet na nich.

-tru-

Soutěže

Soutěže