Facebook YouTube
PFS »  Zpravodajství »  Divoká tečka za podzimem. Zápas I. B třídy Kbely - Čakovice se nedohrál

Divoká tečka za podzimem. Zápas I. B třídy Kbely - Čakovice se nedohrál

Divoká tečka za podzimem. Zápas I. B třídy Kbely - Čakovice se nedohrál

23. listopadu 2016 07:00 » Strčení do rozhodčího ukončilo podzim pro Kbely a Čakovice. Souboj rivalů z okraje metropole v B skupině I. B třídy se dohrál v 89. minutě, kdy Kbely vedly 4:3. Hosté měli dva vyloučené hráče a pak… „Náš hráč šťouchnul do rozhodčího, drcnul do něj. A on to ukončil. Závěr jsme nezvládli,“ přiznal trenér Čakovic Petr Rosenhofer. Kbely počítají s kontumační výhrou.

Zápas rivalů, kteří sídlí nedaleko, sliboval napínavé utkání. „Byl to emotivní zápas, je to derbíčko,“ přiznává Tomáš Haniak, trenér Kbel. Jeho tým byl v utkání favoritem. A to nejen kvůli postavení v tabulce. Až Kbely dostanou tři body za kontumaci, budou v tabulce třetí a od stříbrné pozice je bude dělit jen horší skóre. „Asi jsme čekali, že to bude pro nás jednodušší. V minulých zápasech jsme dali hodně gólů, ale Čakovice tentokrát hodně kousaly,“ poznamenal sportovně.

Hosté podle trenéra Kbel měli i štěstí v koncovce, která jen zvýraznila jejich dobrý výkon. „Do čeho kopli, to jim tam spadlo. My jsme dávali spíš upracované góly. Ale to nic nemění na tom, že zápas vyhrajeme, s tím počítáme,“ dodal Haniak.

Dokopnou týmu po podzimu to prý kbelským fotbalistům nijak nezkazilo. „Bylo to hodně emotivní utkání, o to větší radost pak naši kluci měli,“ poznamenal Haniak, který si vyzkoušel během hráčské kariéry i druhou nejvyšší soutěž.

Právě díky zkušenostem se pak rozhodl mít bezprostředně po posledním soutěžním duelu roku pohovory s hráči. „Bylo to netradiční a kluci asi nic podobného nečekali. Po jednom jsme si je volali a bavili se o tom, co se povedlo, i o tom, co bylo zlé,“ prozradil.

Samozřejmě prý po povedeném podzimu převládaly klady. „Tým se během podzimu hodně semknul, bylo víc tréninků a na výsledcích to bylo vidět. Trvalo to dvě a půl hodiny,“ dodal.

To v čakovickém táboře mohlo vládnout rozčarování. Hosté na půdě favorita třikrát vedli, nakonec zápas prohrají a ještě budou padat tresty. „Šli jsme do zápasu s tím, že nemáme co ztratit. O to větší škoda je, jak to celé dopadlo,“ mrzelo trenéra Čakovic.

Jeho tým nešel do duelu v ideálním rozpoložení, tři zápasy proměnil v jeden bod a skóre 3:14. Teď to všechno korunoval inzultací sudího. Dlouho ale prý nic nenasvědčovalo tomu, že by mělo být utkání nějak vyhrocené

„Vedli jsme 1:0 a pak přišel v závěru první půle sporný moment. Sudí nastavil tři minuty, aniž by něco avizoval. Navíc k tomu nastavení ani nebyl důvod a domácí na úplném konci vyrovnali. V tu chvíli začali být kluci podráždění,“ prohlásil kouč Čakovic. Kbelští si ale myslí, že se tak dlouho nehrálo. „Nastavovala se minuta a pak jsme dali gól,“ oponoval Haniak.

Nic to ale nemohlo změnit na tom, že hosté cítili křivdu. Už se viděli s náskokem v kabinách a najednou se začínalo od stavu 1:1. „Ani na začátku druhé půle nic nenasvědčovalo, že by to bylo nějak vyhrocené. Rozhodčí pískal na obě strany, neškodil nám,“ překvapil hodnocením čakovický kouč Rosenhofer.

Jenže pak museli hosté do deseti a následně se čakovickým nezdála nařízená penalta ve prospěch Kbel. „Byla sporná. Ale i v deseti jsme dali branku na 3:2. O to víc nás mrzí, jak to nakonec dopadlo. Všechno eskalovalo v 89. minutě, kdy tam jeden z našich hráčů po červené kartě pošťouchnul sudího, drcnul do něj. A ten zápas ukončil,“ svěřil se kouč předposledního mužstva tabulky.

Byl hodně zklamaný. Dobře věděl, že k dobrému výsledku bylo blízko. S hráči ani ihned po průšvihu nemluvil. „Nemělo cenu něco řešit v emocích,“ povzdechl si. „Naši kluci ten závěr nezvládli. Počítám, že zápas prohrajeme a přijde trest. Chyba je určitě na naší straně,“ mrzelo trenéra Čakovic.

I jeho tým měl po utkání podzimní dokopnou. A tam už si trenér s týmem o všem promluvil. „Klukům bylo líto, jak to dopadlo, jenže zpátky už to vzít nemůžou,“ přiznal kouč.

A možná se pod vlivem divoké koncovky budou v Čakovicích dít v zimě věci. „Musíme se nad vším zamyslet a zvážit, zda ti hráči, co nedokážou udržet emoce, budou u nás pokračovat,“ vyhlásil.

Čakovice totiž podle Rosenhofera měly na to, aby první polovinu soutěže zvládly lépe. A to o pořádný kus, i když se kádr mužstva dával dohromady po zrušení hostování jen s obtížemi.„Nakonec se ale celkem povedlo dát tým slušně do kupy. Jenže pak nám vypadli tři, čtyři zranění, a když si připočteme pět červených karet, bylo těch ztrát moc. Kdybychom byli kompletní, tak určitě bylo na sedmnáct bodů a ne na deset, které nyní máme.“


Za co sudí vylučoval?
První červenou kartu viděl Petr Zouza v 66. minutě, když byl podruhé napomínán žlutou kartou. A to za nesportovní chování. „V přerušené hře mně oznámil, že pokud jeho spoluhráči dám kartu, tak dostanu. Při odchodu ze hřiště mne počastoval čur... a zmr.., že odsud neodejdu zdravej,“ popsal rozhodčí Roman Maťátko do zápisu.
Druhou červenou kartu si zblízka prohlédl čakovický Lukáš Procházka za hrubé nesportovní chování. „Po obdržení čtvrté branky v přerušené hře na mne křičel: Ty zmr.., na tebe si počkám, ty z toho hřiště neodejdeš,“ uvedl hlavní arbitr.

René Machálek

Soutěže

Soutěže