Facebook YouTube
PFS »  Zpravodajství »  Devadesát let fotbalu ozdobí Lipence dvěma postupy a velkolepou oslavou

Devadesát let fotbalu ozdobí Lipence dvěma postupy a velkolepou oslavou

12. června 2009 09:05 » Oslava jak má být proběhne tuto sobotu v Lipencích. Tamní klub totiž ozdobil devadesát let od založení „doublem.“ A-tým mužů postupuje do 1. B třídy a rezerva do druhé třídy. Klub navíc tuto sobotu připravil pro své příznivce bohatý program, kdy se na hřišti objeví známí fotbalisté i hvězdy ze světa šoubyznysu. „Takto by to nikdo nezrežíroval. Double se v historii klubu nikdy nepovedl,“ řekl o postupu sekretář klubu Antonín Kříž.

Do 1. B třídy se Lipence vrací po 11 letech. Hlavní zásluhu na postupu má téměř bezchybná defenziva. Mužstvo obdrželo ve 22 kolech pouhých 15 branek a s touto bilancí se řadí k nejlepším celkům v Praze. 

„Na podzim to bylo lepší, jaro se nám tolik nevydařilo, hlavně v útočné fázi. My jsme dostali 6 branek z 15 od Zbraslavi. Jinak obrana v čele se stoperskou dvojicí Halgaš - Chroustovský fungovala na výbornou,“ byl spokojen Kříž. 

Oslavy k 90 letům založení klubu začali lipenští plánovat již na podzim. Hlavním organizátorem celé akce je Jiří Vopršal, který v Lipencích bydlí. Dvojnásobný postup si v Lipencích prostě náležitě vychutnají. Tuto sobotu od 14 hodin čeká na návštěvníky den plný zábavy. 

Nejprve se utkají týmy nejmladších lipenských fotbalistů, následně bude klaun děti učit základy fotbalové abecedy. Diváci se mohou těšit i na exhibice hasičů a ukázku mistrů leteckého modelářství. To hlavní ale teprve přijde!

Zlatým hřebem programu totiž bude souboj týmů sportovních i kulturních celebrit vedených Ivanem Haškem a Horstem Sieglem. Oba v současné době v Lipencích bydlí.

„Rádi bychom je za pár let přivítali v našem klubu jako hráče. Už jsem s nimi o tom mluvil. Teď ale mají jiné úkoly,“ dívá se do budoucnosti Kříž.

Mezi nominovanými v týmu Ivana Haška jsou internacionálové Jan Stejskal, Ladislav Vízek, hokejista Petr Bříza, herec Ivan Trojan, Jan Jiráň. Dále se představí například Viktor Mráz a Jiří Rosický. Nebudou chybět ani synové Ivana Haška, Pavel a Ivan mladší.

Horst Siegl se rozhodně nenechal zahanbit. Povolal totiž  Petra Koubu, Jiřího Novotného, Pavla Kuku, Jiřího Jarošíka, herce Martina Dejdara, Tomáše Matonohu, Ondřeje Vetchého, Davida Suchařípu, Davida Novotného, Romana Ondráčka a hokejistu Jiřího Hrdinu.

Celou akcí bude provázet moderátor Libor Bouček. Slavnostního výkopu utkání dne se ujmou Mahulena Bočanová a Pavel Nový. Ten se již v minulosti účastnil slavnostního otevření hřiště na minifotbal. Následně se ke slovu dostanou lipenecké mažoretky a po nich změří síly staré gardy Sokola Lipence. Slavnostního výkopu se tentokrát ujme Antonín Panenka.

Od 19 hodin proběhne autogramiáda zúčastněných hvězd a o hodinu později tombola o hodnotné ceny.

Od 22 hodin pak přijde na řadu Petr Vondráček se skupinou Lokomotiva, aby celý večer uzavřela diskotéka.

„Možná ještě vyjde jedno překvapení, ale to fakt nebudu říkat nahlas," uvedl Vopršal na internetových stránkách klubu.

Diváci se beztak mají nač těšit...

„Počasí by mělo být pěkné. Těšíme se na diváky. Doufám, že jich přijde hodně a budou se bavit,“ uzavřel Kříž.

-kou-

Soutěže

Soutěže