Facebook YouTube
PFS »  Zpravodajství »  Deset výher v řadě, to jsem nikdy nezažil, užívá si tažení Kyjí I. B třídou trenér Trinkmoc

Deset výher v řadě, to jsem nikdy nezažil, užívá si tažení Kyjí I. B třídou trenér Trinkmoc

Deset výher v řadě, to jsem nikdy nezažil, užívá si tažení Kyjí I. B třídou trenér Trinkmoc

2. listopadu 2017 07:00 » Delší sérii má snad v Česku jen prvoligová Plzeň, v Praze takový mančaft určitě nenajdete. Deseti výhrami v řadě bez jediné ztráty se pyšní v I. B třídě fotbalové Kyje. Na konci minulé sezony sestoupily a teď pracují na tom, aby poskočily opět o patro výš. „Potvrzovat tu sérii je těžší a těžší. Ale nastartovali jsme sezonu dobře,“ usmívá se spokojený kouč Miloš Trinkmoc. Jeho tým naposledy přehrál rezervu Třeboradic jasně 4:0 a má na kontě třicet bodů.

V poločase jste vedli 1:0, nakonec jste ale vyhráli poměrně jasně. Jak těžký zápas to pro vás byl?
Proti béčku Třeboradic jsme měli problém, že nám vypadlo pět hráčů ze sestavy. Navíc doplňujeme i béčko, abychom oba týmy dostali zase zpátky do vyšších soutěží. Kluci ukázali, že se to dá i při těch problémech zvládnout. Pomohlo nám, že jsme dali chvíli po přestávce gól na 2:0. Vždycky je dobré, když se pojistí vedení.

Fanoušci tedy dost dlouho úplně klidní nebyli a připomínali poslední zápas s Dolními Počernicemi, z nějž jste ze stavu 3:0 udělali snížením na 3:2 ještě napínavou podívanou. Co se stalo?
Tam jsme si to zkomplikovali, neproměňovali jsme šance. Hrálo se na umělce, soupeř dal dva rychlé góly a už jsme se trochu báli. Samozřejmě nám vyhovuje, když jsme na větším hřišti, protože hrajeme kombinačně. Chci, aby kluci míče nenakopávali. Chceme držet balon na zemi, vyhovuje nám travička.

S blížícím se koncem podzimu ale asi budete kopat na umělce častěji...
My jsme chtěli hrát na přírodní trávě i tenhle zápas proti béčku Třeboradic, ale prostředek hřiště byl podmáčený a my si ho nechtěli zničit. Tentokrát tam prostě hrát nešlo. To minule, proti Dolním Počernicím, by hrát na trávě šlo, ale oni si věřili na umělce a nesouhlasili.

Soupeři to nebylo nic platné, Dolní Počernice prohrály. V čem je to na umělé trávě pro vás složitější?
Naše umělka je malinká, nevyzpytatelná. Mohl to pro nás být problém. Během chviličky můžete dostat gól, dva a problém je na světě. Takže jsme to odmakali, hráli jsme proti bojovnému soupeři, ale zvládli jsme to.

Minulá sezona skončila pro Kyje dvojitým sestupem. Byl cílem okamžitý návrat výš?
Bylo to z naší strany velké trápení, byla to bída. Měli jsme hodně zraněných hráčů a jak už to bývá, když se nedařilo, hráči nechodili ani tolik trénovat. Bylo to celkově takové divné. Teď jsme se všechno snažili nějak nastartovat. Udělalo se pět posil, do každé řady nějakou, všechny jsou v základní sestavě. Vyhrává se a všechny to víc baví.

A našlápnuto máte k postupu. Byl tenhle cíl jasně daný už na začátku sezony?
První úkol byl celé to stabilizovat, aby tady byli kluci, co baví fotbal. Chtějí trénovat, chtějí tu hrát. Vypadá, že se nám to povedlo nastartovat, takže samozřejmě chceme tu sérii protáhnout, jak jen to půjde. Je to super. Vyhrát deset zápasů v řadě, to je paráda, to jsem ještě nikdy nezažil.
Navíc ta série nekončí.

Co takhle ji protáhnout třeba na celý podzim nebo na celou sezonu?
Bylo by to hezké, dojet takhle podzim. Ale celou sezonu? To nevím. (rozesměje se) Samozřejmě může přijít krize.

Jste opatrný. Je tam varování, že některé zápasy jste vyhráli jen o gól?
Právě. Na začátku sezony jsme měli kliku, že jsme dvě utkání vyhráli o branku. Bylo to odbojované, ale postupně se to stabilizovalo a myslím, že teď to šlape.

Leckdo si teď řekne, to je tak propastný rozdíl mezi A třídou a B třídou? Co mu na to odpovíte?
Rozdíl tam je, určitě. I. B třída mi připadá tvrdší, bojovnější. V I. A třídě, když uděláte chybu... Myslím, že se I. A třída hodně zvedla tím, že jsou tam hráči, co kopali vyšší soutěže, tak jakoukoliv chybu dokážou potrestat. Na to jsme dopláceli v té minulé sezoně, kdy jsme třeba dokázali být vyrovnaným soupeřem, nebo byli i trochu lepší. Ale my jsme góla nedali, udělali dvě chyby a inkasovali jsme. A tím jsme se dostali až do I. B třídy. I. A třída je určitě kvalitnější, co se týče fotbalistů i fotbalových dovedností.

Po deseti výhrách v řadě už musíte slyšet v kabině řeči o návratu výš. Je to tak?
Určitě. Loni nám spadlo i béčko. Dali jsme si za cíl po pěti vydařených kolech, že bychom chtěli oba ty mančafty zase posunout nahoru – o úroveň výš. I. A třída se tady hrála, areálek je krásný. Myslím, že sem I. A třída určitě patří.

Při pohledu na sestavu člověka bouchnou do očí dvě známá fotbalová jména – Lokvenc a Trval. Mají nějakou spojitost s bývalými hráči z nejvyšší soutěže?
Adam Trval je synem Máry, bývalého hráče Sparty, ten tady ještě před dvěma lety hrál i za béčko. Teď má myslím nějaké zranění. Ale u Lokvence je to jen shoda jmen.

Má něco Trval junior ve fotbalových genech po tátovi?
Jsou to úplně dva rozdílné typy fotbalistů. Mladý je typický krajní záložník, technický, běhavý. Tím nechci říct, že Mára Trval byl netechnický, ale byl to spíš hráč do vápna, kam si chodil na hlavičky a dával góly.

Když porovnáte Kyje v minulé sezoně a té současné, kde vidíte největší rozdíl? Která posila se povedla nejvíce?
Povedlo se nám shodou okolností přivést jednovaječná dvojčata, bráchové Bačové. Oba jsou typem bojovného univerzálního fotbalisty. Přišli k nám jako krajní záložníci, ale proti Třeboradicím jeden hrál stopera a druhý hraje stabilně beka. Jsou to oba bojovné typy, běhavé, které nic nevypustí a to nám tady asi chybělo.

Je v kabině vypsaná nějaká odměna za to, když se vyhraje všech třináct podzimních zápasů?
To ne. Zatím ne. Nechceme to zakřiknout. Jediné, co je tam vypsané, jsou různé pokuty za tréninky. Překopnutí brány, neúčasti... Aby bylo po podzimu veselo.

Už to vypadá, že rozlučka s podzimem veselá bude...
Vypadá no... Povedlo se nám to nastartovat, to je hlavní. Na každý zápas se ale připravujeme, pořád však trénujeme jen dvakrát týdně. Chtěli jsme i třikrát, ale nakonec jsme to kvůli pracovnímu vytížení kluků vzdali. Jsme rádi, že je na trénink dostaneme dvakrát v týdnu. Věřím, že se nám teď další hráči uzdraví. Našlápnutá je ta sezona dobře, ale nějaká krize může přijít. Dostaneme dva góly a... Ale je pravda, že jedna specialita tady je. Proti Třeboradicím jsme udělali poprvé v sezoně nulu, takže to je ta prémie. Brankář bude moci za odměnu zaplatit dvě stovky do kasy, že vychytal nulu, takže to je fajn.

Nemáte sice v tabulce tak velký náskok jako třeba v první lize Plzeň, ale roli favorita číslo jedna na postup už vám nikdo neodpáře. Koho vidíte jako soupeře, který by vám plány mohl narušit?
Když to vezmu z pohledu zápasů do konce podzimu, tak určitě Hrdlořezy. S těmi jsme prohráli v poháru 1:6. Nebyli jsme kompletní, hrálo áčko i béčko dohromady. Je to nevypytatelný soupeř. A možná béčko ČAFC. Ale my se budeme soustředit sami na sebe. Rozjeté je to dobře, tak na to v každém utkání budeme chtít navázat.


Očima trenéra Třeboradic B Bořka Jehličky
„Kyje jedou. Šli jsme do toho s respektem, ale nějaké body jsme chtěli získat. Měli jsme jasně danou taktiku, vzadu to nekomplikovat. Nakopnout míč dopředu a tam to podržet. Kyje ale měly jednoho super hlavičkáře, takže nám ta taktika tedy zrovna nevycházela. Zápas ovlivnila penalta, z které se domácí dostali do vedení. Nevím, jestli byla, nebo nebyla. O půli jsme si říkali, že to ještě zkusíme. Chtěli jsme to dát na zem, ale bohužel to nevyšlo a nakonec jsme se sesypali. Na menší umělce jsme chtěli hřiště zkrátit, oni jsou vepředu hodně rychlí, ale nevyšlo to. Škoda, že sudí za stavu 2:0 nepískl penaltu taky pro nás, možná by to bylo ještě zajímavé. Musím říct, že Kyje byly zatím nejlepším týmem, na jaký jsme v soutěži narazii. Nevím, jestli chtějí nahoru, ale asi jo. Mají dobrý tým."

Pozn.: Ve třetí třídě jsou bez ztráty bodu také Dolní Měcholupy, které vyhrály všech devět soutěžních zápasů.

René Machálek, sport.cz

Na fotogalerii ze zápasu Kyje - Třeboradice B od Pavla Jiříka st. se podívejte ZDE

Soutěže

Soutěže