Facebook YouTube
PFS »  Zpravodajství »  Chuchelská rezerva má rekord, nastřílela patnáct gólů

Chuchelská rezerva má rekord, nastřílela patnáct gólů

6. června 2007 12:00 » Jednou za rok si zkrátka udělají v Chuchli radost. Před rokem tamní fotbalisté porazili Tatran Střešovice 14:0 a v téhle sezoně pro změnu chuchelské béčko nasázelo v zápase II. třídy do sítě rezervního týmu Sparty Košíře gólů hned patnáct. Rekordní výhra 15:0 byla na světě.

„Když jsem viděl, že soupeř přijel v jedenácti lidech, tak jsem čekal, že vyhrajeme a spravíme si náladu po minulé porážce. Ale že by to měla být takováhle kanonáda, to ani náhodou,“ vykládá Pavel Ouředník, trenér vítězů.

Zápas byl od začátku jasnou záležitostí Čechoslovanu. První gól padl hned v první minutě. „Ve čtvrté minutě jsme zvýšili a pak už šlo vlastně jenom o to zápas dohrát. Jestli byl soupeř u nás na půlce šestkrát, tak je to hodně,“ popisuje průběh utkání kouč.

Do poločasu lovil ze sítě gólman Košířů míč hned sedmkrát. „Pak už na to neměl nervy. Přišel jako posila z áčka, ale na druhý poločas šel do útoku,“ tvrdí trenér Chuchle. „Tak jsem si říkal, že by bylo fajn, kdybychom těch gólů dali třeba deset. A povedlo se,“ doplňuje dobře naladěný Ouředník.

O přestávce dorazil na zápas také sekretář oddílu Josef Dušek. Když mu známí zvěstovali, kolik že to Chuchle vede, jen kroutil hlavou.

„Napadlo mě, že snad hraje soupeř v sedmi a ono to přitom bylo jedenáct na jedenáct,“ diví se i s odstupem sekretář vítězů. „Ke cti soupeři slouží, že zápas nijak nezlehčovali a snažili se hrát až do konce. Stejně z toho je nejspíš rekordní výhra klubu. Vyšší vítězství si tady nikdo nepamatuje,“ dodává.

Hodně při zakončení vynikl Pavel Zmatlík, jenž si připsal šest branek.

„Některé góly dával do prázdné kasy, kluci mu to výborně připravovali,“ chválí za přístup celé mužstvo trenér.

Když má pak vypíchnout jednu z tref, neomylně zahlásí patnáctý gól, jenž výhru završil. „Do dlouhého pasu od záložníka se položil na penaltě a nádherně to napálil do vinglu. To byla vážně paráda,“ hlásí trenér Chuchle B.

Kdo čekal, že tým po zápase bujaře oslavoval, byl na omylu. „Já jsem jel po zápase hned domů, myslím, že i další kluci spěchali za rodinami. My si to všechno oslavíme až na konci sezony,“ dodává Ouředník.

-sks-

Soutěže

Soutěže