Facebook YouTube
PFS »  Zpravodajství »  Čafka veze tři body z Újezda a stále žije

Čafka veze tři body z Újezda a stále žije

10. června 2018 12:00 » Zachraňující se Čafka přijela na půdu již jistého sestupujícího Újezdu s jediným cílem a to získat tři body. Na vedoucí Derého branku, stačili domácí během dvou minut odpovědět, ale další dva údery, navíc oba po standardních situacích, byly pro fotbalisty ze Záběhlic již vítězné. A to ještě ke vší smůle, autor vedoucího gólu Deré neproměnil v závěru utkání nařízenou penaltu.

Po úvodním seznamovacím oťukávání přišla 8. minuta a první úspěšná akce hostů. Fitzel vysunul přesným pasem na levé straně Žárského, ten ideálně odcentroval a nabíhající Deré pohotovou dorážkou otevřel skóre - 0:1.

Z vedení se však hosté dlouho neradovali. Už po dvou minutách rozehrál Kovář z levé strany rohový kop
a Kodr z voleje, bombou pod břevno, srovnal na 1:1. Ani tento stav neměl dlouhého trvání. Ve 14. minutě měli hosté výhodu přímého kopu, ten zleva prudce rozehrál Fitzel a před brankou číhající Kaliba nezadržitelně hlavou poslal svůj tým znova do vedení - 1:2.

Hned z další akce hostů se dostal do zakončení Žárský, ale Pecho jeho ošemetnou střelu u přední tyče zneškodnil. Ani domácí v úmorném vedru nešetřili silami a se soupeřem drželi krok. Ve 26. minutě po dlouhém Kovářově pasu napřáhl prudce Konejl a Drahorád jen s vypětím vytěsnil balón z levého růžku jeho brány.

Chvíli na to se po Kovářově standardce dostal k odraženému míči Kodr a Drahorád znova musel předvést své brankářské umění. Ve 34. minutě, po faulu na Nováčka, měli hosté výhodu přímého kopu a ten rozehráli opět znamenitě. Fitzel téměř od postranní čáry prudce odcentroval, odražený balón se ve skrumáži dostal až k Blážovi a jeho výstavní dělovka potřetí rozvlnila síť za Pechovými zády.

A když v závěru poločasu hostující Drahorád vyškrábl nad břevno dalekonosnou skákavou střelu Novotného, odcházel tým trenéra Andrlíka do kabin se slušným dvoubrankovým náskokem.

Po změně stran hra obou celků výrazně ochabla, ubylo brankových příležitostí a samotný závěr se pak
už jen dohrával z povinnosti. Za zmínku stojí 47. minuta, kdy postupoval hostující Varjan sám na domácí bránu, ale Pecho skvěle zasáhl a nohou mu střelu vyrazil.

Vzápětí na druhé straně po rozehraném přímém kopu Kováře pálil pohotově k tyči Kohout, jenže Drahorád stačil v posledním okamžiku vytěsnit balón na roh. V 60. minutě po hezké spolupráci Váchy s Konejlem stačil Drahorád nebezpečný Váchův centr zlikvidovat až na druhý pokus.

Jedinečnou příležitost ke zvýšení vedení měli hosté v 81. minutě, kdy po faulu na pronikajícího Sadílka, byla proti domácím nařízena penalta. Derého střelu však výborný Pecho vyrazil a následná jeho dorážka pak proletěla nad břevnem.

Ani tento nepovedený okamžik, ale už nic nezměnil na tom, že tři velmi důležité body si zaslouženě odváží Čafka. O tom, jestli jí to bude stačit k záchraně se rozhodne až v posledním kole, kdy doma hostí Horní Měcholupy. Má to ve svých rukou.

Újezd nad Lesy - ČAFC 1:3 (1:3)
Branky: 10. Kodr - 8. Deré, 14. Kaliba, 34. Bláža. V 81. minutě neproměnil hostující Deré penaltu.
ŽK: 33. Novotný, 61. Vácha, 80. Kodr - 48. Kaliba. Rozhodčí: Toman - Hlaváček, Váša. Diváků: 60.
Újezd nad Lesy: Pecho - Moudrý, Kodr, Novotný, Borovička - Foltman - Konejl, Vácha, Kovář, Hlubuček - Kohout. Trenér: Josef Šimek.
ČAFC: Drahorád - Wulkan, Nagy, Kaliba, Kamenik (75. Kosina) - Nováček (58. M. Sadílek), Varjan, Bláža, Žárský (90.+4 J. Sadílek) - Fitzel (86. Lukáš), Deré (87. Jerie). Trenér: Zdeněk Andrlík.

Hlasy trenérů
Josef Šimek (Újezd nad Lesy): „Zápas byl ze začátku rozehrán velmi dobře, byli jsme hodně nebezpeční ze standardních situací. Dostali jsme branku, ale brzo jsme vyrovnali. Několikrát byl balón na malém vápně a stačilo ho tam jen doklepnout. Bohužel to se nestalo a dvakrát jsme propadli ze standardky. Brankář nás podržel a chytil i penaltu.”
Zdeněk Andrlík (ČAFC): „Dnes byl zápas o třech bodech, které jsme chtěli. Hra tentokrát nebyla ideální. Druhý poločas jsme nehráli dobře, ale vyhráli jsme 3:1 a to je pro nás strašně důležitý. Na penaltu jsou určeni čtyři hráči a měl ji kopat Fitzel. Deré si to vzal na sebe a takhle to dopadlo. To se ale stane. Dal nám sedm gólů. Je to zkušený kluk a jsem rád, že tady je.”

Nejlepší hráč Újezdu nad Lesy: Daniel Pecho.
Nejlepší hráč ČAFC: Tomáš Fitzel.
Nejlepší hráč podle fotbalpraha.cz: Tomáš Fitzel (ČAFC).