Facebook YouTube
PFS »  Zpravodajství »  Březiněves po šlágru drží postupové místo. Zkusíme se dostat do přeboru, říká kouč

15. května 2018 06:00 » To byla řežba! Šlágr A skupiny I. A třídy mezi Hostivaří a Březiněvsí přinesl dva góly a tři červené karty. Z remízy 1:1 měl možná největší radost Vyšehrad, jehož rezerva vede tabulku a po výhře je v trháku. „My jsme splnili cíl, přijeli jsme neprohrát, což se nám povedlo,“ poznamenal trenér hostů Jan Trousil, jehož tým v tabulce drží před Hostivaří náskok jednoho bodu. Na lídra pak ztrácí pět bodů. Postupovat do přeboru budou první dva týmy.

Získali jste bod a máte tedy dál před Hostivaří náskok. Jste spokojení?
Remíza je asi spravedlivá. My jsme se snažili hlavně neprohrát. Víme o tom, jakou má Hostivař fazónu. Každému dává pět, šest gólů, je tu euforie, hodně lidí chodí na tréninky. I proto jsme rádi, že jsme si odvezli remízu.

Jak těžké to utkání bylo?
Přijeli jsme bez tří hráčů základní sestavy, dva kluky z béčka jsem ještě narychlo povolával ráno před výkopem. Nechci, aby to vypadalo jako výmluva, vím, že tohle je náš problém. Ale bod jsme si nakonec odvezli.

Zápas jste dobře rozehráli a brzy vstřelil zkušený Pavel Macháček gól. Říkal jste si, že může být vítězný?
Takhle jsem neuvažoval. My jsme hlavně chtěli hrát zodpovědně. Věděli jsme o tom, že asi soupeři nevrátíme podzimní prohru 1:5. Bylo skvělé, že se nám povedlo jít do vedení. My jsme v tu chvíli nikam nemuseli pospíchat, to hrálo pro nás. Domácí asi v první půli víc drželi míč, po přestávce jsme v tomhle měli navrch my. Šance byly na obou stranách. Domácím se nakonec povedlo ještě v první půli vyrovnat.

V utkání sudí udělil tři červené karty. Bylo to tak vyhrocené?
Někdy je pro mě nepochopitelné, že i zkušený hráč se prostě projede na saních a nechá si dát červenou kartu. Pavel Macháček dá gól a pak chvíli před koncem udělá tohle... Jiná věc je u Hrdličky, kdy jdou hráči do souboje, soupeř odletí a zařve. Tam jsme chtěli nějak zareagovat na červenou kartu soupeře, ale už jsme to nestihli, protože se po téhle červené kartě počty hodně rychle srovnaly (domácí hráč Plášil byl vyloučen v 72. minutě, Hrdlička viděl červenou kartu v 76. minutě a Pavel Macháček musel ze hřiště v 87. minutě).

Co tenhle výsledek naznačuje směrem k vašim postupovým ambicím?
My jsme udrželi druhé místo. V tabulce jsme zůstali před Hostivaří. Do konce soutěže je pět kol a rozhodnou asi utkání se soupeři z druhé poloviny tabulky. Problém samozřejmě je, že nám teď vypadnou po těch vyloučeních další dva kluci a jestli se neuzdraví marodi, tak si budeme muset pomoci dalšími hráči z béčka.

Platí stále, že Březiněves chce do přeboru?
Zkusíme se do přeboru dostat. Samozřejmě je to ale jen první věc, protože se budou muset řešit posily. Takže to bude o schůzce s vedením i zkušenými hráči. Když se podíváte na naši soupisku, tak je tam dost starších hráčů.

V této sezoně je šance na postup větší, výš se jde i ze druhého místa...
Šance dostat se do přeboru tam určitě je. Budeme se snažit ji využít. A rádi bychom třeba zkusili potrápit i vedoucí béčko Vyšehradu. Ještě s nimi budeme hrát.

Takže by Březiněves ráda šla výš z první příčky?
Postupovat z prvního místa je vždycky lepší, lépe to vypadá. (usměje se) Ale když se povede splnit cíl a dostaneme se do přeboru, tak nikdo nebude řešit, že je to z druhého místa.

Remíza v Hostivaři má jistě svoji cenu. Zvláště při pohledu na jarní výsledky vašeho týmu, kdy se mu na hřištích soupeřů tolik nedaří. Co se s týmem stalo?
To je naše klasické jaro, kdy děláme hrubky. Určitě to není tím, že by někdo soupeře podceňoval. Máme šance a nedaří se nám je proměňovat. Pro nás je možná lepší, když hrajeme proti soupeřům z popředí tabulky. Třeba v Bohnicích se snad hrálo šestnáct minut. Domácí pořád padali, leželi. Samozřejmě je naše chyba, že jsme dostali nesmyslný gól. Domácí hráli tak, aby to na nás platilo, hráli účelově a povedlo se jim to. Zkrátka, když je účinný Prešov, tak je účinný Prešov.

Hostivař se ale určitě jen nebránila. Asi bylo příjemné, zkusit si něco nového, že?
Měla šance, to jsem už říkal. Tentokrát jsme byli my v té roli, kdy jsme nemuseli. Oni do nás museli bušit. Byl to nezvyk. Většinou proti nám každý zaleze a my do plných hrát neumíme. Budeme si s tím ale muset umět poradit.

Vy jste během soboty zvládl trenérský dvojboj, když vedete i celek žen. To přece musí být pořádně náročné...
Náročné je to tehdy, když vám zavolá brankářka a další dvě hráčky, že do Teplic nejedou...Jinak já si ještě občas chodím zahrát za béčko a hned v neděli jsem se vrátil a zahrál si v Hostivaři za gentlemany. A povedlo se mi dát gól. (směje se)

Zápas očima hostivařského trenéra Zdeňka Vondráčka
„Výsledná remíza vlastně nevyřešila nic, ohledně postupu je to pořád otevřené. Zápas se pro nás nevyvíjel dobře, dostali jsme gól po standardní situaci a po další jsme mohli dostat ještě jeden. Pak jsme ale převzali iniciativu a povedlo se nám srovnat na 1:1. Ve druhé půli byla hra hodně rozkouskovaná, hrálo se asi patnáct minut, soupeři se moc nechtělo hrát. Přijel si k nám pro bod a ten si také odvezl. Zápas nás nezastihl v ideální pohodě, budeme bojovat dál.“

René Machálek

Na fotogalerii ze zápasu Hostivař - Březiněves od Pavla Jiříka st. se podívejte ZDE