Facebook YouTube
PFS »  Zpravodajství »  Braník odvezl z Královic bod a záchranu

Braník odvezl z Královic bod a záchranu

17. června 2018 13:37 » Fotbalisté Braníka přijeli do Králvic s vědomím, že k záchraně potřebují vyhrát. Nakonec remizovali 3:3, když vyrovnávací gól inkasovali z penalty ve druhé minutě nastavení. Vzhledem k prohře Zbraslavi ani ten nepotřebovali. Domácí paradoxně vyrovnali v době, kdy dohrávali v devíti bez vyloučeného Láfa a zraněného Dufka.

Zápas začal hodně nešťastně pro hosty. Už ve 3. minutě inkasoval pumelici do hlavy Vybíral a opuštěl hřiště na nosítkách. Následně jej do nemocnice expedovala záchranka. Nahradil jej Tsonev a ten po dvou minutách pobytu na hřišti napasoval nevybíravě do reklamních panelů Pospíšila a ihned inkasoval žlutou kartu.

Domácí byli směrem dopředu aktivnější, připravili si několk příležitostí tažených po stranách Pospíšilem
a Formáčkem. Gólem však ani jedna z akcí neskončil a tak jako první udeřili hosté. Ve 21. minutě se dostal do vápna Novák a propálil Jeřábka na 0:1.

Přišly další dva příležitosti domácích. Přihrávka na volného Kalivodu ve vápně neprošla a ve 32. minutě další přihrávku do střelecké pozice pokazail Pospíšil.

A tak přišel druhý úder hostů. Na pravé straně se ve 41. minutě uvolnil Vasylčuk. Ve vápně našel úplně volného Cvrčka, který s přehledem sobě vlastním, uklidil míč za záda Jeřábka podruhé.

První poločas se nastavoval o čtyři minuty a ty daly domácím novou naději. Pospíšil krásnou přihrávkou pod sebe našel Kalivodu a ten prokázal v koncovce svůj klid a jistotu. Snížil na 1:2 a Královice se vrátily
do hry.

Už ve 48. minutě byl blízko vyrovnání Pospíšil. Byl u míče dřív než vybíhající Kudláček, ale branku netrefil. Vzápětí v poslední chvílu před Láfem ukopl míč do bezpečí Pechač. Následovaly dvě příležitosti hostů
z Braníka. Přetažený centr Cvrčka napálil pohotově z voleje Pekárek, míč však poslal vysoko nad branku.
Pak rozehrál rohový kop Cvrček, Neveršil jej lehce usměrnil a balón otřel o břevno.

V 59. minutě pronikl do vápna Láf, při kličce brankáři Kudláčkovi se poroučel k zemi. Penalta? Nikoliv. Žlutá karta pro útočníka domácích. Vyrovnání se domácí dočkali v 62. minutě. Šebák ztratil lacino před půlkou míč. Sebral mu ho Kalivoda a okamžitě našel našlápnutého Formáčka. Ten se kličkou zbavil Kudláčka
a do opuštěné branky srovnal na 2:2.

Natěšení domácí mohli jít i do vedení. Parádní střelu Kalivody stejně parádním zákrokem zlikvidoval Kudláček. Za dvě minuty sice Pospíšil Kudláčka překonal, ale míč nasměroval jen do tyče. A tak potřetí udeřili hosté a podruhé u toho byl Novák. Na vápně si vyměnil míč s Cvrčkem a Jeřábkovi svou střelou nedal šanci - 2:3.

V 86. minutě se po druhé žluté kartě nechal vyloučit Láf a naděje domácích na bod klesly na minimum. Navíc se zranil Dufek. Ve druhé minutě nastavení však přišla klasická akce Královic po pravé straně
a Pospíšila zastavil Pechač ve vápně nedovoleně. Nařízenou penaltu bezpečně proměnil Kalivoda.

Spravedlivá remíza tak byla na světě a Braník se radoval ze záchrany přeboru i pro příští sezonu.

Královice - Braník 3:3 (1:2)
Branky: 45.+4 a 90.+2 z penalty Kalivoda, 62. Formáček - 21. a 78. Novák, 41. Cvrček. ŽK: 59. Láf -
9. Tsonev, 33. Kryštof, 59. Šebák, 90.+2 Pechač, 90.+4 Cveček. ČK: 86. Láf (Královice).
Rozhodčí: Les - Tikal, Polena. Diváků: 60.
Královice: Jeřábek - Hančl (46. Dufek), Nezbeda, Slováček, Malík - Sus, Krejča - Pospíšil, Kalivoda, Formáček - Láf. Trenér: David Kalivoda.
Braník: Kudláček - Kryštof (46. Pekárek), Neveršil, Vybíral (7. Tsonev, 78. Camara), Kodytek - Pechar - Vasylčuk, Cvrček, Šebák (83. Habětín), Novák - Trávník. Trenér: Petr Kotlín.

Hlasy trenérů
David Kalivoda (Královice): „Byl to poslední zápas, důležitý pro Braník. Bylo kolem toho plno spekulací, takže jsem rád, že jsme je vyvrátili. Uhráli jsme bod a snažili jsme se o vítězství. Prvních patnáct minut jsme měli dvě stoprocentí a ještě jednu velkou šanci. Dostávali jsme se tam po stranách. V začátku jsme to utkání měli rozhodnout, to se ale nestalo. Bohužel jsme po naší chybě v rozherávce dostali gól. Snažili jsme se to srovnat, byli jsme lepší na míči. Bohužel přišla nepobraná situace ve vápně, kdy jsme tam nechali volného hráče mezi malým vápnem a penaltou. Vyvýjelo se to pro nás složitě. Do přestávky jsme stačili do zápasu vrátit. O půli jsme si řekli, že to chceme zvrátit a podařilo se nám to srovnat. Pak jsme zase nepokryli jednu situaci a Braník se opět dostal do vedení. V tom vedru ubývaly síly. Bylo to o tom, jestli se nám povede nějaká akce dopředu, nebo nás Braník potrestá z brejku. Nakonec tam byla penaltová situace a zaslouženě jsme vyrovnali.”
Petr Kotlín (Braník): „Spadl nám velký kámen ze srdce. Šli jsme do utkání s tím, že si to chceme uhrát sami, že tady chceme vyhrát. Úvodní čtvrthodina byla z naší strany zoufalá. Nedokázali jsme si pořádně přihrát, soupeř byl lepší, přehrával nás. Bohužel musel odstoupit stoper Vybíral, museli jsme protočit sestavu. Pak se naše hra zlepšila dali jsme dva góly. Bohužel jsme si nechali dát gól do šatny, což se projevilo v nástupu do druhé půle. Pak se to přelévalo ze strany na stranu a výsledek 3:3 nám k záchraně stačí.”

Nejlepší hráč Královic: Jakub Pospíšil.
Nejlepší hráč Braníku: Dmitrij Vasylčuk.
Nejlepší hráč podle fotbalpraha.cz: Eduard Formáček (Královice).