Facebook YouTube
PFS »  Zpravodajství »  Bezstarostná přestřelka na Cibulkách neměla vítěze

Bezstarostná přestřelka na Cibulkách neměla vítěze

10. června 2018 09:04 » Zápas, který již nic podstatného nerozhodoval, nabídl divákům divokou přestřelku v podobě deseti branek a bez jména vítěze. Jediným polovičním vítězem tak byl domácí brankář Kučera v páteční tipovačce, kde předvídal počet branek 7,5 a více.

Úvodní branka zápasu na sebe nenechala dlouho čekat. Již ve 35. vteřině se po pravé straně uvolnil Zilvar a přesným pasem vybídl ke skórování nejlepšího střelce domácích Klána, který tím nepohrdl - 1:0. Hosté kontrovali střelou Dafčíka z 5.minuty, kterou Borský vyrazil nohama. O čtyři minuty později se do zakončení opřel Slunéčko, ale o pár centimetrů minul levou tyč domácí branky.

Ve 14. minutě Zilvarovo zakončení po úniku skončilo na těle Chroboka a z následné protiakce ukryl Borský ve své náruči Horváthův pokus. Za dvě minuty se již hosté radovali. Střelu Ondrůška ještě stačil Borský vyrazit, ale jen před dobíhajícího Dafčíka, který srovnal skóre na 1:1. A o chvíli později již Ďábličtí vedli.
Po nádherném vybídnutí Maříkem zkušeně zakončil Slunéčko 1:2.

Po tomto okamžiku se hra na chvíli uklidnila, ale na konci 29. minuty opět gólově udeřilo. Steinocher obloučkem našel rozběhnutého Belána a jeho tvrdé zakončení bylo nechytatelné - 2:2. Neuplynulo ani pět minut a vývoj skóre se opět otočil. Rohový kop Majerčina našel hlavu Koce a míč skončil přímo u tyče branky Chroboka 3:2.

A domácí získali chuť. Ve 35. minutě Chrobok ještě vychytal Klánovo zakončení, ale v další akci byl domácí útočník zastaven neobratným zákrokem Jackla a pískala se penalta. Míč si vzal sám postižený a poslal Chroboka na druhou stranu - 4:2. Do konce poločasu stihli hosté ještě snížit, když se po krásném zpracování podruhé prosadil Dafčík 4:3.

Po příchodu z kabin byl k vidění stále fotbal plný šancí. V 53. minutě ztroskotal Zilvarův průnik na těle Chroboka a o osm minut později chyběl domácímu kapitánovi jen krůček k úspěšné dorážce Majerčinova centru. A tak udeřilo na druhé straně. Novákova kolmice našla volného Ondrůška a bylo opět vyrovnáno 4:4.

A brankovým hodům ještě nebyl konec. V 73. minutě poslal domácí opět do vedení Steinocher, který zakončil přesný Belánův pas na 5:4. A na tahu byli hosté. V 79. minutě rozehrál Mařík rohový kop na hlavu nepokrytého Davídka a desátá branka dopoledne byla na světě - 5:5. V samém závěru mohl strhnout vítězství na stranu hostů Dafčík, ale hattrick mu souzen nebyl a jeho střela rozvlnila síť jen z boční strany.

Hráči Uhelných skladů se tak rozloučili s domácími fanoušky další gólovou přestřelkou bez vítěze.
Po šestibrankové s rezervou Admiry, tentokrát desetibrankovou se sestupujícím týmem Ďáblic.

Uhelné sklady - Ďáblice 5:5 (4:3)
Branky: 1. a 36. z penalty Klán, 29.Belán, 34.Koc, 73.Steinocher - 16. a 43.Dafčík, 18.Slunéčko, 62.Ondrůšek, 79.Davídek. ŽK: 43.Hrazdíra, 43. Kučera (na střídačce) - 80.Mošnička.
Rozhodčí: Čermák - Maretta, Polena. Diváků 60.
Uhelné sklady: Borský - Koubek, Hrazdíra, Studnička, Majerčin - Pártl (56. Bartůněk), Koc (56. Šafránek), Steinocher, Belán - Zilvar, Klán. Trenér: Robert Hlavica.
Ďáblice: Chrobok - Petržílka (60. Mošnička), Novák, Jackl, Radomskiy - Mařík, Horváth, Slunéčko
(68. Hejna), Ondrůšek (78. Černý) - Davídek, Dafčík. Trenér: Jiří Černý.

Hlasy trenérů
Robert Hlavica (Uhelné sklady): „Uvolněné utkání, hodně branek, diváci si museli pošmáknout. Nevím kdo si víc zasloužil vyhrát a tak je remíza asi spravedlivá. Experti s elektronickou tužkou na taktiku by ji určitě dnes vypsali.“
Jiří Černý (Ďáblice): „Utkání bylo otevřené, taková divočina z obou stran. Pro diváka nádherný, padlo hodně gólů a říkám ještě jednou pro díváka krása.“

Nejlepší hráč Uhelných skladů: Tomáš Koubek
Nejlepší hráč Ďáblic: Jan Davídek.
Nejlepší hráč podle fotbalpraha.cz: Luděk Steinocher (Uhelné sklady).