Facebook YouTube
PFS »  Zpravodajství »  Admira B využila přesilovku v Horních Měcholupech a pojistila si třetí místo

Admira B využila přesilovku v Horních Měcholupech a pojistila si třetí místo

9. června 2018 21:35 » V posledním kole ještě můžou zabojovat o druhé místo, už teď ale mají fotbalisté Admiry B jistou třetí pozici v Pražská teplárenská přeboru mužů. Nedostižný náskok na bronzovém stupínku si vytvořili v přímém souboji s Horními Měcholupy – na jejich hřišti rezerva divizního klubu zvítězila 4:1, když od 12. minuty hrála s výhodou jednoho muže v poli po vyloučení domácího Dejmka.

Právě tenhle moment dost zásadně ovlivnil celé utkání. Hostující Štefan vzal na své polovině míč a parádním sólem s ním přes několik protihráčů doběhl až k pokutovému území soupeře, kde ho skluzem zastavil stoper Dejmek. Rozhodčí Bočok byl nekompromisní a rovnou vytáhl červenou kartu. A pro Horní Měcholupy bylo ještě hůře, protože obránce Hájek se z přímého kopu trefil krásně levačkou do horního rohu branky – 0:1.

Ač měla Admira B všechny trumfy v rukou, po vedoucím gólu paradoxně odpadla a oslabené Horní Měcholupy byly živější a aktivnější.

Ve 22. minutě chybělo jen málo k vyrovnání, když po nádherné akci, v níž nechyběla narážečka, kolmice i přesný centr, byl Slajchrt sám před brankářem Zimou, ale zblízka ho nepřekonal. Nádherný moment, jemuž k absolutní dokonalosti chyběl jen gól…

Admira B se do šancí nedostávala, Horní Měcholupy nevypadaly, že by jim oproti soupeři chyběl jeden fotbalista. Po pauze nadějně se vyvíjející akci tři na tři ukončil nepřesný centr Bláhy.

Ve 49. minutě bylo na hřišti hodně živo: uvnitř šestnáctky pálil Slajchr a jeho rána narazila do obličeje obránce Hájka, který ihned padnul k zemi. Jelikož v cestě míče směrem k brance kromě obličeje zabránila i ruka, nařídil sudí Bočok po konzultaci s asistentem Popelkou penaltu. Tu však Gračkovi gólman Zima u pravé tyče lapil.

Domácí se však i nadále hnali za vyrovnáním, za pár vteřin vystřelil Bláha parádně, ale pouze do tyče. Zima by na jeho pokus neměl nárok.

Místo srovnání přišel úder na druhé straně. Kapitán Lupínek postupoval v 55. minutě středem hřiště a rozhodl se vystřelit z velké dálky. Brankář Řemínek však jeho ránu u pravé tyče překvapivě nezkrotil – 0:2.

O šest minut později se opakovala téměř totožná situace, jen střílel Šindelář o pár metrů blíž. Výsledek byl ale stejný, Řemínek na střelu k pravé tyči nedosáhl.

Bylo rozhodnuto. Admira B už v tu chvíli měla na hřišti čtyři čerstvé hráče, Horním Měcholupům ve vedru došla šťáva. Ale zápas ani po čtvrtém gólu protivníka, kdy se střelou uvnitř vápna prosadil opět Šindelář, jejich hráči nezabalili. Čtvrt hodiny před koncem skóroval Bláha hlavou po centru z levé strany, úplném závěru Hájkova rána prosvištěla těsně vedle.

Horní Měcholupy – Admira B 1:4 (0:1)
Branky:
75. Bláha – 61. a 70. Šindelář, 13. David Hájek, 55. Lupínek. V 50. minutě neproměnil Gračko (Horní Měcholupy) pokutový kop. ŽK: 63. Hájek, 74. Čech, 75. Andrle – 30. Šindelář, 40. Vachoušek, 45. Štefan. ČK: 12. Dejmek (Horní Měcholupy). Rozhodčí: Bočok - Tomšů, Popelka. Diváků: 80.
Horní Měcholupy: Řemínek – Ráža (69. Vágner), Vejr, Dejmek, Žitný – Gračko, Daniel Hájek, Svoboda (69. Andrle), Klír, Bláha – Slajchrt (69. Čech).  Trenér: Jakub Slezáček.
Admira B: Zima – Klimt, Martinic, Lupínek, David Hájek (54. Pergl) – Beníšek, Šindelář, Sázel (46. Máj), Štefan (46. Šimek), Michálek (67. Cejnar) – Vachoušek (46. Pavlata). Trenér: František Peřina.

Hlasy trenérů
Jakub Slezáček (Horní Měcholupy): „Odehráli jsme smolné utkání. Brzo jsme šli do deseti, což byla naše chyba. Hned gól z trestňáku, takže ještě horší, ale začali jsme hrát docela dobře, Admira nebyla moc nebezpečná, dokázali jsme se s tím vypořádat. Druhý poločas začal dobře, bohužel jsme nezvládli penaltu, pak tyčka a dostali jsme na 0:2, když si náš brankář nevybral úplně šťastnou chvilku. Místo toho, aby to bylo 1:1 a hosté byli ještě víc nervózní, tak je to posadilo na koně, naopak nás to utlumilo. Výsledek je pro nás až krutý, ale na kluky jsem pyšný, jak se s tím poprali. Udělali maximum, co bylo v jejich silách, akorát to za nimi tentokrát úplně nešlo. Hosté dali čtyři góly, zasloužili si vyhrát a zaslouží si i třetí místo, protože jaro měli lepší. My jim k tomu gratulujeme, bereme to sportovně.“
František Peřina (Admira B): „Pro nás to byl strašně důležitý zápas, chtěli jsme uhrát třetí místo, i kvůli tomu, kdyby nastaly nějaké teorie kolem A-týmu. Do zápasu jsme vstoupili dobře, měli jsme mírnou převahu, ale po gólu jsme přestali hrát. Domácí nás i v deseti přehrávali, točili s námi celý první poločas, nebyli jsme schopní tomu čelit, špatně jsme se pohybovali, v deseti nás přečíslovali, což je hrozné. O pauze jsme udělali nějaké změny, poslal jsem svého asistenta do středu hřiště, abychom to zklidnili, víc podrželi balon. Trochu to zkomplikovala penalta, která byla podle mě jasná. Kdyby padl gól, zápas by byl daleko napínavější, Měcholupy by nás ještě hodně trápily a zlobily. Druhý gól to zlomil, po něm už jim došly síly, naše branky na 0:2 a 0:3 byly laciné a rozhodly. Třetí místo je pro nás obrovský úspěch, dvě třetiny podzimu jsme byli na sestup, ale pak jsme rozjeli šňůru, kdy se nám dařilo. Se sezonou jsem maximálně spokojený. Byla perfektní, všem klukům musím poděkovat.“

Nejlepší hráč Horních Měcholup: Jakub Klír.
Nejlepší hráč Admiry B: Jakub Lupínek.
Nejlepší hráč podle fotbalpraha.cz: Daniel Šindelář (Admira B).