Facebook YouTube
PFS »  Soutěže »  Kluby »  Tělovýchovná jednota Kyje Praha 14

Tělovýchovná jednota Kyje Praha 14

IČO: 45249776
sídlo klubu: Hamerská 1307/1
Praha 14 - Kyje
19800
telefony: 777 335 535
faxy:
e-mail: acxI034WH-rx-bkeT-M
6rwoO4ega9nv2YUS%.MxR_29g
%oBlZ14WHlrJ4Zc4Ys
XhHvZ1a7VX~CVjd785pJ
web: www.tjkyje.cz
sekretář klubu: Svoboda David
602 457 435
kontakt na sekretáře: Šimanovská 57/7
Praha 14 - Kyje
19800
Další informace Hrané soutěže
» Rozpis zápasů
» Muži
» A2A – I.A třída – skupina A
» A4D – II. třída – skupina D

» Starší žáci
» E2A – I. třída – skupina A

» Mladší žáci
» F3B – II. třída – skupina B

» Starší přípravka
» G3D – 82 SPŘ (1HP)

» Mladší přípravka
» H3I – 97 MPŘ (1HP)

Informace o klubu

Počátky založení fotbalu v obci Kyje můžeme najít již v roce 1912, ale nejednalo se ještě o činnost organizovanou. Toto počáteční nadšení vyústilo v roce 1926 k založení hned dvou fotbalových klubů - RH Kyje a SK Kyje. RH Kyje se později přejmenovala na Meteor Kyje, kde pánové Krejčík, Pech, Růžička, Vejvodský, Kunz a další byli ti správní tahouni kyjského fotbalu té doby. V té době mužstva hrála svá utkání ještě na hřišti v Masarykově čtvrti a v Hostavicích.

V roce 1945 se na ustavující schůzi sloučili následně Meteor, SK Čechie Hostavice, hokejové LTK a vznikl AFK Kyje, který se v roce 1948 přejmenoval na Sokol Kyje. Z tehdejších pilířů mužstva můžeme uvést pány Mikeše, Brandýského, Vokouna, Hanzlíka, Lance a další, kteří spolu s trenérem Jiříkem dokráčeli do I.B třídy.

Po výstavbě mlékárny se mění název oddílu na TJ Laktos Kyje. Mužstvo vede pan Mikeš.

V 80. - 90. letech se začíná tvořit nové mužstvo, které převzal pan Oldřich Pech. Současně s tím dochází i ke změně ve vedení oddílu, kdy se stává předsedou pan Jaromír Svoboda, který se významnou měrou podílí na přestavbě areálu na travnatou plochu a oddíl má konečný název TJ Kyje. Vyústěním této dlouholeté snahy byl postup do I.A třídy, kde hráči Svoboda, M. Pech, Zeman, Rajk, Kopa a mnoho dalších táhli za jeden provaz. Kvalitní práce s mládeží, ale i obrovská pomoc sponzorů - firem Solido, Bobr a dalších, podpora městské části Prahy 14 v čele se starostou panem Froňkem - byly základem pro zatím největší úspěch kyjského fotbalu a to byl 29. červen 2002, kdy A mužstvo postoupilo v barážovém utkání s FC Přední Kopanina do přeboru Prahy. Mužstvo hrálo většinou v sestavě brankáři: May, Královský, obránci: Rajk, Tomečka, D. Štěpánek, Marsín, Freimann /K/, záloha: P. Štěpánek, J. Bína, Špalek, Sedlmajer, Svoboda, útočníci: Jeřábek, D. Bína, Lupač.
             V současné době má fotbalový klub TJ Kyje,po již výše uvedené obrovské zásluze předsedy p. Jaromíra Svobody, k dispozici po kompletní přestavbě a modernizaci areálu kopané, hřiště UMT III. generace a uměle zavlažované travnaté hřiště.

Soutěže

Soutěže